kpb

na erkanach

Granica 22-02-2019

Granica

Intrygująca historia celniczki z niesamowitym zmysłem powonienia, która wikła się w skomplikowaną relację z podejrzanym włóczęgą. Nagrodzony w Cannes szwedzki kandydat do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Kafarnaum 22-02-2019

Kafarnaum

Uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes najnowszy film Nadine Labaki, twórczyni KARMELU. W roli głównej mały uchodźca z Syrii jako chłopiec, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia.

Bracia Sisters 22-02-2019

Bracia Sisters

Niesławny duet zabójców, bracia Sisters, przez ponad 1000 mil ściga pewnego poszukiwacza złota. John C. Reilly, Joaquin Phoenix, Riz Ahmed i Jake Gyllenhaal w nagrodzonym w Wenecji westernie Jacques'a Audiarda.

Gdyby ulica Beale umiała mówić 22-02-2019

Gdyby ulica Beale umiała mówić

Osadzona w Harlemie lat 70. poruszająca opowieść o wielkiej miłości dwojga młodych ludzi, a zarazem o nierozerwalnych więziach afroamerykańskiej rodziny. Najnowsze dzieło nagrodzonego Oscarem twórcy filmu MOONLIGHT.

Ułaskawienie (Pardon) 22-02-2019

Ułaskawienie (Pardon)

Żołnierz Armii Krajowej zostaje zastrzelony przez oficerów Urzędu Bezpieczeństwa. Chcąc zapewnić synowi godny pochówek jego rodzice ruszają w daleką podróż ciągnąc za sobą trumnę. Nagrodzony w Gdyni nowy film Jana Jakuba Kolskiego.

My! 22-02-2019

My!

Upalne lato w niewielkim miasteczku. Grupa nastolatków poszukuje wrażeń w grach polegających na przekraczaniu własnych granic. Testują się nawzajem, a to co zakazane coraz bardziej ich pociąga.

Córka trenera (A Coach's Daughter) 01-03-2019

Córka trenera (A Coach's Daughter)

Trener tenisa ziemnego podróżuje po Polsce ze swoją nastoletnią córką. Dla dziewczyny ojciec jest całym światem do czasu, gdy dołącza do nich nowy zawodnik. Jacek Braciak i Karolina Bruchnicka w historii o poszukiwaniu własnej drogi.

Witajcie w Marwen 01-03-2019

Witajcie w Marwen

Próbując poradzić sobie z traumą po brutalnym ataku Mark buduje makietę miasteczka dla lalek, w którym prowadzi alternatywne życie. Steve Carell, Leslie Mann, Janelle Monáe i Diane Kruger w opartym na faktach filmie Roberta Zemeckisa.

O ojcach i synach 01-03-2019

O ojcach i synach

Talal Derki prezentuje domową codzienność rodziny islamskiego fundamentalisty. Nominowany do Oscara poruszający dokument o najmłodszym pokoleniu bojowników dżihadu, pozbawionym dzieciństwa w imię walki z wrogiem.

Szczęśliwy Lazzaro 08-03-2019

Szczęśliwy Lazzaro

Oniryczna opowieść o przyjaźni poczciwego chłopaka z młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni, któremu pomaga zorganizować własne porwanie. Nagroda za najlepszy scenariusz na ostatnim festiwalu w Cannes.

To właśnie życie 08-03-2019

To właśnie życie

Nieoczekiwane okoliczności zmieniają na zawsze życie pary nowożeńców, wpływając jednocześnie na losy rodzin na kilku kontynentach. NWielopokoleniowa saga z udziałem Oscara Isaaca, Olivii Wilde, Antonio Banderasa i Annette Bening.

Monument 15-03-2019

Monument

Dyplomowy film studentów wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki w reżyserii Jagody Szelc (WIEŻA. JASNY DZIEŃ), która intensywnie flirtuje z konwencją horroru, w jego najbardziej wyrafinowanej psychologicznie odmianie.

Wszyscy wiedzą 15-03-2019

Wszyscy wiedzą

Laura wraca do rodzinnego miasteczka na ślub siostry, gdzie spotyka dawnego kochanka. Sielankowa fasada pęka, gdy znika jej nastoletnia córka. Zaskakujący dramat Asghara Farhadiego z udziałem Penélope Cruz i Javiera Bardema.

Przepraszam, że przeszkadzam 15-03-2019

Przepraszam, że przeszkadzam

Telemarketer odkrywa klucz do sukcesu w swoim zawodzie i zdobywa wielkie pieniądze, jednocześnie psując relacje ze swoją dziewczyną. Lakeith Stanfield, Tessa Thompson i Armie Hammer w surrealistycznej komedii Bootsa Riley'a.

High Life 15-03-2019

High Life

Robert Pattinson, Juliette Binoche i Agata Buzek w historii skazańca wychowującego córkę w całkowitej izolacji na pokładzie statku kosmicznego. Nagrodzony w San Sebastian psychologiczny thriller autorstwa Claire Denis.

Girl 22-03-2019

Girl

Lara marzy o tym, by zacząć naukę w prestiżowej szkole baletowej i zrobić karierę jako balerina. Przede wszystkim jednak pragnie wydostać się z chłopięcego ciała, w którym jest uwięziona. Najlepszy debiut festiwalu w Cannes w 2018 roku.

Ciemno, prawie noc 22-03-2019

Ciemno, prawie noc

Nieustępliwa reporterka wraca po latach do rodzinnego Wałbrzycha, żeby rozwikłać zagadkę serii zaginięć dzieci. Magdalena Cielecka i Marcin Dorociński w ekranizacji uhonorowanej nagrodą NIKE powieści Joanny Bator.

Złodziejaszki 22-03-2019

Złodziejaszki

Uboga, trzypokoleniowa rodzina żyjąca na przedmieściach Tokio utrzymuje się z dorywczych prac i drobnych kradzieży. Mimo biedy oferują dach nad głową bezdomnej dziewczynce. Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes nowy film Hirokazu Koreedy.

Tajemnice Joan 26-04-2019

Tajemnice Joan

Rok 2000, przedmieścia Londynu. Spokojne życie starszej pani, Joan Stanley, przyjmuje nieoczekiwany obrót, kiedy zostaje aresztowana przez MI5 i oskarżona o szpiegostwo na rzecz komunistycznej Rosji.

Dzika grusza (The Wild Pear Tree) 11-05-2019

Dzika grusza (The Wild Pear Tree)

Młody mężczyzna wraca z wielkiego miasta na turecką prowincję. Początkowa niechęć wobec bliskich ustępuje coraz większemu zaangażowaniu w ich życie. Nasycony kolorami portret rodziny autorstwa twórcy ZIMOWEGO SNU.