kpb

Baranki w pieluchach: Osiem gór

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
OSIEM GÓR
(reż. Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch)

czwartek, 15 czerwca 2023, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13604_4.jpg


Wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i przyjaźni, oparta na bestsellerowej książce Paulo Cognettiego. Osiem gór - najnowszy film Felixa van Groeningena można zobaczyć w czwartek, 15 czerwca, w ramach cyklu Baranki w Pieluchach.


Trzydziestoletni Pietro (Luca Marinelli znany z filmu Martin Eden) porzuca zatłoczone miasto i rusza w podróż we włoskie Alpy, aby odnaleźć siebie. Malownicze górskie szczyty, kojarzące się głównemu bohaterowi z beztroskim dzieciństwem, przypomną mu, co w życiu jest naprawdę ważne.

Zrealizowany przez Felixa van Groeningena (Mój piękny syn) i Charlotte Vandermeersch (prywatnie partnerkę reżysera) film, jest ekranizacją bestsellerowej powieści Paulo Cognettiego. Sercem tej poruszającej opowieści jest temat relacji człowieka z majestatyczną i nieposkromioną naturą, przepięknie sfilmowaną przez belgijskiego operatora Rubena Impensa (Titane, Belgica, Mięso).


Pokaz filmu odbędzie się w ramach Baranków w Pieluchach - cyklu seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia zapraszamy do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!


O FILMIE:

OSIEM GÓR | LE OTTO MONTAGNE
(Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch) IT/GB/FR 2022, 147'


MFF w Cannes 2022 - wygrana: Nagroda Jury - Najlepszy film (Charlotte Vandermeersch, Felix Van Groeningen)
MFF w Cannes 2022 - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Charlotte Vandermeersch, Felix Van Groeningen)
MFF w Valladolid 2022 - wygrana: Nagroda Indywidualna - Najlepsze zdjęcia (Ruben Impens), Nagroda Specjalna - Nagroda Złotych Blogów (Charlotte Vandermeersch, Felix Van Groeningen)Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.


ZWIASTUN:
 

 

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum