kpb

na erkanach

A Wedding

A Wedding

Osiemnastoletnia Zahira u progu dorosłości nadal żyje w bliskich relacjach ze swoją rodziną. Kiedy rodzice żądają, aby wybrała sobie męża zgodnie z tradycją, prowadząca dotąd zachodni styl życia dziewczyna zwraca się o pomoc do swojego brata.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Pozornie niewinna zabawa towarzyska sprawia, że na światło dzienne wypływa wiele tajemnic. Kameralny komediodramat uznany przez Włoską Akademię Filmową za najlepszy film 2016 roku.

Ja, Olga Hepnarová

Ja, Olga Hepnarová

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia młodej kobiety, która w lipcu 1973 roku wjechała ciężarówką w ludzi stojących na przystanku tramwajowym w czeskiej Pradze. Znakomita Michalina Olszańska w roli ostatniej kobiety skazanej na śmierć w byłej Czechosłowacji.

Konwój (Convoy)

Konwój (Convoy)

W jednym z największych aresztów śledczych dochodzi do zabójstwa więźnia. Mimo zmowy milczenia, dociekliwy prokurator zaczyna stopniowo odkrywać szokującą prawdę… Janusz Gajos, Robert Więckiewicz i Łukasz Simlat w thrillerze Macieja Żaka.

Kot Bob i ja

Kot Bob i ja

Chwytająca za serce historia uzależnionego od narkotyków ulicznego grajka, któremu w powrocie do rzeczywistości i normalnego życia pomógł... kot. Prawdziwie inspirujące kino na poprawę humoru.

La La Land

La La Land

Po obsypanym nagrodami filmie WHIPLASH, Damien Chazelle ponownie przenosi miłość do muzyki na srebrny ekran. Emma Stone i Ryan Gosling w widowiskowym musicalu, który przywraca wiarę w magię tego niemal zapomnianego gatunku filmowego.

Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

Uhonorowany Złotym Globem Casey Affleck oraz Michelle Williams w wielokrotnie nagradzanej opowieści o mężczyźnie, który wraca w rodzinne strony żeby zająć się osieroconym bratankiem. Eksploracja mocy rodzinnej miłości, wspólnoty, poświęcenia i nadziei.

Moonlight

Moonlight

Nagrodzona Złotym Glodem dla najlepszego dramatu, oszałamiająca pięknymi zdjęciami i poruszającą ścieżką dźwiękową opowieść o dorastaniu, rodzinie, miłości i poszukiwaniu własnej tożsamości. Na ekranie nominowani do nagród BAFTA Mahershala Ali i Naomie Harris.

Nasz Dziadzio

Nasz Dziadzio

W ramach cyklu Baranki Dzieciom zapraszamy na pokaz zestawu bajek NASZ DZIADZIO. Dziadzio opowie, jak został detektywem, aktorem filmowym, bohaterem Dzikiego Zachodu, jak polował na lwa, co robił na pirackim statku i dlaczego spotkał ducha.

Paterson

Paterson

Rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat fabularny film Jima Jarmuscha. Twórca BROKEN FLOWERS oraz KAWY I PAPIEROSÓW stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.

Popek za życia

Popek za życia

Dokumentalny film Mateusza Winkla o jednym z najbardziej kontrowersyjnych polskich muzyków ostatnich lat. Trudno stwierdzić, co w jego wizerunku jest prawdą, ale jednego nie można mu odmówić: Popek jest nieprzewidywalnym, samozwańczym królem życia.

Powidoki (Afterimage)

Powidoki (Afterimage)

Zdobywca wielu nagród filmowych, w tym Oscara za całokształt twórczości – Andrzej Wajda, przedstawia historię człowieka niezłomnego, Władysława Strzemińskiego pioniera polskiej awangardy, ze znakomitą rolą Bogusława Lindy.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

Historia Michaliny Wisłockiej - kobiety, lekarki, seksuolożki, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Za pomocą jednej książki Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju.

The Giant

The Giant

Nagrodzony w San Sebastian film Johannesa Nyholma to wyjątkowe połączenie momentów zabawnych i łamiących serce scen odrzucenia. Historia autystycznego chłopaka o zdeformowanym ciele, który próbuje odzyskać matkę, która go porzuciła.

The Man

The Man

Klasyczny konflikt między ojcem a synem poszerzony o komentarz na temat dzisiejszego świata artystycznego. Choć obaj bohaterowie są już dorośli, daleko im jeszcze do pełnej dojrzałości, w osiągnięciu której mogą sobie nawzajem pomóc.

Toni Erdmann

Toni Erdmann

Przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. Uhonorowana pięcioma nagrodami Europejskiej Akademii Filmowej historia kobiety, która poświęciła wszystko dla pracy, ale będzie musiała przemyśleć wyznawane przez siebie wartości.

Ukryte piękno

Ukryte piękno

Poruszający dramat w gwiazdorskiej obsadzie przywodzący na myśl OPOWIEŚĆ WIGILIJNĄ. Historia pracownika firmy reklamowej, któremu Miłość, Czas i Śmierć pomagają wyjść z żałoby. W rolach głównych Will Smith, Helen Mirren, Edward Norton, Kate Winslet i Keira Knightley.

W pionie (Staying Vertical)

W pionie (Staying Vertical)

Oniryczna opowieść o mężczyźnie, który samotnie wychowuje dziecko i szuka pomysłu na film. // A dreamlike tale about a man trying to raise a child by himself whilst looking for an inspiration for his new film.

Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1973)

Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1973)

Zapis koncertu Davida Bowiego i jego zespółu The Spiders From Mars w londyńskim Hammersmith Odeon z 3 lipca 1973 roku, który oznaczał koniec jednej z najbardziej znaczących postaci w historii muzyki XX wieku, znanej jako Ziggy Stardust.