kpb

na erkanach

Ága

Ága

Pełna emocji opowieść o losach Nanooka i Sedny, starzejącej się pary mieszkającej samotnie w lodowej krainie gdzieś na północy Jakucji. Szczęśliwą jesień ich życia zakłócają wspomnienia córki, która ich opuściła i odeszła do miasta.

Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

Nagrodzona dwoma Złotymi Globami porywająca opowieść o legendarnym zespole rockowym Queen i jego niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym. W roli głównej gwiazda cenionego serialu MR. ROBOT, Rami Malek.

Dom, który zbudował Jack

Dom, który zbudował Jack

Lars von Trier prezentuje podszytą czarnym humorem opowieść o seryjnym mordercy, piekielnie inteligentnym, pełnym sprzeczności i drobnych natręctw. W rolach głównych Matt Dillon, Uma Thurman, Riley Keough oraz Bruno Ganz.

Fuga (Fugue)

Fuga (Fugue)

Rodzina odnajduje Alicję po dwóch latach od jej zniknięcia. Kobieta nie pamięta swojego dawnego życia, nie rozpoznaje męża ani synka. Nagrodzony w Gdyni dramat Agnieszki Smoczyńskiej (CÓRKI DANCINGU) ze znakomitą rolą Gabrieli Muskały.

Green Book

Green Book

Nagrodzona trzema Złotymi Globami, pełna humoru i ciepła prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni. Mahershala Ali jako wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera.

Lista Schindlera

Lista Schindlera

Poruszająca opowieść o niemieckim przedsiębiorcy, który w czasie II wojny światowej ocalił setki Żydów od zagłady. Liam Neeson, Ben Kingsley i Ralph Fiennes w nagrodzonym siedmioma Oscarami filmie Stevena Spielberga.

Mój piękny syn

Mój piękny syn

Nominowany do Złotego Globu Timothée Chalamet i Steve Carell w pierwszej tak szczerej i poruszającej opowieści o losach rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka.

Narodziny gwiazdy

Narodziny gwiazdy

Gwiazdor muzyki country odkrywa utalentowaną, ale nieznaną nikomu piosenkarkę i nakłania ją do wyjścia z cienia. Bradley Cooper i Lady Gaga w reżyserskim debiucie aktora, będącym współczesną wersją znanego muzycznego dramatu.

Oni

Oni

Bawiąc się biografią byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego, twórca WIELKIEGO PIĘKNA Paolo Sorrentino opowiada o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariażu seksu i władzy. W roli głównej wspaniały Toni Servillo.

Płomienie

Płomienie

Młody mężczyzna zakochuje się w dawnej koleżance z klasy. Dziewczyna wraca z podróży do Afryki w towarzystwie nowego partnera, który natychmiast budzi jego podejrzenia. Nagrodzony w Cannes thriller inspirowany opowiadaniem Harukiego Murakamiego.

Powrót Bena

Powrót Bena

Julia Roberts i Lucas Hedges w opowieści o kobiecie, której syn niespodziewanie przyjeżdża do domu z ośrodka odwykowego tuż przed Bożym Narodzeniem. Kolejne 24 godziny mogą na zawsze zmienić ich życie.

Ramen. Smak wspomnień

Ramen. Smak wspomnień

Młody japoński kucharz przeprowadza się do Singapuru, aby odkryć tajemnicę związku swoich rodziców. Z odnalezioną tam babcią próbują wyleczyć swoje dusze w kuchni, gdzie posiłki stają się czymś więcej niż sumą składników.

Reksio - zestaw II

Reksio - zestaw II

Zestaw bajek, których bohaterem jest milusiński piesek Reksio. Prezentujemy bajki: REKSIO TELEWIDZ, REKSIO KOSMONAUTA, REKSIO PIELĘGNIARZ, REKSIO MALARZ i REKSIO AKTOR. Filmy prezentowane w ramach cyklu Baranki Dzieciom.

Sergio i Siergiej

Sergio i Siergiej

Ledwo wiążący koniec z końcem Kubańczyk przypadkowo nawiązuje kontakt radiowy z rosyjskim kosmonautą, który po rozpadzie ZSRR utknął na stacji orbitalnej Mir. Postanawia nagłośnić sprawę z pomocą amerykańskiego dziennikarza.

Sny wędrownych ptaków

Sny wędrownych ptaków

Zachwycająca wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego, powiązana z historią rdzennej społeczności, w której chciwość i namiętność stawiają pod znakiem zapytania tradycyjne wartości przekazane przez przodków.

Vice

Vice

Laureat Złotego Globu, Christian Bale jako Dick Cheney, wiceprezydent USA pod rządami George'a W. Busha i jeden z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu. W nowym filmie twórcy BIG SHORT towarzyszą mu Amy Adams, Sam Rockwell i Steve Carell.

Westwood: punkówa, ikona, aktywistka

Westwood: punkówa, ikona, aktywistka

Dokumentalny portret jednej z najbardziej nietuzinkowych projektantek na świecie, Vivienne Westwood - niekwestionowanej punkowej królowej brytyjskiej mody, artystki, aktywistki i wyjątkowo przedsiębiorczej kobiety.

Władca Paryża

Władca Paryża

Vidocq, złodziej i awanturnik, zostaje szefem francuskiej policji. Ujawnia tajemnice na najwyższych szczeblach władzy i brutalne morderstwa za panowania Napoleona. Na ekranie Vincent Cassel, August Diehl i Olga Kurylenko.

Zabawa zabawa (Playing Hard)

Zabawa zabawa (Playing Hard)

Trzy przeplatające się historie kobiet w różnym wieku, będących w różnych fazach uzależnienia od alkoholu. Agata Kulesza, Maria Dębska, Dorota Kolak i Marcin Dorociński w komediodramacie Kingi Dębskiej, twórczyni PLANU B.

Zimna wojna (Cold war)

Zimna wojna (Cold war)

Historia wielkiej i trudnej miłości rozgrywająca się w latach 50. i 60. w stalinowskiej Polsce i budzącej się do życia Europie. Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc i Agata Kulesza w nagrodzonym w Cannes filmie twórcy IDY. // with EN subtitles

Złe wychowanie Cameron Post

Złe wychowanie Cameron Post

Chloë Grace Moretz jako wychowana w konserwatywnym środowisku nastolatka, którą krewni wysyłają na specjalny obóz dla młodzieży, chcąc nawrócić ją na heteroseksualizm. Zdobywca Grand Prix na festiwalu Sundance.