kpb

hEduOferta

OFERTA EDUKACYJNA

Organizujemy specjalne pokazy dla szkół w indywidualnie ustalonych terminach.
Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z nauczycielami.

Specjalna cena biletu dla grup zorganizowanych*:
- powyżej 15 osób, od poniedziałku do czwartku - od 13 zł
- powyżej 15 osób, od piątku do niedzieli - od 14 zł
- filmy 3D: od 14 zł
*ostateczne ceny biletów zależne od filmu

Istnieje możliwość wygłoszenia prelekcji przed filmem za dodatkową opłatą.

Proponujemy Państwu organizowanie w Kinie Pod Baranami specjalnych pokazów dla Państwa uczniów dowolnego filmu, korespondującego z realizowanym przez Państwa szkołę programem edukacyjnym.
Poszerzamy naszą ofertę dla szkół o filmy trójwymiarowe.  
 
Informacje i zgłoszenia:
Wojciech Drąg
wojtek@kinopodbaranami.pl
509 082 149


----------------------------------------- 

 

Zima 2018

CUDOWNY CHŁOPAK | WONDER
reż. Stephen Chbosky, USA 2017, 113'
dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

(dostępny w wersji z napisami i polskim dubbingiem)

 

Niełatwo być dziesięciolatkiem w nowej szkole, a jeszcze trudniej gdy wygląda się inaczej niż rówieśnicy.

Dla głównego bohatera filmu Cudowny chłopak, 10-letniego Auggiego, nie ma niczego bardziej niezwykłego niż "zwykły dzień w szkole". Urodzony z licznymi deformacjami twarzy dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz "dziwadłem". Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, choć tak naprawdę nikt niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica potrafiąca dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd.

Cudowny chłopak to adaptacja bestsellerowej książki R. J. Palacio z gwiazdorską obsadą. W rolach głównych występują Julia Roberts (Erin Brockovich, Pretty Woman, Notting Hill), Owen Wilson (O północy w Paryżu, Marley i ja) oraz niezwykle utalentowany młodziutki aktor Jakob Tremblay, który w 2015 roku zachwycił widzów swoją wyjątkową rolą w filmie Pokój

 

ZWIASTUN:

 

Film Cudowny chłopak ma ogromny potencjał edukacyjny i stanowi doskonałe uzupełnienie lekcji wychowawczych. Silnie oddziałuje na emocje widza, wzrusza, bawi i uwrażliwia. Na jego podstawie można poprowadzić lekcję na rozmaite tematy takie jak relacje w rodzinie, niepełnosprawność, tolerancja czy przyjaźń. Cudowny chłopak w delikatny, lecz sugestywny sposób prezentuje problem dyskryminacji i nękania rówieśniczego oraz zachęca do bezinteresownej pomocy potrzebującym. Do filmu przygotowano zestaw materiałów dydaktycznych, które można pobrać TUTAJ.

 

CZAS MROKU | DARKEST HOUR
reż. Joe Wright, Wielka Brytania 2017, 126' dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Czas mroku to pasjonująca, dramatyczna opowieść o człowieku, którego jedna decyzja zmieni losy świata: Premier Winston Churchill w przededniu podjęcia decyzji o przystąpieniu Wielkiej Brytanii do drugiej wojny światowej.

Czas mroku rozpoczyna się w pierwszych dniach II wojny światowej, gdy Francja chyli się ku upadkowi, a Wielka Brytania stoi przed widmem rychłego najazdu wojsk niemieckich. Gdy armia nazistów wydaje się niepowstrzymana, a na plażach Dunkierki stacjonują wojska alianckie, przyszłość Europy jest w rękach nowo wybranego premiera Wielkiej Brytanii – Winstona Churchilla. Manewrując między politycznymi rywalami, musi dokonać ostatecznej decyzji: negocjować z Hitlerem i ocalić naród brytyjski przed przerażającymi skutkami wojny albo wezwać lud do walki, narażając na niespotykane dotąd niebezpieczeństwo.

Czas mroku to kolejny imponujący tytuł stworzony przez jednego z najważniejszych reżyserów brytyjskich, Joe Wrighta (Duma i uprzedzenie, Pokuta, Anna Karenina). Prawdziwą gwiazdą filmu jest odtwórca głównej roli, Gary Oldman (Leon Zawodowiec, Piąty element), który spędził ponad 200 godzin poddając się charakteryzacji mającej upodobnić go do słynnego brytyjskiego premiera. Jego wyjątkowa kreacja została doceniona już Złotym Globem i jest niemal pewnym kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy. Na ekranie Oldmanowi towarzyszą także Kristin Scott Thomas (Zaklinacz koni, Angielski pacjent), Lily James (Baby Driver, Kopciuszek, serial Downton Abbey) oraz David Strathairn (Drugi Hotel Marigold, Good Night and Good Luck) w roli prezydenta Roosevelta.

 

ZWIASTUN: 

 

Czas mroku to wciągająca opowieść o newralgicznych momentach naszej nowożytnej historii, mogąca stanowić doskonałe uzupełnienie lekcji historii poświęconej II wojnie światowej. Sportretowany przez Gary’ego Oldmana premier Wielkiej Brytanii, Winston Churchill, to człowiek z krwi i kości, obdarzony trudnym charakterem. Jednak nawet jego liczne dziwactwa i trudności w życiu prywatnym nie przeszkadzają mu w konsekwentnym działaniu oraz upartym dążeniu do celu. Genialna rola Oldmana „uczłowiecza” tą słynną historyczną postać, ożywia ją z kart podręczników do historii i tym samym przybliża widzowi. Czas mroku to także klasyczny przykład filmu biograficznego, mogącego pomóc uczniom w nauce tworzenia charakterystyki bohatera literackiego oraz zrozumieniu licznych zawiłości procesu ekranizacji czy adaptacji. 

 

CZWARTA WŁADZA | THE POST
reż. Steven Spielberg, USA /Wielka Brytania 2017, 115' dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Najnowszy film Stevena Spielberga to opowieść o fundamentach demokracji: wolności słowa, roli mediów, równości i prawie do informacji. Ostrzegając przed nadużyciami przypomina, że póki istnieje niezależne dziennikarstwo, jest jeszcze nadzieja.

Wydawca dziennika The Washington Post, Katherine Graham i jego redaktor naczelny Ben Bradlee stają przed dramatycznymi wyborami podczas bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami. Walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez trzy dekady ukrywanych przez administracje czterech prezydentów USA, Graham i Bradlee zmuszeni są przełamać dzielące ich różnice i zaryzykować nie tylko kariery, ale także osobistą wolność. Czwarta władza to opowieść o jednym z najsłynniejszych dziennikarskich śledztw, które zmieniło oblicze nie tylko tego zawodu, ale także całego świata, doprowadzając do ujawnienia najgłębiej skrywanych sekretów władzy.

Legendarny reżyser Steven Spielberg (Most szpiegów, Lincoln, Monachium) zgromadził na planie Czwartej władzy prawdziwą plejadę gwiazd, obsadzając także w drobnych rolach znanych współczesnych aktorów. W filmie występują m.in. Meryl Streep (Żelazna dama, Wątpliwość, Diabeł ubiera się u Prady), Tom Hanks (Zielona mila, Forrest Gump, Kod da Vinci), Bob Odenkirk (serial Breaking Bad), Sarah Paulson (serial American Horror Story) i Jesse Plemons (serial Fargo). 

ZWIASTUN:

 

PRASA O FILMIE:

O tym, że film jest świetnie zagrany przez Hanksa, a zwłaszcza Streep, nie warto nawet wspominać, bo to norma i robi się już nudne. Przede wszystkim jednak jest to film ważny – i dla Ameryki Trumpa, i, może nawet bardziej, dla nas. Przypomina pewne stare prawdy z elementarza demokracji i przekonuje, że póki istnieje niezależne dziennikarstwo, jest jeszcze nadzieja. Paweł Mossakowski, wyborcza.pl

Spielberg w dobrej formie. Chyba tylko on umiałby zrobić taki film. O pracy redakcji dwóch amerykańskich dzienników, jakby mieściły się w Parku Jurajskim, a pracujący w nich dziennikarze byli żołnierzami na wojnie w Wietnamie.
Łukasz Knap, film.wp.pl

Czwarta władza podkreśla znaczenie wolnych mediów jako regulatorów i kontrolerów życia społeczno-politycznego. Może stanowić wprowadzenie do dyskusji o roli mediów we współczesnym świecie oraz przemian jakim ulegały na przestrzeni lat. Czwarta władza to lektura obowiązkowa dla uczniów planujących studia dziennikarskie oraz pracę w mediach, bowiem ułatwia zrozumienie mechanizmów współczesnego dziennikarstwa oraz znaczenia wolności słowa w ustroju demokratycznym.

 

FERNANDO | FERDINAND
reż. Carlos Saldanha, USA 2017, 106’ dla uczniów szkół podstawowych  

 

Inspirowana słynną książką Byczek Fernando animowana opowieść o niezwykle przyjaznym zwierzątku, którego zdecydowanie nie należy oceniać po pozorach.

Omyłkowo uznany za groźną bestię, byczek Fernando zostaje schwytany i uprowadzony z rodzinnego domu w hiszpańskim miasteczku. Niewola oraz konieczność wcielania się w rolę niebezpiecznego drapieżnika podczas występów na arenie nie odpowiada bohaterowi, który marzy o powrocie do domu. Gotowy na wszystko, by zjednoczyć się z opuszczoną rodziną, Fernando staje na czele grupy niezwykłych sojuszników i wyrusza na wielką wyprawę, podczas której przeżyje przygodę swego życia. W polskiej wersji językowej Fernando przemówi głosem Marcina Dorocińskiego.   

Omyłkowo uznany za groźną bestię, byczek Fernando zostaje schwytany i uprowadzony z rodzinnego domu w hiszpańskim miasteczku. Niewola oraz konieczność wcielania się w rolę niebezpiecznego drapieżnika podczas występów na arenie nie odpowiada bohaterowi, który marzy o powrocie do domu. Gotowy na wszystko, by zjednoczyć się z opuszczoną rodziną, Fernando staje na czele grupy niezwykłych sojuszników i wyrusza na wielką wyprawę, podczas której przeżyje przygodę swego życia. W polskiej wersji językowej Fernando przemówi głosem .   

Fernando to przygodowa komedia animowana zrealizowana w studiu Blue Sky, w którym powstały m.in.: Epoka lodowcowa i Rio. Film inspirowany jest lubianą przez dzieci i dorosłych książką Byczek Fernando autorstwa Munro Leafa. Opowieść o przyjaznym byczku w chwili wydania stała się hitem amerykańskiego rynku wydawniczego, a pod względem kupionych egzemplarzy prześcignęła nawet monumentalną powieść Przeminęło z wiatrem. Fernando to pierwsza próba przeniesienia przygód słynnego byczka do filmu pełnometrażowego.

 

ZWIASTUN:

 

Fernando to pełna emocji i niezwykłych przygód baśniowa opowieść o sile przyjaźni oraz rodzinie. Animacja w przyjazny sposób przekonuje małych widzów, by nie sądzić nikogo po pozorach, gdyż te, tak jak w przypadku głównego bohatera, mogą okazać się zwodnicze. Fernando uczy także nonkonformistycznej postawy, bycia sobą oraz szacunku dla inności, co czyni go ciekawym materiałem filmowym uzupełniającym lekcje wychowawcze.

 

IGNACY LOYOLA | IGNACIO DE LOYOLA
reż. Paolo Dy, Hiszpania/Filipiny 2016, 118’ dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Brutalny żołnierz, kobieciarz… święty? Ignacy Loyola to pełna dramatycznych zwrotów historia św. Ignacego, który przebył długą drogę nim ostatecznie stał się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła.
 
Akcja filmu Ignacy Loyola rozpoczyna się w czasie oblężenia Pampeluny przez Francuzów w 1521 r., kiedy to tytułowy bohater zostaje poważnie ranny. Odniesiona rana i długa rekonwalescencja zmieniają jego spojrzenie na życie. Wpada w depresję, odczuwa wewnętrzną pustkę, chce coś zmienić. Myśli o porzuceniu dotychczasowego życia, które kręciło się wokół przyjemności, bogactw i władzy.

Ignacy Loyola to sugestywny zapis walki świętego z jego wewnętrznymi demonami. Bohater mierzy się nie tylko z dotychczasowymi przyzwyczajeniami, ale także z depresją, myślami samobójczymi oraz wstrętem do samego siebie. Scenariusz filmu powstał na podstawie autobiograficznej Opowieści Pielgrzyma i jest anglojęzycznym debiutem filipińskiego reżysera Paolo Dy, doświadczonego twórcy reklam, telewizyjnych klipów oraz filmów krótkometrażowych. W tytułowej roli św. Ignacego wystąpił hiszpański aktor Andrés Muñoza, który na wielkim ekranie zadebiutował już w wieku 11 lat w głośnym filmie Kręgosłup diabła w reżyserii Guillermo del Toro.

 

ZWIASTUN FILMU:

 

REŻYSER O FILMIE:

Są widzowie, którzy już znają historię św. Ignacego, ludzie, którzy poznali ją dzięki Jezuitom, ludzie, którzy są oddani świętemu i już czytali o jego życiu, jego pracy i oczywiście jezuici. My jednak chcieliśmy zrobić ten film tak, żeby nawet ktoś, kto nic nie wie o św. Ignacym, docenił go, znalazł coś cennego, czegoś się nauczył, a co najmniej docenił walkę, jaką podjął Ignacy. Ludzie pytają nas, czy ten film jest o świętym, a my nazywamy go filmem o grzeszniku, który został świętym. To obraz o problemach, o radzeniu sobie z przeszłością.

 

JASKINIOWIEC | EARLY MAN
reż. Nick Park, Wielka Brytania 2018, 89’ dla uczniów szkół podstawowych

 

Animowana komedia zdobywcy 4 Oscarów Nicka Parka o pewnym jaskiniowcu, który napędzany ambicją i marzeniami wyprzedza swoje czasy. 

Jaskiniowiec to rozgrywająca się w zamierzchłej epoce kamienia opowieść o szalonych przygodach dzielnego Duga, który musi zjednoczyć swą jaskiniową ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu. A tych na bohaterów czyha wiele. Ponadto nadejście „nowoczesności” w postaci hałaśliwej epoki brązu, zwiastuje kolejne kłopoty.
Jaskiniowiec jest kolejną produkcją Nicka Parka, twórcy niezapomnianych Uciekających kurczaków, a także licznych odsłon przygód Wallace’a i Gromita oraz Baranka Shauna. Film prezentowany jest w polskiej wersji językowej – autorem dubbingu jest Bartosz Wierzbięda, współtwórca niezapomnianych dialogów do Shreka, a także Kung Fu Pandy, Sing i Zwierzogrodu

 

ZWIASTUN:

 

Sygnowany przez studio Aardman (brytyjską wytwórnię filmów animowanych typu stop motion) Jaskiniowiec, jest doskonałą okazją do zapoznania się z historią filmów animowanych oraz technikami ich realizacji. Film Nicka Parka w zabawny i żywiołowy sposób prezentuje możliwości klasycznych technik animacyjnych, równocześnie skutecznie zachęcając do pogłębiania wiedzy na temat tej gałęzi produkcji filmowej. Jaskiniowiec stanowi także kompendium wiedzy na temat humoru oraz gatunków komediowych, przy okazji będąc znakomitą rozrywką dla dzieci i dorosłych.  

 

LADY BIRD | LADY BIRD
reż. Greta Gerwig, USA 2017, 95' dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Lady Bird to budząca zachwyt krytyków na całym świecie opowieść o dorastaniu, dojrzewaniu, relacjach rodzinnych i poszukiwaniu własnej życiowej drogi.

Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf). Kobiecie silnej, wyrazistej o jasno sprecyzowanych poglądach, pracującej bez wytchnienia jako pielęgniarka po tym, jak jej mąż (Tracy Letts) stracił pracę. Jednak bunt tytułowej Lady Bird to tak naprawdę walka z samą sobą, bowiem niezależność nastolatki jest lustrzanym odbiciem charakteru matki.

Lady Bird to bezkompromisowy portret Ameryki początku lat dwutysięcznych. Nielukrowana wizja relacji międzyludzkich, które kształtują nas na resztę życia. Ten niezwykły film to nagrodzony Złotym Globem reżyserski debiut aktorki Grety Gerwig, znanej z takich filmów jak Frances Ha czy Plan Maggie. W rolach głównych wystąpiły nominowane do Oscara Saoirse Ronan (Brooklyn) oraz Laurie Metcalf (serial Teoria wielkiego podrywu), którym towarzyszą m.in. Tracy Letts (Czwarta władza) i Timothée Chalamet (Tamte dni, tamte noce).

ZWIASTUN:

 

PRASA O FILMIE:

Czym Lady Bird zasłużył sobie na tyle pochwał? Przede wszystkim nietuzinkowym spojrzeniem na dojrzewanie. Znamy w amerykańskim kinie wiele portretów wchodzących w dorosłość chłopaków, teraz czas na dziewczyny. Christine jest dość pyskatą i upartą nastolatką, która wie, że musi walczyć o swoje, inaczej nikt jej nie pomoże. Kradnie nasze serce od pierwszej sceny.
Łukasz Knap, film.wp.pl

Lady Bird to pozornie klasyczna opowieść o dojrzewaniu, jakich kino widziało już wiele. Ale naturalność, szczerość i prostota, z jaką Gerwig prowadzi swoich bohaterów, zasługują na wyraz najwyższego uznania.
Patrycja Calińska, Filmweb

Lady Bird to historia pełna uroku, miejscami lekka jak motyl, momentami ciężka zaś niczym los rodziny McPhersonów. Greta Gerwig triumfuje jako narratorka, ale dzięki aktorskiemu zapleczu znakomicie prowadzi swoje bohaterki. Bohaterki, zaznaczam, bo Lady Bird to film bardzo kobiecy: z jednej strony delikatny, wrażliwy, a z drugiej potrafiący zaskoczyć ciętą ripostą. Kino potrzebuje takich twórców, a widzowie potrzebują takich filmów: bystrych i niepowtarzalnych.
Dawid Myśliwiec, film.org.pl

 

PEŁNIA ŻYCIA | BREATHE
reż. Andy Serkis, Wielka Brytania 2017, 118'

 

Oparta na faktach inspirująca opowieść o człowieku, który w wyniku ciężkiej choroby musiał zmienić swoje dotychczasowe życie, jednak nigdy nie utracił nadziei i odnalazł prawdziwe szczęście. 

Życie Robina było jak marzenie. Przystojny, błyskotliwy, odnoszący sukcesy młody mężczyzna, przykuwający uwagę kobiet, stojący u progu życiowego sukcesu. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko przekreślić może jedna diagnoza brzmiąca jak wyrok: polio. Pełnia życia to opowieść o niezwykłej miłości pięknej dziewczyny i sparaliżowanego mężczyzny, rzucających wyzwanie losowi. Została oparta na prawdziwej historii Robina Cavendisha, który został niemal całkowicie sparaliżowany w wyniku choroby Heinego-Medina. Choć lekarze nie dawali mu szans na normalne życie, Cavendish dożył 64 lat i stał się jednym z najważniejszych działaczy na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Pełnia życia jest reżyserskim debiutem brytyjskiego aktora Andy’ego Serkisa, który wcielał się m.in. w Golluma we Władcy Pierścieni i Hobbicie. Producentem filmu jest Jonathan Cavendish – prywatnie syn Robina, który zapragnął przenieść jego historię na wielki ekran. W rolach głównych występują Andrew Garfield (Przełęcz ocalonych, Niesamowity Spider-Man), Claire Foy (serial Korona), Tom Hollander (Tulipanowa gorączka, Duma i uprzedzenie) oraz Hugh Bonneville (serial Downton Abbey, Paddington).

 

ZWIASTUN:

 

Wzruszająca i przejmująca historia jaką opowiada film Pełnia życia, stanowi okazję do dyskusji o prawach osób z niepełnosprawnościami i ich miejscu w społeczeństwie. Uczy tolerancji, akceptacji oraz inspiruje do walki ze wszystkimi, nawet największymi przeciwnościami losu. Jest także solidnym przykładem filmu biograficznego, mogącym służyć jako wprowadzenie do tematu literackich i filmowych opisów życia autentycznych postaci historycznych.

 

POMNIEJSZENIE | DOWNSIZING
reż. Alexander Payne, USA 2017, 135' dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Czy światowe problemy ekologiczne i ekonomiczne można rozwiązać poprzez… zmianę skali? Pomniejszenie to niepozbawiona humoru wyjątkowa opowieść o technologii w służbie ludzkości oraz niekonwencjonalnych sposobach radzenia sobie z cywilizacyjnymi problemami.

Pomniejszenie rozpoczyna się spektakularnym odkryciem norweskich naukowców, którzy wynajdują sposób na zmniejszenie ludzi do wysokości zaledwie 13 centymetrów. Proponują trwający 200 lat program przekształcenia ludzkości z wielkiej w małą, co ma rozwiązać problem ogólnoświatowego przeludnienia oraz gwałtownie kurczących się zasobów naturalnych. Ludzie szybko orientują się, że życie w zminiaturyzowanym świecie jest znacznie  wygodniejsze i zamożniejsze, dlatego coraz liczniej decydują się na tytułowe Pomniejszenie. Zmiana skali łączy się jednak z szeregiem niecodziennych problemów, o czym na własnej skórze przekonuje się Paul Safranek i jego żona Audrey.

Pomniejszenie to kolejne dzieło laureata dwóch Oscarów Alexandra Payne’a. Ten reżyser i scenarzysta od lat zachwyca widzów swoją pomysłowością i subtelnością, widoczną m.in. w filmach Bezdroża, Spadkobiercy czy Nebraska. Na planie Pomniejszenia Payne’owi udało się zgromadzić plejadę znakomitych aktorów. W postać głównego bohatera wciela się Matt Damon (Marsjanin, Infiltracja, Ocean’s Eleven), a na dalszym planie partnerują mu Christoph Waltz (Django, Bękarty wojny), Kristen Wiig (Druhny), Udo Kier (Dogville, Królestwo) oraz Neil Patrick Harris (serial Jak poznałem waszą matkę).

 

ZWIASTUN:

 

PRASA O FILMIE:  

Ekscentryczny komediodramat, który w lekkim tonie mówi o sprawach wagi ciężkiej. Portretuje pełną podziałów Amerykę oraz jej niedomagającą klasę średnią, w duchu klasyków egzystencjalizmu pyta o rozterki współczesnego człowieka, a na dokładkę snuje rozważania o dalszych losach naszej planety.
Łukasz Muszyński, Filmweb

 

Pomniejszenie w nietypowy sposób prowokuje do myślenia na temat współczesnego świata i jego problemów. To atrakcyjny i intrygujący wstęp do dyskusji na temat ekologii oraz przyszłości naszej planety, mogący stanowić uzupełnienie lekcji biologii, a także zajęć wychowawczych. Pomniejszenie uwrażliwia widza na potrzeby innych ludzi, przekonuje o konieczności wzajemnej pomocy, a także prezentuje zalety zrównoważonego rozwoju.

 

 

STRAŻAK SAM, UWAGA KOSMICI!
reż. Gary Andrews, Wielka Brytania 2016, 60’ dla uczniów klas I-III szkół podstawowych

(polska wersja językowa)

Dzielny strażak Sam staje oko w oko z… kosmitami! O tym, jak zaradny bohater poradzi sobie w tej nietypowej sytuacji, można przekonać się oglądając kinową odsłonę przygód najsłynniejszego strażaka świata: Strażak Sam, uwaga kosmici!

Walijskie miasteczko Pontypandy, gdzie strażak Sam mieszka wraz z rodziną i przyjaciółmi, odwiedza Buck Douglas. Ten celebryta prowadzi popularny program telewizyjny o kosmitach, a jego wizyta w sennym miasteczku wprowadza niemałe zamieszanie. Wygląda na to, że strażak Sam po raz kolejny będzie musiał uratować rodzinne miasto przez grożącym mu niebezpieczeństwem.

Strażak Sam, uwaga kosmici! to pełnometrażowa odsłona przygód słynnego bohatera, dobrze znanego dzieciom na całym świecie. W animowanym brytyjskim serialu strażak Sam przez lata gasił pożary, ratował z opresji koty na drzewie i pomagał mieszkańcom Pontypandy wydostawać się z najróżniejszych tarapatów. Teraz, najmłodsi widzowie będą mogli przekonać się jak poradzi sobie z gośćmi z innej planety.

Bookmark and Share