kpb

na erkanach

Wybawienie 05-05-2017

Wybawienie

Ekranizacja bestsellerowej książki skandynawskiego autora – Jussi Adler-Olsena. Historia dwóch przyjaciół policjantów, którzy nigdy dotąd nie rozmawiali o kwestiach wiary. Niespodziewanie okazuje się, że ich podejście do tych spraw może mieć kluczowe znaczenie w prowadzonym śledztwie.

Przyrzeczenie 05-05-2017

Przyrzeczenie

Przemilczana przez dziesiątki lat, szokująca historia pierwszej zbrodni ludobójstwa w XX wieku. Oscar Isaac, Charlotte Le Bon i Christian Bale w poruszającej opowieści o miłości w czasach nienawiści.

Szatan kazał tańczyć 05-05-2017

Szatan kazał tańczyć

Kasia Rosłaniec (BEJBI BLUES) powraca z bezkompromisowym portretem młodej kobiety zagubionej we współczesnym świecie. W roli głównej Magdalena Berus, której partnerują Łukasz Simlat, Danuta Stenka i Jacek Poniedziałek.

Mali mężczyźni 05-05-2017

Mali mężczyźni

Trzynastoletni chłopiec wyprowadza się z rodzicami na Brooklyn, gdzie zaprzyjaźnia się z synem chilijskiej imigrantki. Poważny finansowy konflikt pomiędzy rodzinami chłopców, wystawia ich znajomość na próbę.

Pożegnanie z Europą 05-05-2017

Pożegnanie z Europą

Oparta na faktach historia, obrazująca schyłkowe lata życia austriackiego pisarza i poety Stefana Zweiga, którego twórczość stanowiła inspirację filmu GRAND BUDAPEST HOTEL Wesa Andersona. Austriacki kandydat do Oscara 2017.

Uczeń 12-05-2017

Uczeń

Nastoletni Wieniamin uważa, że wie wszystko o moralności. W mgnieniu oka zmienia się we współczesnego Tartuffe'a, zdolnego zmusić tłum do nazywania czarnego białym. Jedyną osobą która usiłuje uratować głównego bohatera, jest nauczycielka biologii. W rezultacie to ona sama będzie potrzebować pomocy.

Martwe wody 12-05-2017

Martwe wody

Pełne rozrywek życie zblazowanej rodziny arystokratów zakłóca seria tajemniczych zniknięć ludzi z miejscowej plaży. Juliette Binoche, Fabrice Luchini i Valeria Bruni Tedeschi w absurdalnej czarnej komedii Bruno Dumonta.

Gwiazdy 12-05-2017

Gwiazdy

Najnowszy film Jana Kidawy-Błońskiego inspirowany życiem słynnego piłkarza Jana Banasia. Dwóch kumpli ze Śląska rywalizuje na stadionach piłkarskich. Wszystko się zmienia, kiedy jeden z nich ulega poważnej kontuzji.

Butterfly Kisses 12-05-2017

Butterfly Kisses

Nagrodzona Kryształowym Niedźwiedziem w Berlinie, opowieść o losach Jake'a i jego dwóch najlepszych przyjaciół. Każdy zmaga się z jakimiś demonami, ale Jake ze swojej tajemnicy nie może zwierzyć się nikomu.

Piękny drań 12-05-2017

Piękny drań

Prześladowany w szkole outsider i najlepszy zawodnik rugby są zmuszeni zamieszkać razem w pokoju w internacie. Współczesna historia o akceptowaniu własnej tożsamości, w której nie zawsze trzeba być po jednej ze stron.

Song to song 19-05-2017

Song to song

BV i Faye to szaleńczo zakochani w sobie marzyciele, których łączy pragnienie zaistnienia w show biznesie. Ryan Gosling, Rooney Mara, Michael Fassbender i Natalie Portman w rock'n'rollowym love story mistrza kina Terrence'a Malicka.

Jutro będziemy szczęśliwi 19-05-2017

Jutro będziemy szczęśliwi

Samuel znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych kobiet i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma jednak wobec niego inne plany. Omar Sy w zabawnej i wzruszającej opowieści o miłości, która wszystko stawia na głowie.

24 tygodnie 19-05-2017

24 tygodnie

Jedna z najbardziej obiecujących niemieckich reżyserek mierzy się z dramatem matki, która musi podjąć trudną decyzję w kwestii przyszłości nienarodzonego dziecka, swojej rodziny i kariery...

Zwyczajna dziewczyna 26-05-2017

Zwyczajna dziewczyna

Początkująca scenarzystka zdobywa wymarzoną posadę w słynnej wytwórni filmowej. Szybko okazuje się, że na planie rządzą mężczyźni. Gemma Arterton, Sam Claflin i Bill Nighy w błyskotliwej komedii twórczyni filmu WILBUR CHCE SIĘ ZABIĆ.