kpb

na erkanach

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy (25 Years of Innocence. The Case of Tomek Komenda)

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy (25 Years of Innocence. The Case of Tomek Komenda)

Poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia.

A potem tańczyliśmy (And Than We Danced)

A potem tańczyliśmy (And Than We Danced)

Zakochany w tańcu Merab (Levan Gelbakhiani) od najmłodszych lat trenuje w Gruzińskim Balecie Narodowym. Jego jedynym marzeniem jest dostanie się do głównego składu, dzięki czemu będzie mógł wyruszyć w tournée i opuścić konserwatywną Gruzję.

Amazing Grace: Aretha Franklin

Amazing Grace: Aretha Franklin

Dokumentalny zapis dwóch nocy nagrań koncertu gospel Arethy Franklin z roku 1972, który nigdy nie ujrzał światła dziennego. Film jest świadectwem kunsztu jednej z największych artystek jazz, soul i gospel.

Arab Blues

Arab Blues

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Komedia ARAB BLUES przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Na własnej skórze przekonuje się o tym główna bohaterka filmu, wychowana we Francji Selma, która postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny.

Babyteeth

Babyteeth

Pełen humoru portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób. Milla, poważnie chora nastolatka (magnetyczna Eliza Scanlen), zakochuje się w Mosesie (Toby Wallace) - chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę.

Biały, biały dzień (A White, White Day)

Biały, biały dzień (A White, White Day)

W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją – głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona Ingimundura. Owdowiały policjant próbuje zacząć wszystko od nowa.

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

Najnowszy film o młodych detektywach. Z więzienia uciekł złodziej skazany za kradzież wielkiej sumy pieniędzy z pędzącego pociągu. Dwójka detektywów włącza się w tropienie mężczyzny, ale nagle znajduje się ktoś, kto twierdzi, że poszukiwany jest niewinny.

Dziennik z podróży (A Diary of a Journey)

Dziennik z podróży (A Diary of a Journey)

Historia przyjaźni Tadeusza Rolke, 82-letniego mistrza fotografii reportażowej, i 15-letniego Michała, zafascynowanego fotografią. Uniwersalna opowieść o spotkaniu z drugim człowiekiem, a także słoneczny i niespieszny obraz Polski.

Ella Bella Bingo

Ella Bella Bingo

Animowana opowieść o przyjaźni, inspirowana serialem pod tym samym tytułem, pokazywanym w ponad 20 krajach na całym świecie. Ella to przebojowa 5-latka, która ma niespożytą energię, a swoimi pomysłami zaraża wszystkich wokół. Postanawia zorganizować lokalny konkurs talentów.

Ella Fitzgerald: Just One of Those Things

Ella Fitzgerald: Just One of Those Things

Ella Fitzgerald miała zaledwie 15 lat, kiedy wygrała konkurs talentów. W ciągu kilku miesięcy przemieniła się w gwiazdę. Film zabiera nas w podróż przez ponad sześć dekad, podczas których jej zachwycający głos zamienił się w radość i osobiste tragedie.

Etgar Keret. Oparte na prawdziwej historii

Etgar Keret. Oparte na prawdziwej historii

Niekonwen- cjonalna, błyskotliwa biografia Etgara Kereta - izraelskiego pisarza, mistrza krótkiej formy. Zafascynowani jego twórczością Stephane Kaas i Rutger Lemm zgłębiają fenomen opowiadań pisarza.

Fritzi - przyjaźń bez granic

Fritzi - przyjaźń bez granic

Poruszająca animacja opowiadająca o zawirowaniach historii z dziecięcej perspektywy. Wschodnie Niemcy, rok 1989. Przyjaciółka Fritzi, Sophie, wyjeżdża na wakacje za granicę, powierzając jej opiece psa. Dziewczynka jesienią nie wraca już do szkoły, lecz zostaje w zachodnich Niemczech.

Gniazdo

Gniazdo

Rory dostaje propozycję pracy i namawia swoją żonę Allison na przeprowadzkę do Londynu, gdzie wreszcie ma szansę zarobić wielkie pieniądze i wieść luksusowe życie, o jakim zawsze marzył. Gdy upragniony prestiż wydaje się być na wyciągnięcie ręki, idzie o krok dalej i łamie wszelkie zasady.

Interior

Interior

Twórca wielokrotnie nagradzanego, kultowego ERRATUM, przedstawia poruszającą historię dwojga bohaterów, którzy aby znaleźć szczęście, muszą zburzyć wszystko to, o co do tej pory walczyli. W porywających, głównych rolach wystąpili Magdalena Popławska i Piotr Żurawski.

Jak najdalej stąd

Jak najdalej stąd

Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż.

Małe szczęścia

Małe szczęścia

Rewelacyjna komedia Daniela Cohena w gwiazdorskiej obsadzie, opowiadająca historię przyjaciół, których lojalność zostanie niespodziewanie wystawiona na próbę. W rolach głównych: Bérénice Bejo, Vincent Cassel, Florence Foresti i Francois Damiens.

Manhattan Short Film Festival 2020

Manhattan Short Film Festival 2020

Dziewięciu finalistów festiwalu filmów krótko- metrażowych Manhattan Short Film Festival 2020 w jednym zestawie: EXAM, HEY, GRAY, MAESTRO, SAFE SPACE, STICKER, THE PRESENT, THE STICK, TWO LITTLE BOYS, WHITE EYE.

Mustang

Mustang

Nominowany do Oscara (w kategorii film nieanglojęzyczny) debiut młodej reżyserki, który podbił serca canneńskiej publiczności. Pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno silne pragnienie - wolności. Bohaterki będą musiały zaryzykować wszystko, aby żyć po swojemu.

Nadzieja

Nadzieja

Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia kobieta dowiaduje się, że ma nawrót choroby i nieoperacyjnego raka mózgu, życie bohaterów rozpada się na kawałki i ulega przewartościowaniu.

Niedosyt

Niedosyt

Hunter ma przystojnego męża, wielki dom, bajecznie bogatych teściów i wyniki badań jednoznacznie wskazujące na to, że w jej ciele zaczyna rozwijać się dziecko. Zamknięta w swojej złotej klatce dziewczyna poddaje się całkowicie woli rodziny, która przejmuje coraz większą kontrolę nad jej życiem.

Szarlatan

Szarlatan

Najważniejsza polska reżyserka powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem SZARLATANEM. Przywołując legendarną postać czeskiego zielarza, Agnieszka Holland wydobywa na światło dzienne jego tajemnice, emocje i pragnienia, na które jedynym lekarstwem jest fanatyczne oddanie pracy.

Szczęściara

Szczęściara

Szczęściara to barwna, zabawna i momentami szalona opowieść w duchu filmów Wesa Andersona. Film otwierał prestiżową sekcję Generation Kplus na festiwalu Berlinale w 2020 roku i jest świetnie przyjmowany przez publiczność na całym świecie.

Tarapaty 2

Tarapaty 2

Druga część polskiego przygodowego filmu dla młodej widowni. Julka i Olek przybywają do Poznania, by zdążyć na wernisaż wystawy poświęconej twórczości Claude’a Moneta. Niestety, w momencie uroczystego odsłonięcia najważniejszego obrazu dochodzi do nieoczekiwanego wybuchu.

Tenet

Tenet

Christopher Nolan przedstawia swój kolejny projekt. TENET to widowiskowy film akcji, w którym szpiegowski klimat zderza się z koncepcją podróży w czasie. W rolach głównych John David Washington, Robert Pattinson i Elizabeth Debicki.

Tony Halik

Tony Halik

Prywatny pilot Juana Peróna. Odkrywca i obieżyświat. Dziennikarz NBC. Autor pierwszego wywiadu z Fidelem Castro. Mieszkający w komunistycznej Polsce, gdzie ludzie nie mają paszportów. Poznajcie Tonego Halika!

W sprawie Susan Sontag

W sprawie Susan Sontag

Wyreżyserowany przez Nancy D. Kates intymny dokument jest hołdem złożonym Susan Sontag. Twórcy opowiadają o jej życiowych wyborach, niepokornym charakterze, pasjach oraz miłościach. Pokazują ją jako człowieka z krwi i kości, który nie bał się czerpać z życia pełnymi garściami.

Wszyscy za jednego

Wszyscy za jednego

WSZYSCY ZA JEDENGO to trzymająca w napięciu opowieść o przyjaźni ponad podziałami, o bezinteresownej pomocy, lojalności i wielkiej odwadze dzieci. Grudzień 1942 roku, II wojna światowa. Brat i siostra odkrywają, że w ich domu ukrywa się dwójka żydowskich dzieci – Daniel i Sara.

Wysoka dziewczyna (Beanpole)

Wysoka dziewczyna (Beanpole)

Nagrodzona w Cannes WYSOKA DZIEWCZYNA fantastycznie rekonstruuje realia i pełną napięcia atmosferę czasów tuż po II wojnie światowej, gdzie euforia miesza się z żałobą, a na wciąż świeżych ruinach powoli kiełkuje nadzieja.