kpb

na erkanach

Amerykańska sielanka

Amerykańska sielanka

Bezkompro- misowa ekranizacja, nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha, z Ewanem McGregorem, Jennifer Connelly i Dakotą Fanning w rolach głównych. Kolejny, po AMERICAN BEAUTY, wstrząsający obraz destrukcji amerykańskiego społeczeństwa.

Baranki Dzieciom 2017: Reksio - zestaw bajek

Baranki Dzieciom 2017: Reksio - zestaw bajek

Reksio staje się namiętnym telewidzem, przeżywa swoją wielką wyprawę w kosmos z psiej wyobraźni, opiekuje się rannym kundlem, który wpadł pod samochód i próbuje swoich sił w malarstwie. Po seansie, warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią.

Jackie

Jackie

Poruszająca historia Jackie Kennedy - kobiety–ikony, której przyszło zmierzyć się z osobistą tragedią, będącą jednocześnie jednym z decydujących momentów w historii Stanów Zjednoczonych. W głównej roli nominowana do Złotego Globu Natalie Portman.

Klient (The Salesman)

Klient (The Salesman)

Asghar Fahradi, twórca ROZSTANIA, w nominowanej do Oscara historii testuje granice wytrzymałości bohaterów i odkrywa ich prawdziwą naturę. W filmie wystąpił m.in. nagrodzony Złotą Palmą w Cannes Shahab Hosseini.

La La Land

La La Land

Po obsypanym nagrodami filmie WHIPLASH, Damien Chazelle ponownie przenosi miłość do muzyki na srebrny ekran. Emma Stone i Ryan Gosling w widowiskowym musicalu, który przywraca wiarę w magię tego niemal zapomnianego gatunku filmowego.

LEGO® Batman: Film

LEGO® Batman: Film

Najnowsze dzieło twórców filmu LEGO® PRZYGODA. W rzeczywistości zbudowanej z najsłynniejszych klocków na świecie, Batman musi porzucić swoją samotnię, żeby uratować miasto przed zakusami Jokera. Głosu postaciom udzielili m.in.: Will Arnett, Ralph Fiennes i Zach Galifianakis.

Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

Uhonorowany Złotym Globem Casey Affleck oraz Michelle Williams w wielokrotnie nagradzanej opowieści o mężczyźnie, który wraca w rodzinne strony żeby zająć się osieroconym bratankiem. Eksploracja mocy rodzinnej miłości, wspólnoty, poświęcenia i nadziei.

McImperium

McImperium

Charyzmatyczny biznesmen poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund. Oparta na faktach fascynującą historia najbardziej rozpoznawalnej marki świata. W rolach głównych Michael Keaton, Nick Offerman, John Carroll Lynch i Laura Dern.

Milczenie

Milczenie

Najnowszy film Martina Scorsese. Oparte na powieści Shūsaku Endō i inspirowane autentycznymi wydarzeniami widowisko, ukazujące zderzenie dwóch cywilizacji i religii. Występują: Andrew Garfield, Adam Driver i Liam Neeson.

Moonlight

Moonlight

Nagrodzona Złotym Globem dla najlepszego dramatu, oszałamiająca pięknymi zdjęciami i poruszającą ścieżką dźwiękową opowieść o dorastaniu, rodzinie, miłości i poszukiwaniu własnej tożsamości. Na ekranie nominowani do nagród BAFTA Mahershala Ali i Naomie Harris.

Mr. Gaga

Mr. Gaga

Dokument Tomera Heymanna opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. To najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu PINY Wima Wendersa.

Noma: My Perfect Storm

Noma: My Perfect Storm

Dokument w reżyserii Pierre'a Deschampsa przedstawiający sylwetkę René Redzepiego, szefa kuchni legendarnej restauracji w Kopenhadze. Do Nomy przyjeżdżają smakosze z całego świata, by poznać kunszt jednego z najbardziej znanych i cenionych współczesnych szefów kuchni.

Oscar® Nominated Shorts: Animacje 2017

Oscar® Nominated Shorts: Animacje 2017

Zestaw filmów nominowanych do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego. W programie: BLIND VAYSHA, BORROWED TIME, PEAR CIDER AND CIGARETTERS, PEARL oraz PIPER.

Oscar® Nominated Shorts: Fabuły 2017

Oscar® Nominated Shorts: Fabuły 2017

Zestaw filmów nominowanych do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego. W programie: ENEMIS INTÉRIEURS, LA FEMME ET LE TGV, SILENT NIGHTS, SING oraz TIMECODE.

Powidoki (Afterimage)

Powidoki (Afterimage)

Zdobywca wielu nagród filmowych, w tym Oscara za całokształt twórczości – Andrzej Wajda, przedstawia historię człowieka niezłomnego, Władysława Strzemińskiego pioniera polskiej awangardy, ze znakomitą rolą Bogusława Lindy.

Sztuka kochania (The Art Of Loving)

Sztuka kochania (The Art Of Loving)

Historia Michaliny Wisłockiej - kobiety, lekarki, seksuolożki, która dokonała niemożliwego i za pomocą jednej książki zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju.

Szwedzka teoria miłości

Szwedzka teoria miłości

Erik Gandini przygląda się dzisiejszej Szwecji w brawurowo zrealizowanym dokumencie o społeczeństwie, któremu państwo zapewnia wszystko oprócz umiejętności bycia z innymi ludźmi. Czy ceną za wolność musi być dojmująca samotność?

To tylko koniec świata

To tylko koniec świata

Historia 34-letniego Louisa - pisarza,który powraca po dwunastoletniej nieobecności do rodzinnego domu opuszczonego po śmierci ojca. Najnowszy film Xaviera Dolana, w rolach głównych: Gaspard Ulliel, Marion Cotillard, Vincent Cassel i Lea Seydoux.

Toni Erdmann

Toni Erdmann

Przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. Uhonorowana pięcioma nagrodami Europejskiej Akademii Filmowej historia kobiety, która poświęciła wszystko dla pracy, ale będzie musiała przemyśleć wyznawane przez siebie wartości.

Trainspotting (1996)

Trainspotting (1996)

Kultowy film Danny'ego Boyle'a z Ewanem McGregorem w roli głównej, uznawany za manifest pokoleniowy. Anarchistyczna, żywiołowa i tętniąca muzyką ekranizacja powieści Irvine'a Welsha o grupie młodych ludzi z Edynburga lat 80. 90-minutowa punkowa mieszanka wybuchowa! Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie.

Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1973)

Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1973)

Zapis koncertu Davida Bowiego i jego zespółu The Spiders From Mars w londyńskim Hammersmith Odeon z 3 lipca 1973 roku, który oznaczał koniec jednej z najbardziej znaczących postaci w historii muzyki XX wieku, znanej jako Ziggy Stardust.