kpb

na erkanach

W cieniu drzewa 22-06-2018

W cieniu drzewa

Dwa małżeństwa, jedno drzewo i sąsiedzki konflikt, który doprowadza do nieoczekiwanych sytuacji, kiedy wszystkim puszczają nerwy, a emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Sześć nagród Islandzkiej Akademii Filmowej.

Dziedzictwo. Hereditary 22-06-2018

Dziedzictwo. Hereditary

Po śmierci seniorki rodu Grahamów, rodzina jej córki zaczyna doświadczać niepokojących zjawisk. Toni Collette i Gabriel Byrne w filmie, który zachwycił widzów i krytyków podczas festiwalu Sundance. Film wyprodukowało studio A24, które odpowiada m.in. za LADY BIRD czy DISASTER ARTIST.

Isabelle i mężczyźni 29-06-2018

Isabelle i mężczyźni

Isabelle mieszka w Paryżu, jest rozwiedzioną, samotną matką. Po latach rozczarowujących relacji po raz kolejny próbuje znaleźć miłość. Komedia romantyczna z jedną z najlepszych ról w karierze Juliette Binoche.

Ava 29-06-2018

Ava

Historia pierwszej miłości, narodzin pożądania i przebudzenia seksualnego. Léa Mysius pokazuje w śmiały sposób młodą dziewczynę, która ma odwagę podążać za swoją ciekawością życia i świata. // with EN subtitles

Na głęboką wodę 29-06-2018

Na głęboką wodę

Donald to wizjoner i pomysłowy wynalazca. Kiedy jego budowany latami biznes bankrutuje, by wyjść z długów i zapewnić byt rodzinie bierze udział w żeglarskim wyścigu dookoła świata. W rolach głównych Colin Firth i Rachel Weisz.

Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto 06-07-2018

Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto

Komedia kryminalna rozgrywająca się wśród włoskich wzgórz, skąd pochodzi słynne prosecco, opowiadająca o odurzającej mocy bąbelków i konflikcie między zachłannością a poszanowaniem ziemi.

41 dni nadziei 06-07-2018

41 dni nadziei

Podczas rejsu przez Pacyfik dwoje ludzi wpada w sam środek huraganu. Ranny mężczyzna nie jest w stanie żeglować, więc jego ukochana musi znaleźć w sobie siłę, żeby ocalić ich oboje. Na ekranie Shailene Woodley i Sam Claflin.

Obietnica poranka 20-07-2018

Obietnica poranka

Pierre Niney oraz nominowana do Cezara Charlotte Gainsbourg w porywającej adaptacji bestsellerowej autobiografii Romaina Gary'ego, jedynego dwukrotnego zdobywcy Nagrody Goncourtów i jednego z czołowych powieściopisarzy XX wieku.

McQueen 20-07-2018

McQueen

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.

Niezwykła podróż fakira 20-07-2018

Niezwykła podróż fakira

Młody fakir leci do Francji, aby odnaleźć ojca, którego nigdy nie poznał. W wyniku szalonego zbiegu okoliczności trafia do znanego sklepu meblowego, zakochuje się i wyrusza w podróż po Europie, zamknięty wewnątrz szafy.

Neapol spowity tajemnicą 03-08-2018

Neapol spowity tajemnicą

Adriana bierze udział w okultystycznej ceremonii, podczas której poznaje fascynującego mężczyznę i spędza z nim upojną noc. Na ich spotkanie cień rzuca jednak brutalna zbrodnia, a w idyllicznym Neapolu namiętność miesza się z szaleństwem.

Do zobaczenia w zaświatach 17-08-2018

Do zobaczenia w zaświatach

Francja, 1918 rok. Dwaj mężczyźni, których losy połączyła wojna szybko pojmują, że jako weterani są dla swojego kraju jedynie kłopotem. Wpadają na pomysł, który pozwoli im odwrócić kartę i wyrównać rachunki z ojczyzną.

Loveling 24-08-2018

Loveling

Syn Irene jest utalentowanym piłkarzem ręcznym. Kiedy zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech, kobieta musi poradzić sobie z wizją rozstania. Nominowana do Nagrody Jury w Sundance uniwersalna historia o miłości.

Fokstrot 07-09-2018

Fokstrot

Życie izraelskiego małżeństwa obraca się w gruzy na wieść o śmierci ich syna. Podczas gdy jego żona przeżywa żałobę w spokoju, mężczyzna wpada w spiralę gniewu. Srebrny Lew w Wenecji i osiem nagród Izraelskiej Akademii Filmowej.

Jesień we Francji 21-09-2018

Jesień we Francji

Abbas, nauczyciel w szkole średniej w Republice Środkowej Afryki z dwójką dzieci opuszcza rozdarty wojną kraj i przenosi się do Francji. Poznaje kobietę, która się w nim zakochuje i oferuje dach nad głową jemu i jego rodzinie.