kpb

na erkanach

Śmierć Stalina 27-04-2018

Śmierć Stalina

Bardzo niepoprawna politycznie komedia o śmierci okrutnego dyktatora, która rozpoczyna szaleńczą walkę o władzę i przeżycie na najwyższych szczeblach Kremla. W rolach głównych Steve Buscemi i Jeffrey Tambor.

Kochankowie jednego dnia 04-05-2018

Kochankowie jednego dnia

Po rozstaniu z chłopakiem Jeanne wraca do rodzinnego domu. Na miejscu odkrywa, że jej ojciec ma romans z jedną ze swoich studentek, która jest jej rówieśniczką. Stopniowo między kobietami pojawia się więź.

120 uderzeń serca (120 BPM) 11-05-2018

120 uderzeń serca (120 BPM)

Wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji swoje żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP.

Tully 11-05-2018

Tully

Marlo, żona i matka trójki dzieci, jest prawdziwą superbohaterką, która bardzo potrzebuje choć chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w jej domu zjawia się tajemnicza niania... Charlize Theron w najnowszej produkcji twórców filmu JUNO.

Prawdziwa historia 11-05-2018

Prawdziwa historia

Thriller psychologiczny autorstwa Romana Polańskiego o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze. W rolach głównych Emmanuelle Seigner i Eva Green.

Zimowi bracia (Winter Brothers) 18-05-2018

Zimowi bracia (Winter Brothers)

W pokrytej śniegiem Danii kamera śledzi losy dwóch robotników w czasie ich codziennej fizycznej pracy. Surrealistyczny, absurdalny, zostawiający na białym puchu ślady czarnego humoru film Hlynura Pálmasona.

Po latach 18-05-2018

Po latach

Marco, były działacz lewicowy, skazany za morderstwo we Włoszech, ale dzięki doktrynie Mitteranda żyjący od 20 lat na zesłaniu we Francji, zostaje ponownie postawiony w stan oskarżenia. Rząd włoski żąda jego ekstradycji.

Thelma 08-06-2018

Thelma

W rozpoczynającej studia Thelmie po raz pierwszy rodzi się miłość, którą komplikuje nieustająca kontrola ze strony rodziców oraz fakt, że w dziewczynie drzemią ukryte, nadprzyrodzone siły. Thriller Joachima Triera, twórcy GŁOŚNIEJ OD BOMB.