kpb

na erkanach

Àma Gloria

Àma Gloria

Cléo to rezolutna, ciekawa świata sześciolatka. Jej przewodniczką po nim, a zarazem opiekunką jest ukochana niania Gloria. Nagła śmierć matki zmusza Glorię do podjęcia trudnej decyzji o powrocie w rodzinne strony a widmo nieuniknionej rozłąki odbija się na obu bohaterkach.

A Silence

A Silence

François jest wziętym prawnikiem, który stoi właśnie u progu rozstrzygnięcia głośnej, ciągnącej się wiele lat sprawy sądowej. Na tyle medialnej, że przed jego domem przez dzień i noc wyczekują reporterzy, byle tylko zdobyć najświeższy komentarz mężczyzny.

Anatomia upadku

Anatomia upadku

Mistrzowski thriller, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „czy zabiła?” ogląda się jak pełną napięcia intrygę rodem z ZAGINIONEJ DZIEWCZYNY Davida Finchera. To coś więcej niż śledztwo w sprawie morderstwa: to niepokojąca podróż w sam środek burzliwej relacji.

Anselm (3D)

Anselm (3D)

Po pamiętnej PINIE Wenders proponuje kolejne immersyjne doświadczenie filmowe, dzięki któremu możemy wkroczyć do świata Anselma Kiefera i jego dzieł. Fabularyzowane sceny, materiały archiwalne składają się na zniuansowany obraz człowieka walczącego z powojenną zbiorową amnezją.

Back to Black. Historia Amy Winehouse

Back to Black. Historia Amy Winehouse

Pełna pasji historia niezwykłej artystki, ukazując lata spędzone w tętniącym życiem londyńskim Camden, które nazywała domem, oraz drogę do światowej sławy. Film skupi się na niezwykłym geniuszu, kreatywności, poczuciu humoru i szczerości Amy.

Bękart

Bękart

Jest 1755 rok. Ludvig Kahlen (Mads Mikkelsen), pochodzący z nieprawego łoża były żołnierz, wyrusza na podbój jałowych i surowych wrzosowisk, mając przed sobą jeden cel – założyć na nich kolonię w imieniu króla, w zamian za obiecany przez duńskiego władcę tytuł szlachecki.

Biała odwaga (White Courage)

Biała odwaga (White Courage)

Miłość, zdrada i poświęcenie w historii dwóch podhalańskich rodów wystawionych na najtrudniejszą próbę podczas niemieckiej okupacji. W niezwykłych kreacjach aktorskich zobaczymy m. in. Filipa Pławiaka, Sandrę Drzymalską, Jakuba Gierszała, a także Adama Woronowicza i Wiktorię Gorodecką.

Błazny (Fools)

Błazny (Fools)

Studenci Wydziału Aktorskiego dowiadują się, że film dyplomowy z ich udziałem nakręci znany reżyser Gajda. Ta wiadomość robi na nich duże wrażenie, w efekcie czego każdy chce się znaleźć w obsadzie.

Booger

Booger

Intrygujące połączenie body horroru z elementami czarnej komedii. Gatunkowe ramy reżyserka Mary Dauterman wykorzystuje do tego, by opowiedzieć o bolesnym temacie, jakim jest doświadczenie żałoby.

Challengers

Challengers

Wizjonerski twórca Luca Guadagnino przedstawia CHALLENGERS z Zendayą w roli Tashi Duncan, która jako złote dziecko tenisa, w wyniku kontuzji, została bezkompromisową trenerką...na korcie i poza nim.

Chcesz pokoju, szykuj sie do wojny (Pray For Peace, Train For War)

Chcesz pokoju, szykuj sie do wojny (Pray For Peace, Train For War)

Tytus, chłopak o wyjątkowo łagodnej naturze i dużej wrażliwości odbywa właśnie szkolenie w grupie paramilitarnej. Wspiera go Natalia, która wyśmienicie odnajduje się w nowym położeniu.

Civil War

Civil War

Stany Zjednoczone balansują na krawędzi upadku. Prezydent wzywa obywateli do walki przeciwko „sojuszowi z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii”. Fotografka wojenna Lee wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego epicentrum dramatycznych wydarzeń.

Czarny kos, czarna jeżyna

Czarny kos, czarna jeżyna

Pokazywany premierowo na zeszłorocznym festiwalu w Cannes film Eleny Naveriani jest oparty na głośnej gruzińskiej powieści rozpisanej jako monolog centralnej kobiecej postaci.

Doppelgänger. Sobowtór (Doppelgänger. The Double)

Doppelgänger. Sobowtór (Doppelgänger. The Double)

Nowy film w reżyserii Jana Holoubka, w gwiazdorskiej, międzynarodowej obsadzie. To historia inspirowana prawdziwymi historiami polskich agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę szpiegowską.

Edge of Everything

Edge of Everything

Pełnometrażowy debiut Pablo Feldmana i Sophii Sabelli. Słodko-gorzka opowieść o blaskach oraz cieniach dorastania, próbie nawiązania międzypokoleniowego dialogu i wadze przyjaźni.

Ex-Husbands

Ex-Husbands

Bohaterem tej słodko-gorzkiej komedii jest mieszkający w Nowym Jorku Peter. Niemal w jednej chwili spada na niego fala osobistych nieszczęść. Nie dość, że po trzydziestu pięciu latach małżeństwa postanawia opuścić go żona, rozstają się także jego rodzice, mający niemal dwukrotnie dłuższy staż.

Fermín, glorias del tango

Fermín, glorias del tango

Zamknięty dekady temu w zakładzie psychiatrycznym Fermin wyrywa się z izolacji z pomocą ambitnego młodego lekarza, który nawiązuje z nim kontakt poprzez język argentyńskiego tanga. Podczas gdy ich relacja się pogłębia, film przenosi widzów do Buenos Aires z 1940 roku.

Girls Are Alright

Girls Are Alright

Pięć kobiet na różnych etapach życia spotka się w domu na idyllicznej hiszpańskiej prowincji. Ich dni wypełniają rozmowy, wycieczki nad rzekę, imprezy w pobliskim miasteczku, ale przede wszystkim próby do przedstawienia, nad którym pracują.

Grzyby (Mushrooms)

Grzyby (Mushrooms)

Las, spokój, błogość otaczającej ze wszystkich stron natury. W ten sielankowy wydawałoby się krajobraz, który towarzyszy starszej kobiecie, w trakcie poszukiwania grzybów i jagód niespodziewanie wkroczy niepokój. Jego źródłem będzie zaskakujące spotkanie tajemniczej młodej pary.

Hesitation Wound

Hesitation Wound

Akcja filmu utalentowanego tureckiego reżysera Selmana Nacara zamyka się w niecałych dwudziestu czterech godzinach. To czas, w którym główna bohaterka Canan będzie musiała dokonać moralnego wyboru wpływającego znacznie na jej dalsze życie zarówno osobiste, jak i zawodowe.

Homecoming

Homecoming

Khédidja, pracująca jako niania dla dobrze sytuowanej paryskiej rodziny. Nadchodzące lato spędzić mają oni na Korsyce, dokąd kobieta zabiera także swoje dwie nastoletnie córki. To okazja, by wrócić do miejsca, które Khédidja zmuszona była opuścić przed laty w tragicznych okolicznościach.

Horror Story

Horror Story

Tomek, świeżo upieczony absolwent bankowości, przyjeżdża do wielkiego miasta, by z przytupem rozpocząć dorosłe życie. Marzy o spektakularnym sukcesie, dzięki któremu odzyska względy swojej byłej dziewczyny i pokaże światu, na co go stać.

Imago

Imago

Postpunkowy dramat psychologiczny o młodej kobiecie łaknącej życia pośród szarości PRL. Opowieść o więzi matki i córki, głodzie wolności, seksie i medytacji.

Kaskader

Kaskader

David Leitch, reżyser takich hitów jak: BULLET TRAIN i ATOMIC BLONDE przedstawia jego najbardziej osobisty film. Nowy, przezabawny, pełen gwiazd thriller akcji jest listem miłosnym do filmów akcji oraz ciężko pracującej i często niedocenianej ekipy ludzi, którzy je tworzą.

Kicia Kocia w przedszkolu

Kicia Kocia w przedszkolu

Kicia Kocia powraca! Uwielbianą kotkę oraz jej przyjaciół – Packa, Adelkę i Julianka – czekają nowe perypetie. Tym razem spędzimy z nimi dzień w przedszkolu, zobaczymy, jak poznają nowych kolegów na placu zabaw i jak uciekają przed nagłym deszczem.

Kobieta z... (Woman of...)

Kobieta z... (Woman of...)

Opowieść o Anieli Wesoły i jej zwyczajnym życiu – dorastaniu w małym miasteczku, pracy, miłości, ślubie i rodzinie. Bohaterka filmu jednak nie może być w pełni sobą, bo urodziła się w męskim ciele. Jakich dokona wyborów? Czy będzie gotowa poświęcić wszystko, by móc żyć normalnie?

Kos

Kos

Ostra jak szabla, porywająca i nowoczesna, wypełniona wartką akcją i emocjami uniwersalna opowieść o ludziach, którzy w imię wolności i równości, pokonali wzajemne uprzedzenia i dzielące ich różnice.

Królestwo zwierząt

Królestwo zwierząt

Film Thomasa Cailleya otworzył ubiegłoroczną, prestiżową canneńską sekcję Un Certain Regard, a jego akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości. W dotkniętym przedziwną epidemią świecie, w którym część ludzkości zaczyna przeobrażać się i mutować w zwierzęco-człowiecze hybrydy.

Lekcja tanga

Lekcja tanga

Nastrojowy film wybitnej reżyserki, Sally Potter. W podróży do Paryża, Sally, reżyserka filmowa poznaje Pabla, nauczyciela tanga. Argentyńczyk udziela jej lekcji tańca, jednak Sally wkrótce musi wracać do Londynu. Bohaterowie spotykają się ponownie w Buenos Aires...

Lęk (Anxiety)

Lęk (Anxiety)

Dwie siostry wyruszają w pełną emocji podróż, poprzez śmiech i łzy, radość i gniew, aż do finału, który ma rozstrzygnąć o losie jednej z nich.

Light Light Light

Light Light Light

Kiedy w 1986 roku część świata żyła wybuchem elektrowni jądrowej w Czarnobylu i widmem promieniotwórczej katastrofy, najważniejszym wydarzeniem dla młodej bohaterki filmu była przeprowadzka do małej wioski na południu Finlandii. Zwłaszcza gdy na drodze Marii pojawia się piętnastoletnia Mimi.

Moje lato z Carmen

Moje lato z Carmen

Demos i Nikitas to dwójka najlepszych kolegów, od lat z mniejszym lub większym powodzeniem próbujących rozwijać swoje aktorskie kariery. Jako geje muszą przy tym zmagać się z licznymi stereotypami na temat tego, jak są postrzegani w filmowym świecie i do jakich ról rzekomo „pasują”.

Monster

Monster

Kiedy Minato zaczyna dziwnie się zachowywać, jego matka od razu wyczuwa, że coś jest nie tak. Kiedy odkrywa, że za wszystkim stoi nauczyciel, wpada do szkoły i żąda, aby wyjaśnił jej, co się dzieje. W miarę, jak poznajemy historię oczami matki, nauczyciela i chłopca, powoli dochodzimy do prawdy.

Mother, Couch!

Mother, Couch!

Podczas rodzinnej wizyty w pewnym sklepie ze starymi meblami, grana przez Ellen Burstyn bohaterka siada na wystawionej na sprzedaż sofie i oznajmia, że nie ma zamiaru już z niej wstawać.

Niewidoczne życie sióstr Gusmão

Niewidoczne życie sióstr Gusmão

Zwycięzca prestiżowej sekcji Un Certain Regard na tegorocznym festiwalu w Cannes oraz brazylijski kandydat do OSCARA to nowa produkcja wielokrotnie nagradzanego reżysera Karima Aïnouza.

Oppenheimer

Oppenheimer

Najnowszy film Wybitnego reżysera Christophera Nolana (MROCZNY RYCERZ, INTERSTELLAR). Scenariusz filmu autorstwa Nolana, powstał w oparciu o nagrodzoną Pulitzerem biografię Roberta Oppenheimera, autorstwa Kai Birda Martina J.Sherwina.

Perfect Days

Perfect Days

Hirayama jest samotnym dojrzałym mężczyzną, który sprząta toalety publiczne w tokijskiej dzielnicy Shibuya. Kamera z uwagą przygląda się jego codziennym rytuałom: porannemu przygotowywaniu się do wyjścia, wykonywanej z niezwykłą starannością pracy, wizytom w miejskiej łaźni czy ulubionym antykwariacie.

Pokój nauczycielski

Pokój nauczycielski

Carla jest młodą i zaangażowaną nauczycielką w berlińskim gimnazjum. Podczas lekcji, którą prowadzi, jeden z uczniów zostaje wywołany z klasy, ponieważ jest podejrzany o kradzież pieniędzy. Chłopak jest synem tureckich emigrantów i nie przyznaje się do winy.

Red Rooms

Red Rooms

Dwudziestokilkuletnia modelka Kelly-Ann, ma obsesję na punkcie mężczyzny oskarżonego o brutalne morderstwo trzech nieletnich dziewczyn. Kiedy rozpoczyna się głośny proces, bohaterka całe dnie spędza w sali sądowej, licząc, że uda jej się nawiązać choć przelotny kontakt z obiektem jej fascynacji.

Reel Rock 18

Reel Rock 18

Reel Rock 18 to cztery nowe produkcje o wspinaniu w różnych miejscach globu. Widzowie zobaczą: JIRISHANCA, WITH MY HEART, CLIMBING NEVER DIE, YEAH BUDDY.

Rivière

Rivière

Siedemnastoletnia Manon ma jasno sprecyzowany plan na życie. Swoją przyszłość bohaterka chce związać z hokejem, który pozwala wyładować złość. A jej w życiu dziewczyny nie brakuje, czego konsekwencją jest ucieczka z domu w poszukiwaniu dawno zaginionego ojca.

Rosalie

Rosalie

Francja, lata 70. XIX wieku. Rosalie to młoda kobieta inna niż wszystkie, obdarzona wyjątkową tajemnicą - jej twarz i ciało pokrywają włosy. Przez całe życie ukrywała prawdę, aby zachować bezpieczeństwo i dopasować się do otoczenia.

Sokół maltański

Sokół maltański

Grupa podejrzanych osobników nie cofnie się przed niczym, aby zdobyć drogocenny skarb - wysadzaną klejnotami statuetkę sokoła. Detektyw Sam Spade (Humphrey Bogart) za wszelka cenę pragnie dowiedzieć się, dlaczego tak bardzo zależy im na jej zdobyciu - i kto stoi za zamordowaniem jego partnera.

Strefa interesów

Strefa interesów

Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwig (Sandra Hüller) i czwórką dzieci mieszkają w przestronnym, czystym domu z ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, w weekendy lubią popływać kajakami. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki.

Tango Libre

Tango Libre

TANGO LIBRE opowiada o kobiecie odwiedzającej w więzieniu męża i kochanka. Jej częste wizyty śledzi strażnik więzienny JC, który poznaje Alice na kursie tanga. JC z rosnącą fascynacją obserwuje kobietę, której uczucia podzielone są między dwóch mężczyzn.

The Dreamer

The Dreamer

Dobiegający sześćdziesiątki Raphaël, to jednooki mężczyzna, który mieszka wraz ze swoją matką na terenie położonej na bezludziu willi. Pracuje w niej jako ogrodnik i zajmuje się drobnymi naprawami. Natomiast w wolnym czasie gra na dudach, prowadząc przy tym dość samotnicze życie.

The Feeling That The Time for Doing Something Has Passed

The Feeling That The Time for Doing Something Has Passed

Mieszkająca w Nowym Jorku Ann znalazła się na życiowym zakręcie. Nie jest specjalnie zainteresowana pracą, którą na co dzień wykonuje, męczy ją związkowa rutyna, a do tego nie może znaleźć wspólnego języka z próbującymi kontrolować jej życie rodzicami.

The Paragon

The Paragon

Bitwa potężnych nadprzyrodzonych sił, kontrola ludzkiego umysłu oraz kosmiczny kryształ o wielkiej mocy. A przy tym sporo akcji i jeszcze więcej dobrej zabawy? To wszystko gwarantuje fabularny debiut Michaela Duignana.

The Practice

The Practice

Główny bohater, pochodzący z Buenos Aires Gustavo, jest instruktorem jogi, który przez ostatnie lata z powodzeniem współprowadził zajęcia ze swoją żoną Vanessą. Para jednak od dłuższego czasu nie potrafi się dogadać i postanawia się rozwieść, odwołując wcześniej zaplanowaną podróż do Indii.

The Successor

The Successor

Trzydziestoletni Ellias Barnès jest człowiekiem sukcesu. Utalentowany projektant objął właśnie ważne stanowisko w czołowym paryskim domu mody. W chwili kiedy zawodowy świat stoi przed nim otworem, główny bohater filmu Xaviera Legranda dostaje informację o śmierci swojego ojca.

Unsinkable

Unsinkable

Akcja filmu Christiana Andersena rozgrywa się w 1981 roku w niewielkim duńskim miasteczku rybackim. Nowo wybudowana i rzekomo niezatapialna łódź ratunkowa RF2 podczas jednej z pierwszych misji idzie na dno. W wyniku tego feralnego zdarzenia ginie dziewięć osób.

Upon Open Sky

Upon Open Sky

Dwa lata po tragicznej śmierci ojca w wypadku samochodowym nastoletni bracia Fernando i Salvador odczuwają potrzebę rozliczenia się z tamtą sytuacją. Wraz z przyrodnią siostrą wsiadają do jeepa, który należy do ich ojczyma, i udają się w podróż pod granicę dzielącą Meksyk od Stanów Zjednoczonych.

Vera and the Pleasure of Others

Vera and the Pleasure of Others

Vera na pierwszy rzut oka niczym nie różni się ona od swoich rówieśników. Młoda bohaterka ma jednak sekretne i osobliwe. Wykrada klucze zajmującej się nieruchomościami matce i w tajemnicy przed nią, anonimowo wynajmuje puste mieszkanie nastolatkom.

Year of the Fox

Year of the Fox

Film rozgrywa się pod koniec lat 90. w ociekającym luksusem Aspen. O świecie pełnym blichtru, pieniędzy i szalonych imprez marzy pewnie każdy amerykański nastolatek. Na tej idyllicznej, na pierwszy rzut oka, rzeczywistości dla głównej bohaterki, siedemnastoletniej Ivy pojawia się poważna rysa.

Znachor (Forgotten Love)

Znachor (Forgotten Love)

Szukając ukochanej córki Marysi, światowej sławy chirurg Rafał Wilczur zostaje napadnięty i dotkliwie pobity. Traci pamięć. Przez wiele lat żyje jak włóczęga. Pewnego dnia spotyka Marysię. Nie rozpoznają się, ale bardzo potrzebują swojej pomocy.