kpb

na erkanach

Aftersun

Aftersun

Małe-wielkie arcydzieło, czuły jak C'MON, C'MON, chwytający za serce jak THE FLORIDA PROJECT. Młody ojciec Calum i jego córka Sophie wyjeżdżają razem do tureckiego kurortu. Podczas wspólnych wakacji stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek.

Basia 2

Basia 2

Basia to pięcioletnia bohaterka, która jest bliska każdemu przedszkolakowi. Jej przygody znane są wielbicielom serii książek, a od zeszłego roku także kinomanom. W świecie Basi wszystko jest przygodą - nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

Brainwashed: seks, kamera, władza

Brainwashed: seks, kamera, władza

Ilustrowany fragmentami filmów wykład Niny Menkes, niezależnej reżyserki i akademiczki. W klarowny sposób objaśnia, jak podstawowe techniki filmowe pracują na rzecz uprzedmiotowienia kobiet na ekranie i jakie ma to konsekwencje dla całej branży.

Duchy Inisherin

Duchy Inisherin

Opowieść o losach dwójki przyjaciół: Padraica (Colin Farrell) i Colma (Brendan Gleeson). Akcja filmu rozgrywa się na malowniczej wyspie położonej na zachód od wybrzeży Irlandii. Pewnego dnia dalsza przyjaźń mężczyzn staje pod znakiem zapytania, gdy Colm niespodziewanie postanawia ją zakończyć.

Filip

Filip

Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip w Polsce stracił całą rodzinę. Będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa swoje żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu, otaczając się pięknymi kobietami i przyjaciółmi.

Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

Film dokumentalny opowiada historię kanadyjskiego poety i barda przez pryzmat jego najbardziej znanego utworu: Hallelujah. To przejmujący zapis duchowych i twórczych poszukiwań Leonarda Cohena, zawierający liczne archiwalne wypowiedzi samego artysty.

Holy Spider

Holy Spider

Oparty na faktach thriller w duchu filmów Davida Finchera, a jednocześnie bezkompromisowy obraz współczesnego Iranu. HOLY SPIDER w reżyserii Aliego Abbasiego obnaża przemoc, jaką posługuje się opresyjny, patriarchalny system.

Imperium światła

Imperium światła

Najnowszy film nagrodzonego Oscarem® Sama Mendesa to mocna i przejmująca opowieść o więziach międzyludzkich oraz magii kina osadzona w realiach nadmorskiego miasteczka w Anglii z początku lat 80-tych XX wieku.

Johnny

Johnny

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Kawałek nieba

Kawałek nieba

Najoryginalniejszy film tegorocznego Berlinale (Wyróżnienie Specjalne), który wygląda niczym reklama Milki wyreżyserowana przez Bruno Dumonta. Pocztówkowa sceneria alpejskiej prowincji służy twórcom za kontrast dla trudów życia bohaterów zależnych od kaprysów natury i żartów przewrotnego losu.

Najlepsze krótkie metraże 2022 vol. 1

Najlepsze krótkie metraże 2022 vol. 1

VICTORIA, WRÓBEL i FOLLOWERS. ODPALAJ LAJWA to trzy znakomite krótkie metraże, prezentowane w ubiegłym roku na Festiwalu w Gdyni. W filmach występują m.in. Katarzyna Figura, Piotr Głowacki i Katarzyna Herman.

Noc 12 października

Noc 12 października

Nowa produkcja francuskiego reżysera Dominica Molla to trzymający w napięciu thriller o śledztwie, które staje się obsesją. Film powstał na podstawie głośnej we Francji książki Pauline Guény, która przez rok przebywała z brygadami kryminalnymi wersalskiej policji sądowej.

Osiem gór

Osiem gór

Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie lato.

Pacifiction

Pacifiction

W swoim najnowszym filmie Albert Serra wyrusza na Tahiti, którego pejzaże przypominają lunatyczną krainę, przestrzeń z pogranicza słodkiego marzenia sennego i dusznego koszmaru. Podobnie jak cała twórczość reżysera przesiąknięte jest ironią, gorzkim romantyzmem oraz atmosferą dekadencji.

Pociąg (The Train)

Pociąg (The Train)

Poetycka opowieść o samotności, a jednocześnie zbiorowy portret Polaków końca lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Dwoje przypadkowych podróżnych spotyka się w przedziale sypialnym. Subtelna gra ich emocji rozgrywa się na tle stłoczonego w pociągu ludzkiego mikrokosmosu.

Pod ziemią

Pod ziemią

Film twórcy pamiętnego LE QUATTRO VOLTE. Po dekadzie milczenia reżyser powraca do Kalabrii, by eksplorować tamtejsze systemy jaskiń, należących do najgłębszych na świecie. Ale choć przywołuje dawną wyprawę speleologiczną, to interesuje go inny wymiar podziemnych eskapad.

Sundown

Sundown

Alice i Neil spędzają urlop w Acapulco. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. SUNDOWN stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi.

Syn

Syn

Peter (Hugh Jackman) mieszka z nową partnerką, Beth (Vanessa Kirby) i ich małym synkiem. Jego życie jest ustabilizowane i wygodne. Jednak to zmienia się, gdy jego była żona Kate (Laura Dern) pojawia się z pierwszym synem, Nicholasem (McGrath), który jest już nastolatkiem.

Szczęście Mikołajka (Dubbing PL)

Szczęście Mikołajka (Dubbing PL)

Prezentowany na Festiwalu w Cannes niezwykły film animowany o przygodach jednego z najpopular- niejszych dziecięcych bohaterów, a także o perypetiach jego twórców. Pełna humoru, ciepła i życiowej mądrości opowieść o sile przyjaźni i potędze wyobraźni.

TÁR

TÁR

Lydia Tár (Cate Blanchett), przełomowa dyrygentka dużej orkiestry, jest u szczytu kariery, przygotowując premierę książki i wyczekiwane wykonanie na żywo V Symfonii Mahlera. Kiedy zostaje oskarżona o niewłaściwe zachowanie, jej kariera i życie prywatne zaczynają się układać w niezwykły sposób.

W gorsecie

W gorsecie

Jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich miesięcy. Wibrujący, błyskotliwy, obdarty z laurkowego pudru. Nagrodzona w Cannes wspaniała Vicky Krieps w roli Sisi – skandalistki, buntowniczki i najpiękniejszej oraz najbardziej intrygującej kobiety tamtej epoki.

Wieloryb

Wieloryb

Wielka kreacja aktorska Brendana Frasera w poruszającym filmie Darrena Aronofskiego, twórcy REQUIEM DLA SNU i CZARNEGO ŁABĘDZIA. Film, który zachwycił publiczność i krytyków na Festiwalu w Wenecji.