kpb

na erkanach

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem 27-10-2017

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem

Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech, kiedy rozpoczyna się finałowy mecz pomiędzy broniącym tytułu mistrza Björnem Borgiem i młodziutkim Johnem McEnroe. W rolach głównych Sverrir Gudnason i Shia LaBeouf.

Ghost Story 27-10-2017

Ghost Story

C (Casey Affleck) i M (Rooney Mara) są młodym małżeństwem stojącym na rozdrożu: M marzy o zmianie i przeprowadzce, C pragnie pozostać w ich małym domu. Jego życzenie się spełnia, ale w nieco inny sposób, niż mógłby się tego spodziewać.

Po tamtej stronie 27-10-2017

Po tamtej stronie

Mieszkaniec Helsinek otwiera restaurację, żeby odmienić swoje życie. Pewnego dnia przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii. Nagrodzona w Berlinie czarna komedia Akiego Kaurismäkiego, w której może się przejrzeć współczesna Europa.

Łagodna 27-10-2017

Łagodna

Rosyjska prowincja. Kobieta otrzymuje zwrot paczki, którą wysłała do przebywającego w więzieniu męża. Kiedy w odpowiedzi na jej pytania urzędnicy zasłaniają się tajemnicą państwową, postanawia sama pojechać do uwięzionego.

Pewnego razu w listopadzie 03-11-2017

Pewnego razu w listopadzie

Historia warszawskiej rodziny pozbawionej dachu nad głową w przededniu potężnej demonstracji patriotycznej z okazji Święta Niepodległości. Agata Kulesza i Grzegorz Palkowski w najnowszym filmie Andrzeja Jakimowskiego.

Młynarski. Piosenka finałowa 03-11-2017

Młynarski. Piosenka finałowa

Dokumentalny portret Wojciecha Młynarskiego - niezwykłego artysty, ale też człowieka zmagającego się ze słabościami. Ostatni bardzo osobisty wywiad z bohaterem i jego przyjaciółmi, uzupełniony o nieznane dotąd archiwalia.

mother! 03-11-2017

mother!

Ona i on wiodą z pozoru idylliczne życie w odosobnionym raju. Ich związek zostaje jednak poddany testowi, kiedy w ich domu pojawią się nieproszeni goście. Jennifer Lawrence i Javier Bardem w horrorze Darrena Aronofsky'ego.

BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny (Beksinskis. A Sound and Picture Album) 10-11-2017

BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny (Beksinskis. A Sound and Picture Album)

Historia wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem, zrekonstruowana na podstawie prywatnych, wcześniej niepublikowanych materiałów z archiwum Beksińskich.

Suburbicon 10-11-2017

Suburbicon

W małym miasteczku, życie pewnej rodziny obraca w gruzy napad, w którym ginie seniorka rodu. George Clooney przedstawia kryminalną komedię według scenariusza braci Coen. W rolach głównych Matt Damon, Julianne Moore i Oscar Isaac.

Najlepszy 17-11-2017

Najlepszy

Historia Jerzego Górskiego, mistrza triathlonu, który zachwycił świat, a w Polsce nadal jest praktycznie nieznany. Jakub Gierszał, Janusz Gajos i Magdalena Cielecka w nagrodzonym w Gdyni najnowszym filmie Łukasza Palkowskiego (BOGOWIE).

Manifesto 17-11-2017

Manifesto

Znakomita Cate Blanchett wciela się w 13 różnych postaci, aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z rzeczywistością. Bezkompromisowe kino Juliana Rosefeldta, jednego z wiodących artystów sztuki współczesnej.

Soyer 17-11-2017

Soyer

Tragikomiczna opowieść o chłopaku, który równie dobrze może być wariatem i współczesnym świętym. Jego wiara jest tak wielka, że postanawia zbawić swoją siostrę i jej męża wbrew ich woli. Najnowszy film Łukasza Barczyka (HISZPANKA).

Cicha Noc (Silent Night) 24-11-2017

Cicha Noc (Silent Night)

Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek i Arkadiusz Jakubik w nagrodzonym w Gdyni znakomitym debiucie Piotra Domalewskiego.

Nie jestem twoim murzynem 01-12-2017

Nie jestem twoim murzynem

Historia segregacji rasowej, prześladowań i walki o prawa Afroamerykanów w USA opowiedziana z pomocą niedokończonej książki Jamesa Baldwina, afroamerykańskiego pisarza i eseisty, oraz bogatego archiwalnego materiału filmowego.

Serce miłości 01-12-2017

Serce miłości

Androgyniczni, szczupli, bez włosów, wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska w fascynującym portrecie jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej.

Happy End 19-01-2018

Happy End

Historia kilku dni z życia zamożnej rodziny mieszkającej we francuskim Calais, która jednocześnie jest brutalną diagnozą stawianą Europie. Isabelle Huppert i Jean-Louis Trintignant w najnowszym filmie Michaela Hanekego.