kpb

na erkanach

Bergman. Rok z życia (Bergman: A Year in Life) 26-10-2018

Bergman. Rok z życia (Bergman: A Year in Life)

Nominowany do Złotego Oka w Cannes dokument, ukazujący moment zwrotny w filmowej karierze Ingmara Bergmana. Opowieść o wielkim artyście i boleśnie niedoskonałym człowieku. Na ekranie m.in. Liv Ullman, Barbra Streisand i Lars von Trier.

The World Is Yours 26-10-2018

The World Is Yours

François to drobny dealer narkotyków, który marzy o ustatkowaniu i małym domku na przedmieściach. Chłopak chce rzucić dotychczasowe, ryzykowne zajęcie i założyć mały, legalny biznes w Algierii. Ma już nawet przygotowane środki, które powierzył swojej mamie (rewelacyjna Isabelle Adjani). I tu zaczynają się kłopoty…

Dziewczyna w sieci pająka 26-10-2018

Dziewczyna w sieci pająka

Młoda hakerka Lisbeth Salander i towarzyszący jej dziennikarz Mikael Blomkvist zostają wplątani w intrygę z udziałem szpiegów, cyberprzestępców i urzędników państwowych. Claire Foy w adaptacji kolejnej części cyklu powieści MILENNIUM.

Jeszcze dzień życia (Another Day of Life) 02-11-2018

Jeszcze dzień życia (Another Day of Life)

Nagrodzona na festiwalu w San Sebastian, trzymająca w napięciu animacja opowiadająca historię trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli.

Bohemian Rhapsody 02-11-2018

Bohemian Rhapsody

Porywająca opowieść o legendarnym zespole rockowym Queen i jego niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym, który łamiąc konwencje zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. W roli głównie gwiazda serialu MR. ROBOT, Rami Malek.

Suspiria 02-11-2018

Suspiria

Amerykańska tancerka rozpoczyna naukę w prestiżowej szkole baletu w Berlinie, która skrywa pewien mroczny sekret. Luca Guadagnino (TAMTE DNI, TAMTE NOCE) prezentuje nową odsłonę arcydzieła Dario Argento z udziałem Dakoty Johnson i Tildy Swinton.

Winni 09-11-2018

Winni

Pełen zwrotów akcji duński thriller opowiadający o policjancie, który podczas rutynowego dyżuru odbiera telefon od porwanej kobiety. Sensacja festiwalu w Sundance, gdzie zdobył Nagrodę Publiczności.

Utoya, 22 lipca 16-11-2018

Utoya, 22 lipca

22 lipca 2011 roku prawicowy ekstremista zdetonował bombę w Oslo, a następnie otworzył ogień do przebywającej na letnim obozie na wyspie Utøya młodzieży. Zrealizowana w jednym, długim ujęciu, próba rekonstrukcji tragicznych wydarzeń.

Narodziny gwiazdy 30-11-2018

Narodziny gwiazdy

Gwiazdor muzyki country odkrywa utalentowaną, ale nieznaną nikomu piosenkarkę i nakłania ją do wyjścia z cienia. Bradley Cooper i Lady Gaga w reżyserskim debiucie aktora, będącym współczesną wersją znanego muzycznego dramatu.