kpb

na erkanach

Podwójny kochanek (The Double Lover) 25-08-2017

Podwójny kochanek (The Double Lover)

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w swoim terapeucie. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, kobieta zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Perfekcyjnie zrealizowany, zmysłowy thriller François Ozona.

Synalek 25-08-2017

Synalek

Rodzice Vincenta traktują go jak małego chłopca mimo, że dawno skończył 18 lat. Kiedy ich syn zostaje porzucony przez swoją pierwszą, wielką miłość postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i urządzić mu miłosny detoks.

Barry Seal. Król przemytu 25-08-2017

Barry Seal. Król przemytu

Prawdziwa historia jednego z największych politycznych skandali w historii Ameryki. Tom Cruise jako jeden z najzdolniejszych amerykańskich pilotów, który jednocześnie pracował dla narkotykowego kartelu i CIA.

Bracia Lumière 01-09-2017

Bracia Lumière

Porywająca historia narodzin kina opowiedziana przez Thierry’ego Frémaux – dyrektora Festiwalu Filmowego w Cannes i Instytutu Lumière w Lyonie. Dokumentalne spojrzenie na Francję i świat początków współczesnej ery.

Odwet 01-09-2017

Odwet

Thriller psychologiczny o prześladowanym w szkole szesnastolatku, który zostaje doprowadzony do granicy wytrzymałości. Zmęczony ciągłymi upokorzeniami ze strony kolegów, zdesperowany chłopak bierze los w swoje ręce.

Tanna 01-09-2017

Tanna

Młoda Wawa zakochuje się we wnuku wodza, Dainie. Starszyzna decyduje, aby wydać ją za mąż za syna wodza zwaśnionego plemienia i tym samym przypie- czętować rozejm. Nominowana do Oscara opowieść nakręcona z udziałem rdzennej ludności Yakel.

Na pokuszenie 01-09-2017

Na pokuszenie

Czasy Wojny Secesyjnej w szkole dla dziewcząt na południu Stanów. Młode kobiety opiekują się rannym żołnierzem wroga. Colin Farrell, Nicole Kidman, Kirsten Dunst i Elle Fanning w pełnym erotycznego napięcia filmie Sofii Coppoli.

Tulipanowa gorączkowa 08-09-2017

Tulipanowa gorączkowa

XVII wiek, Amsterdam. Młoda Sophia (Alicia Vikander) zostaje wydana za mąż za majętnego kupca (Christoph Waltz), który zamawia u malarza portret ukochanej. Nie dostrzega, że między piękną Sophią i młodym artystą rodzi się uczucie.

The Square 15-09-2017

The Square

Nagrodzona Złotą Palmą w Cannes czarna komedia Rubena Östlunda z udziałem Claesa Banga, Elizabeth Moss i Dominika Westa. Zderzenie politycznej poprawności z tym, co w każdym z nas dzikie i zwierzęce.

Powiernik królowej 15-09-2017

Powiernik królowej

Historia niezwykłej przyjaźni królowej Wiktorii z Abdulem Karimem, indyjskim muzułmaninem, który towarzyszył jej i służył przez ostatnie 15 lat panowania. Judi Dench, Ali Fazal, Michael Gambon i Olivia Williams w filmie Stephena Frearsa.

Ptaki śpiewają w Kigali 22-09-2017

Ptaki śpiewają w Kigali

Rwanda, rok 1994. Polska badaczka ratuje dziewczynę z plemienia Tutsi przed śmiercią z rąk Hutu i umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski. Nie mogąc się otrząsnąć z koszmarnych przeżyć, po kilku latach decydują się na powrót do Afryki.

Piękny kraj 22-09-2017

Piękny kraj

Johnny zajmuje się rodzinną farmą na prowincji, ciężką pracę odreagowując upijaniem się w lokalnym pubie. Kiedy na farmę przyjeżdża przystojny imigrant z Rumunii, chłopak odkrywa w sobie uczucia, których wcześniej nie znał.