kpb

na erkanach

7 uczuć (7 Emotions)

7 uczuć (7 Emotions)

Adaś Miauczyński powraca do czasów dzieciństwa, żeby nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Michał Koterski, Maja Ostaszewska i Adam Woronowicz w nagrodzonej na festiwalu w Gdyni najnowszej komedii Marka Koterskiego.

Assassination Nation

Assassination Nation

Łącząc grozę i czarny humor Sam Levinson przenosi widzów do współczesnego Salem, gdzie życie czterech licealistek zmienia się dramatycznie, gdy do sieci trafiają kompromitujące je wiadomości, zdjęcia i nagrania wideo.

Bestia (The Polish Dancer)

Bestia (The Polish Dancer)

Piękna dziewczyna z prowincji okrada swojego adoratora i ucieka do wielkiego miasta w poszukiwaniu lepszego życia. Odrestaurowane cyfrowo, jedyne zachowane w całości polskie dzieło filmowe z udziałem Poli Negri.

Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

Porywająca opowieść o legendarnym zespole rockowym Queen i jego niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym, który łamiąc konwencje zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. W roli głównie gwiazda serialu MR. ROBOT, Rami Malek.

Chef Flynn - najmłodszy kucharz świata

Chef Flynn - najmłodszy kucharz świata

Fascynujący dokument o nastoletnim szefie kuchni, który zdobył szturmem świat nowojorskich restauracji. Historia cudownego dziecka amerykańskich kulinariów przyprawiona refleksjami na temat rodzicielstwa, biznesu restauracyjnego i mediów.

Dlaczego jesteśmy kreatywni?

Dlaczego jesteśmy kreatywni?

Fascynujący dokument, którego twórcy poszukują odpowiedzi na jedno przewrotne i intrygujące pytanie: dlaczego jesteśmy kreatywni? Odpowiedzą m.in. David Bowie, Yoko Ono, David Lynch, Quentin Tarantino, Stephen Hawking i Dalajlama.

Donbas

Donbas

Nagrodzony w Cannes Siergiej Łoźnica w najnowszym fabularnym filmie w hipnotycznym, pełnym groteski stylu, zabiera widzów w podróż przez kolejne kręgi piekła wojny hybrydowej we wschodniej Ukrainie.

Dzieciństwo

Dzieciństwo

Dokumentalny film o jednym z norweskich przedszkoli w stylu waldorfskim, w którym dzieci mogą być sobą. Dzieci bawią się, wchodzą w relacje z innymi i otaczającą je naturą, a dorośli zamiast przewodzić, tylko im towarzyszą.

Eter

Eter

Początek XX wieku. Opętany obsesją na punkcie działania eteru lekarz prowadzi niebezpieczne eksperymenty, próbując zawładnąć ludzkim umysłem. Jacek Poniedziałek, Andrzej Chyra i Rafał Mohr w najnowszym dziele Krzysztofa Zanussiego.

Gentleman z rewolwerem

Gentleman z rewolwerem

Robert Redford i Sissy Spacek w opowieści o najbardziej czarującym złodzieju w historii, który w równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki i regularnie uciekał z więzienia dopóki nie spotkał pewnej wyjątkowej kobiety.

Istota serca

Istota serca

Dokumentalny film o życiu i dziele wielkiego szwajcarskiego psychiatry Carla Gustava Junga, twórcy psychologii analitycznej. O jego podejściu do psychiki człowieka opowiada sam badacz, a także jego współpracownicy i byli pacjenci.

Jeszcze dzień życia (dialogi EN/PT)

Jeszcze dzień życia (dialogi EN/PT)

Wstrząsająca opowieść o wojnie domowej w Angoli z perspektywy wybitnego reportera, Ryszarda Kapuścińskiego. Nagroda Publiczności w San Sebastian. Wersja z angielskimi i portugalskimi dialogami (napisy polskie i angielskie).

Kamerdyner (The Butler)

Kamerdyner (The Butler)

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX wieku. Sebastian Fabijański, Janusz Gajos i Anna Radwan w najnowszym filmie Filipa Bajona.

Kler (Clergy)

Kler (Clergy)

Przez pryzmat losów trójki duchownych Wojtek Smarzowski przygląda się instytucji Kościoła "od strony zakrystii", rzucając światło na trudne i niewygodne tematy. Na ekranie Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak i Janusz Gajos.

Ludzie w niedzielę (Menschen am Sonntag)

Ludzie w niedzielę (Menschen am Sonntag)

Młody, przystojny mężczyzna namawia piękną kobietę do wspólnego spędzenia leniwej niedzieli na wycieczce nad jeziorem. Robert Siodmak i Billy Wilder przedstawiają pełną uroku opowieść o życiu Berlińczyków pod koniec lat 20. XX wieku.

Najlepsze polskie 30' vol. 4

Najlepsze polskie 30' vol. 4

Czwarta odsłona najlepszych polskich krótkich metraży. W programie trzy filmy fabularne: przewrotny JERRY Romana Przylipiaka, nagrodzony w Gdyni RELAX Agnieszki Elbanowskiej oraz wyróżniony na KFF film Jakuba Piątka USERS.

Narodziny gwiazdy

Narodziny gwiazdy

Gwiazdor muzyki country odkrywa utalentowaną, ale nieznaną nikomu piosenkarkę i nakłania ją do wyjścia z cienia. Bradley Cooper i Lady Gaga w reżyserskim debiucie aktora, będącym współczesną wersją znanego muzycznego dramatu.

Nowe przygody Misia Uszatka

Nowe przygody Misia Uszatka

Kultowy serial o przygodach Misia Uszatka i jego przyjaciół. W programie MIŚ USZATEK oraz odrestaurowane cyfrowo odcinki: ŻÓŁTA KOPERTA, KTO WSTAŁ LEWĄ NOGĄ, KRYJÓWKA i BYŁEM TU PIERWSZY. Po seansie - warsztaty plastyczne.

Over the Limit (SMAK)

Over the Limit (SMAK)

Nagrodzony na KFF dokumentalny portret rosyjskiej gimnastyczki, która stoi przed szansą na występ na Olimpiadzie, a zarazem opowieść o psychicznych kosztach sukcesu. Film prezentowany w ramach Spotkania Młodych Amatorów Kina.

Pettson i Findus - Najlepsza Gwiazdka

Pettson i Findus - Najlepsza Gwiazdka

Aktorska adaptacja uwielbianych przez dzieci książek ilustrowanych. Tym razem kot Findus i opiekujący się nim starszy pan Pettson przygotowują się do nadchodzących Świąt, gdy za oknami szaleje śnieżyca. Polski dubbing.

Planeta Singli 2 (Planet Single 2)

Planeta Singli 2 (Planet Single 2)

Relacja Ani i Tomka przeżywa kryzys. On, showman-celebryta nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha w kontynuacji ukochanej przez widzów komedii romantycznej.

Queen: A Night in Bohemia

Queen: A Night in Bohemia

Legendarny koncert zespołu Queen zarejestrowany w 1975 roku w londyńskim Hammersmith Odeon, zawierający m.in. pierwsze wykonanie singla BOHEMIAN RHAPSODY oraz nieprezentowane dotąd nagrania archiwalne oraz wywiady z zespołem.

Siłaczki

Siłaczki

Pierwszy w historii fabularyzowany dokument opowiadający o sufrażystkach, które na przełomie XIX i XX wieku na ziemiach polskich walczyły o prawa dla kobiet. Na ekranie m.in. Maria Seweryn, Klara Bielawka i Marta Ojrzyńska.

Sofia

Sofia

Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance w Maroku. Jest w ciąży, a seks pozamałżeński w jej kraju karany jest więzieniem. Musi podjąć decyzje, które uratują honor rodziny i zaważą na całym jej życiu.

Sorry Angel

Sorry Angel

Paryż, 1993 rok. Między znanym pisarzem i młodym pisarzem wybucha namiętność spleciona z intelektualną i emocjonalną grą. Choroba jednego z nich nie pozwala mu wierzyć, że ma szansę na prawdziwą miłość.

Szron (Frost)

Szron (Frost)

Poruszająca i oszczędna w środkach opowieść o pracy dwojga wolontariuszy, którzy ruszają z pomocą humanitarną na ogarnięte wojną tereny wschodniej Ukrainy. Na drugim planie Vanessa Paradis i Andrzej Chyra.

Touch Me Not

Touch Me Not

Nagrodzona Złotym Niedźwiedziem w Berlinie oda do ludzkiego ciała i wezwanie do akceptacji odmienności. Reżyserka Adina Pintilie wraz z trójką swoich bohaterów pyta o to czym jest intymność i piękno.

Utoya, 22 lipca

Utoya, 22 lipca

22 lipca 2011 roku prawicowy ekstremista zdetonował bombę w Oslo, a następnie otworzył ogień do przebywającej na letnim obozie na wyspie Utøya młodzieży. Zrealizowana w jednym, długim ujęciu, próba rekonstrukcji tragicznych wydarzeń.

Via Carpatia

Via Carpatia

Julia i Piotr są dobrze sytuowaną parą z dużego miasta. Marzą o wakacjach, ale ich plany zmienia matka mężczyzny. Prosi o sprowadzenie do Polski jego ojca przebywającego w obozie dla uchodźców na grecko-macedońskiej granicy.

W ułamku sekundy (In the Fade)

W ułamku sekundy (In the Fade)

W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Nagrodzona w Cannes Diane Kruger w uhonorowanym Złotym Globem filmie Fatiha Akina (GŁOWĄ W MUR).

Walk with Me

Walk with Me

Intymny obraz słynnego klasztoru buddyjskiego mistrza Zen, Thich Nhat Hanha oraz toczącego się w nim życia społeczności, która porzuciła dotychczasowe życie dla jednego wspólnego celu – praktykowania sztuki uważności.

Wdowy

Wdowy

Trzymający w napięciu thriller o czterech kobietach, których nie łączy nic z wyjątkiem długu po zmarłych małżonkach. Viola Davis, Michelle Rodriguez, Colin Farrell i Robert Duvall w najnowszym filmie Steve'a McQueena (WSTYD).

Winni

Winni

Pełen zwrotów akcji duński thriller opowiadający o policjancie, który podczas rutynowego dyżuru odbiera telefon od porwanej kobiety. Sensacja festiwalu Sundance, gdzie zdobył Nagrodę Publiczności.

Zimna wojna (Cold war)

Zimna wojna (Cold war)

Historia wielkiej i trudnej miłości rozgrywająca się w latach 50. i 60. w stalinowskiej Polsce i budzącej się do życia Europie. Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc i Agata Kulesza w nagrodzonym w Cannes filmie twórcy IDY. // with EN subtitles