kpb

na erkanach

Lady Bird 02-03-2018

Lady Bird

Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf), silnej, wyrazistej kobiecie pracującej jako pielęgniarka. Cztery nominacje do Złotych Globów.

Jestem najlepsza. Ja, Tonya 02-03-2018

Jestem najlepsza. Ja, Tonya

Historia Tonyi Harding, amerykańskiej mistrzyni łyżwiarstwa figurowego zamieszanej w jeden z największych skandali w historii sportu. Pomysłowa narracja, świetny montaż i nominowane do Oscara Margot Robbie i Allison Janney.

Maria Callas 02-03-2018

Maria Callas

Dokumentalna opowieść o Marii Callas – najsłynniejszej diwie operowej wszech czasów, fascynującej kobiecie pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym.

Bliskość (Closeness) 09-03-2018

Bliskość (Closeness)

Koniec lat 90. Nieznani sprawcy porywają młodego Żyda – syna właściciela warsztatu samochodowego. Czy jego siostrze uda się uratować bliskich z opresji? Nagrodzony w Cannes, pełnometrażowy debiut Kantemira Bałagowa.

Happy End 16-03-2018

Happy End

Historia kilku dni z życia zamożnej rodziny mieszkającej we francuskim Calais, która jednocześnie jest brutalną diagnozą stawianą Europie. Isabelle Huppert i Jean-Louis Trintignant w najnowszym filmie Michaela Hanekego.

Wieża. Jasny dzień 23-03-2018

Wieża. Jasny dzień

Na parę dni przed Pierwszą Komunią Świętą ich córki, małżeństwo Mulę i Michała odwiedza niewidziana od lat młodsza siostra kobiety. Nagrodzony w Gdyni debiut reżyserski Jagody Szelc, laureatki Paszportu POLITYKI.

120 uderzeń serca (120 BPM) 11-05-2018

120 uderzeń serca (120 BPM)

Wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji swoje żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP.