kpb

na erkanach

120 uderzeń serca (120 BPM)

120 uderzeń serca (120 BPM)

Wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji swoje żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP.

1945

1945

Sierpień 1945 roku. Na stacji kolejowej z pociągu wysiada dwóch Żydów niosących tajemnicze, drewniane skrzynie. Mieszkańcy miasteczka wpadają w panikę myśląc, że przybysze chcą odzyskać utracone w czasie wojny majątki.

58. KFF: Fokus na Estonię 4: Powodzenia, Tashi!

58. KFF: Fokus na Estonię 4: Powodzenia, Tashi!

18-letni buddyjski mnichmusi podjąć decyzję: czy pozostać w klasztorze, czy wrócić do rodzinnej wioski. Oznacza to wybór pomiędzy życiem opartym na dyscyplinie, lecz bezpiecznym, a światem zewnętrznym, który kusi swoimi atrakcjami.

Basia

Basia

Wyprawa do zoo, biwak, a nawet dzień w przedszkolu mogą być początkiem niezwykłej przygody... Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić.

Ciche miejsce

Ciche miejsce

John Krasinski i Emily Blunt w trzymającej w napięciu opowieści o ukrywającej się na odludziu rodzinie, której przetrwanie zależy od zachowania absolutnej ciszy. Każdy wydany przez nich dźwięk niesie ze sobą śmiertelne zagrożenie.

Dziewczyna we mgle

Dziewczyna we mgle

W małym alpejskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Agent specjalny Vogel nie ma wątpliwości, że porwana nie żyje i że winien jest ktoś z miejscowych. W roli głównej gwiazda WIELKIEGO PIĘKNA, Toni Servillo.

Ella i John

Ella i John

Hellen Mirren i Donald Sutherland jako uciekająca przed światem para, która udaje się w podróż do domu Ernesta Hemingwaya swoim starym kamperem. To będzie wyprawa pełna niespodzianek i przygód, od samego początku aż do końca.

Kochankowie jednego dnia

Kochankowie jednego dnia

Po rozstaniu z chłopakiem Jeanne wraca do rodzinnego domu. Na miejscu odkrywa, że jej ojciec ma romans z jedną ze swoich studentek, która jest jej rówieśniczką. Stopniowo między kobietami pojawia się więź.

Męskość

Męskość

Rytuały męskości trzech mężczyzn mieszkających w Budapeszcie: 91-letniego fotografa, który uważa się za oszusta; 40-letniego basisty rozwiązującego problemy, które sam stwarza i nastoletniego chłopca, który zostaje sam.

Obywatel

Obywatel

Wilson jest afrykańskim uchodźcą, który od lat pracuje jako ochroniarz w Budapeszcie. Nie udało mu się dotąd zdać egzaminu, który pozwala zdobyć węgierskie obywatelstwo. Pomóc mają lekcje z pewną nauczycielką historii.

Po latach

Po latach

Marco, były działacz lewicowy, skazany za morderstwo we Włoszech, ale dzięki doktrynie Mitteranda żyjący od 20 lat na zesłaniu we Francji, zostaje ponownie postawiony w stan oskarżenia. Rząd włoski żąda jego ekstradycji.

Pozycja obowiązkowa

Pozycja obowiązkowa

Jane Fonda, Diane Keaton, Don Johnson i Andy Garcia w pikantnej komedii o grupie przyjaciółek, które po lekturze "Pięćdziesięciu twarzy Greya” w klubie czytelniczym, postanawiają dać miłości drugą szansę.

Prawdziwa historia

Prawdziwa historia

Thriller psychologiczny autorstwa Romana Polańskiego o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze. W rolach głównych Emmanuelle Seigner i Eva Green.

Śmierć Stalina

Śmierć Stalina

Umiera Józef Stalin, a pośród elit władzy rozpoczyna się walka o dominację i wpływy po zmarłym przywódcy. Szaleństwo totalitaryzmu zostaje obnażone w pełnej krasie. W rolach głównych Steve Buscemi i Jeffrey Tambor.

Thelma

Thelma

W rozpoczynającej studia Thelmie po raz pierwszy rodzi się miłość, którą komplikuje nieustająca kontrola ze strony rodziców oraz fakt, że w dziewczynie drzemią ukryte, nadprzyrodzone siły. Thriller Joachima Triera, twórcy GŁOŚNIEJ OD BOMB.

Tully

Tully

Marlo, żona i matka trójki dzieci, jest prawdziwą superbohaterką, która bardzo potrzebuje choć chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w jej domu zjawia się tajemnicza niania... Charlize Theron w najnowszej produkcji twórców filmu JUNO.

Twarz (Mug)

Twarz (Mug)

Na skutek nieszczęśliwego wypadku Jacek traci swoją twarz. Kiedy po operacji przeszczepu wraca do rodzinnej wsi ludzie nie wiedzą jak go traktować. Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej.

W pętli

W pętli

Ádám traci w wypadku samochodowym swoją dziewczynę. Mężczyzna dostaje od losu szereg szans na naprawienie przeszłych błędów, które przyczyniły się do tragedii. Thriller science-fiction oparty na koncepcji czasowej pętli.

Węgierska Wiosna Filmowa 2018: Krótkie metraże

Węgierska Wiosna Filmowa 2018: Krótkie metraże

Zestaw węgierskich filmów krótko- metrażowych. W programie fabularne filmy krótkie DIALOG, NIEWIDZIALNIE, ZABAWA W CHOWANEGO oraz AKCJA KAMIEŃ, a także krótkometrażowa animacja WULKANICZNA WYSPA.

Wieża. Jasny dzień. (Tower. A Bright Day.)

Wieża. Jasny dzień. (Tower. A Bright Day.)

Na parę dni przed Pierwszą Komunią Świętą ich córki, małżeństwo Mulę i Michała odwiedza niewidziana od lat młodsza siostra kobiety. Nagrodzony w Gdyni debiut reżyserski Jagody Szelc, laureatki Paszportu POLITYKI.

Wyspa psów

Wyspa psów

Opowieść o dwunastoletnim japońskim chłopcu, który rusza na "wyspę śmieci", aby odnaleźć ukochanego psa. Nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie animacja Wesa Andersona, twórcy KOCHANKÓW Z KSIĘŻYCA i GRAND BUDAPEST HOTEL.

Zimowi bracia (Winter Brothers)

Zimowi bracia (Winter Brothers)

W pokrytej śniegiem Danii kamera śledzi losy dwóch robotników w czasie ich codziennej fizycznej pracy. Surrealistyczny, absurdalny, zostawiający na białym puchu ślady czarnego humoru film Hlynura Pálmasona.