kpb

na erkanach

Barwy granatu

Barwy granatu

Wypełniony malarskimi kadrami film BARWY GRANATU to biografia ormiańskiego wędrownego poety Sajat-Nowy. Ekranowe losy głównego bohatera podzielone są na poszczególne etapy życia: dzieciństwo, młodość spędzoną na dworze gruzińskiego króla Herakliusza II, śmierć w klasztorze.

Chłopi (SMAK)

Chłopi (SMAK)

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły.

Doppelgänger. Sobowtór

Doppelgänger. Sobowtór

Nowy film w reżyserii Jana Holoubka, w gwiazdorskiej, międzynarodowej obsadzie. To historia inspirowana prawdziwymi historiami polskich agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę szpiegowską.

Duchy w Wenecji

Duchy w Wenecji

Herkules Poirot, spędzający dobrowolnie emeryturę w najwspanialszym mieście świata, bierze udział w seansie spirytystycznym odbywającym się w popadającym w ruinę pałacu. Kiedy jeden z uczestników spotkania zostaje zamordowany, detektyw będzie zmuszony rozwiązać zagadkę jego śmierci.

Georgie ma się dobrze

Georgie ma się dobrze

Po śmierci matki dwunastoletnia Georgie mieszka sama na przedmieściach Londynu. Jest rezolutna i niezależna jak Pippi Langstrumpf, ale nie ma skrzyni ze złotymi monetami. Z kolegą Alim kradnie rowery, dzięki czemu może się utrzymać.

Gorączka (Fever)

Gorączka (Fever)

Historia działaczy Polskiej Partii Socjalistycznej, którzy przygotowują zamach na znienawidzonego generała. Bomba, którą mają się posłużyć, przechodzi z rąk do rąk, wpływając na losy kolejnych osób, które znajdują się w jej posiadaniu.

Green Border (Zielona granica)

Green Border (Zielona granica)

30 years after EUROPA EUROPA, three-time Oscar Nominee Agnieszka Holland’s poignant new feature GREEN BORDER opens our eyes, speaks to the heart, and challenges us to reflect on the moral choices that fall to ordinary people every day.

Haus Tugendhat

Haus Tugendhat

Dom Tugendhatów, którego losy opowiada film Reifartha, jest nie tylko architektonicznym arcydziełem powiązanym z historią XX wieku. Jest on także symbolem awangardy i odzwierciedla stosunek, jaki do nowoczesnych form artystycznych miały opresyjne systemy polityczne ubiegłego stulecia.

Kyiv Eternal

Kyiv Eternal

Mieszkający w Kijowie kompozytor i artysta dźwiękowy Heinali tworzy wprawiające w stan lewitacji krajobrazy dźwiękowe, które przekraczają granice czasu. Dźwiękowi towarzyszy materiał wideo składający się z ujęć z przedwojennego Kijowa, zebranych w ramach otwartego naboru oraz od przyjaciół.

Mama Mu na Gwiazdkę

Mama Mu na Gwiazdkę

Mama Mu nie jest taka jak wszystkie krowy. Kiedy inne zwierzęta grzecznie żują trawę, ona wpada na coraz to nowsze pomysły! Teraz zamarzył jej się muuusical, ale najpierw trzeba wyplątać się z nieprzewidzianych tarapatów.

Manhattan Short Film Festival 2023

Manhattan Short Film Festival 2023

10 finalistów festiwalu filmów krótko-metrażowych Manhattan Short Film Festival 2023 w jednym zestawie: CAREER DAY, SNAIL, SUNLESS, SOLEIL DE NUIT, THE FAMILY CIRCUS, THE RECORD, THE STUPID BOY, TUULIKKI, VOICE ACTIVATED, YELLOW

Moje wielkie greckie wesele 3

Moje wielkie greckie wesele 3

Ponad sześć lat po tym, jak rodzina Portokalos po raz ostatni gościła na kinowych ekranach w MOIM WIELKIM GRECKIM WESELU 2, klan powraca i na ostatnią prośbę zmarłego Gusa Portokalosa udaje się na zjazd rodzinny do Grecji, aby odbyć serdeczną i przezabawną podróż pełną miłości i zwrotów akcji.

Nomadland

Nomadland

Nagrodzony Oscarami za najlepszy film, reżyserię, oraz pierwszoplanową rolę kobiecą NOMADLAND to trzeci film w dorobku Chloé Zhao. W roli kobiety, która po utracie dobytku rusza w drogę przez bezkres amerykańskiego Zachodu, wystąpiła znakomita Frances McDormand.

O psie, który jeździł koleją

O psie, który jeździł koleją

Przeniesiona we współczesne czasy opowieść znana z książki Romana Pisarskiego. Poruszająca historia przyjaźni dziecka i niezwykłego psa-podróżnika, który od szczenięcia czuł pociąg do wielkiej przygody i swoimi podróżami koleją poruszył miliony serc.

Oppenheimer

Oppenheimer

Najnowszy film Wybitnego reżysera Christophera Nolana (MROCZNY RYCERZ, INTERSTELLAR). Scenariusz filmu autorstwa Nolana, powstał w oparciu o nagrodzoną Pulitzerem biografię Roberta Oppenheimera, autorstwa Kai Birda Martina J.Sherwina.

Pieśni ziemi

Pieśni ziemi

Reżyserka, przez cztery pory roku, towarzyszy ojcu w wędrówkach przez dzikie, górskie rejony zachodniej Norwegii, by podążając z kamerą śladami przodków, odpowiedzieć sobie na pytanie: skąd jestem?

Poprzednie życie

Poprzednie życie

Love story, która z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu, rozkochując w sobie widzów Sundance, Berlinale i fanów studia A24. To na wskroś współczesny film, który goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością i uczy rozstawać się bez gniewu.

Scena zbrodni

Scena zbrodni

Wstrząsający dokument o „emerytowanych” dowódcach brygad śmierci w Indonezji. Według Wernera Herzoga najbardziej surrealistyczny i przerażający dokument ostatniej dekady. Laureat nominacji do Oscara, Europejskiej Nagrody Filmowej, Nagród Publiczności na festiwalach PLANETE+ DOC i w Berlinie.

Skąd, dokąd

Skąd, dokąd

Początek inwazji Rosji na Ukrainę. Ludzie zawieszeni w czasie i przestrzeni, w obliczu niepewnego tu i teraz, decydują się na porzucenie tego, co mają najcenniejsze i wsiadają bez zastanowienia do zakurzonego vana na obcych rejestracjach.

Sok z żuka

Sok z żuka

Młode szczęśliwe małżeństwo, Adam i Barbara Maitland (Alec Baldwin i Geena Davis), wprowadza się do wielkiego domu. Niestety ich sielankowe życie kończy się, kiedy oboje giną w wypadku samochodowym. Jako duchy, są skazani na ponadstuletni pobyt w swoim domu, do którego nagle wprowadza się bogata rodzina Deitzów

Stand By for Failure: A Documentary About Negativland

Stand By for Failure: A Documentary About Negativland

David "The Weatherman" Wills nagrywa i dokumentuje swoje życie oraz wszystko, co mu się podoba i odtwarza wszystkim zainteresowanym - od piątego roku życia, czyli od 1959.

Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka

Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka

Szkoła magicznych zwierząt obchodzi 250. urodziny! Taką rocznicę wypada uczcić specjalnym przedstawieniem. Kiedy jedni nad nim pracują, ktoś inny każdej nocy kopie doły na dziedzińcu.

Teściowie 2 (In-Laws 2)

Teściowie 2 (In-Laws 2)

Kontynuacja świetnie przyjętego zarówno przez widzów jak i krytyków komediowego hitu TEŚCIOWIE. Weronika i Łukasz – niedoszła para młoda z pierwszej części postanawia dać sobie drugą szansę i zaprasza rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości.

Turkusowa suknia

Turkusowa suknia

Halim jest krawcem zajmującym się szyciem tradycyjnych marokańskich kaftanów. Wraz z żoną Miną prowadzą swój zakład i wiodą spokojne, pozornie szczęśliwe życie. Ich pełną rutyny codzienność, diametralnie zmienia pojawienie się młodego praktykanta, Youssefa.

Ula

Ula

Zapis fascynującej i burzliwej podróży, którą odbyli Michał Urbaniak i Urszula Dudziak do USA, opowiadanej zza kadru przez samą artystkę. Jego tworzywem są archiwalia przybliżające PRL lat 60. czy Nowy Jork w latach 70. i 80. oraz sama muzyka.

Zagadka Klary Muu

Zagadka Klary Muu

Klara Muu i Gavin, czyli para rezolutnych detektywów, musi rozwiązać kolejną zagadkę! Tym razem gra toczy się o dużą stawkę, bo zniknęło magiczne nasiono, które może uratować Krowie Wzgórze. Kto je ukradł i jaki miał w tym interes?

Zielona granica

Zielona granica

Nagrodzony na 80. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji film w reżyserii Agnieszki Holland, to opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem.