kpb

na erkanach

Ciemno, prawie noc (Dark, Almost Night)

Ciemno, prawie noc (Dark, Almost Night)

Nieustępliwa reporterka wraca po latach do rodzinnego Wałbrzycha, żeby rozwikłać zagadkę serii zaginięć dzieci. Magdalena Cielecka i Marcin Dorociński w ekranizacji uhonorowanej nagrodą NIKE powieści Joanny Bator.

Faworyta

Faworyta

Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłania walka dwóch kobiet o względy królowej Anny i realną władzę w kraju. Olivia Colman, Rachel Weisz i Emma Stone w wielokrotnie nagradzanym komediodramacie twórcy LOBSTERA.

Girl

Girl

Objawienie festiwalu w Cannes i najlepszy europejski debiut ubiegłego roku nominowany do Złotego Globu. GIRL Lukasa Dhonta to subtelny portret dziewczyny uwięzionej w ciele chłopaka.

Green Book

Green Book

Wielki zwycięzca Oscarów – trzy statuetki, w tym Najlepszy Film Roku! Mahershala Ali jako wybitny muzyk i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera w obsypanej nagrodami historii nieprawdopodobnej przyjaźni, którą pokochali widzowie na całym świecie.

High Life

High Life

Robert Pattinson, Juliette Binoche i Agata Buzek w historii skazańca wychowującego córkę w całkowitej izolacji na pokładzie statku kosmicznego. Nagrodzony w San Sebastian psychologiczny thriller autorstwa Claire Denis.

Kafarnaum

Kafarnaum

Uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes najnowszy film Nadine Labaki, twórczyni KARMELU. W roli głównej mały uchodźca z Syrii jako chłopiec, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia.

Kapitan Marvel 2D (napisy)

Kapitan Marvel 2D (napisy)

KAPITAN MARVEL to pierwsza produkcja filmowego Uniwersum Marvela z kobietą w głównej roli. W tytułową postać superbohaterki wcieliła się laureatka Oscara (Room), Brie Larson. Partneruje jej Samuel L. Jackson, Jude Law i Ben Mendelsohn.

Kurier (The Messenger)

Kurier (The Messenger)

Władysław Pasikowski prezentuje sensacyjną historię szpiegowską, inspirowaną sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy, Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Na ekranie m.in. Tomasz Schuchardt, Zbigniew Zamachowski i Jan Frycz.

Monument

Monument

Dyplomowy film studentów wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki w reżyserii Jagody Szelc (WIEŻA. JASNY DZIEŃ), która intensywnie flirtuje z konwencją horroru, w jego najbardziej wyrafinowanej psychologicznie odmianie.

Przedszkolanka

Przedszkolanka

Nagrodzona na festiwalu Sundance opowieść o kobiecie, która pomimo życiowej stabilizacji i rodzinnej rutyny jest wciąż pełna pasji, spragniona wrażeń i intelektualnych bodźców. W roli głównej fenomenalna Maggie Gyllenhaal.

Przemytnik

Przemytnik

Najnowszy film Clinta Eastwooda o osiemdziesięcio- letnim mężczyźnie, który mimo woli staje się przemytnikiem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu. W rolę tytułowego przemytnika wcielił się sam Eastwood.

Przepraszam, że przeszkadzam

Przepraszam, że przeszkadzam

Telemarketer odkrywa klucz do sukcesu w swoim zawodzie i zdobywa wielkie pieniądze, jednocześnie psując relacje ze swoją dziewczyną. Lakeith Stanfield, Tessa Thompson i Armie Hammer w surrealistycznej komedii Bootsa Riley'a.

Schyłek dnia

Schyłek dnia

Nagrodzone w Wenecji najnowsze dzieło László Nemesa, zdobywcy Oscara za SYNA SZAWŁA. Skonstruowany na podobieństwo tajemniczego labiryntu film prowadzi widza przez Budapeszt u progu XX wiek.

Szczęśliwy Lazzaro

Szczęśliwy Lazzaro

Oniryczna opowieść o przyjaźni poczciwego chłopaka z młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni, któremu pomaga zorganizować własne porwanie. Nagroda za najlepszy scenariusz na ostatnim festiwalu w Cannes.

W tenisie love znaczy zero

W tenisie love znaczy zero

Nick Bollettieri stworzył szkołę tenisową dla dzieci gwarantując sobie zyski z przyszłych sukcesów swoich podopiecznych. Treningi od godziny 6 rano do godziny 9 wieczorem. Film pokazuje studium jego tyranii, ubarwione dramatycznymi, komediowymi i groteskowymi sytuacjami.

Wilkołak (Werewolf)

Wilkołak (Werewolf)

Nagrodzona dwiema statuetkami na Festiwalu w Gdyni (za reżyserię dla Adriana Panka i muzykę dla Antoniego Łazarkiewicza) niezwykła opowieść o traumach wojny. Wilkołak to także pierwszy od dekad pełnokrwisty polski horror.

Wszyscy wiedzą

Wszyscy wiedzą

Laura wraca do rodzinnego miasteczka na ślub siostry, gdzie spotyka dawnego kochanka. Sielankowa fasada pęka, gdy znika jej nastoletnia córka. Zaskakujący dramat Asghara Farhadiego z udziałem Penélope Cruz i Javiera Bardema.

Złodziejaszki

Złodziejaszki

Uboga, trzypokoleniowa rodzina żyjąca na przedmieściach Tokio utrzymuje się z dorywczych prac i drobnych kradzieży. Mimo biedy oferują dach nad głową bezdomnej dziewczynce. Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes nowy film Hirokazu Koreedy.