kpb

Mój piękny syn

tytuł oryginalny: Beautiful Boy

reżyseria: Felix van Groeningen
aktorzy: Timothée Chalamet, Steve Carell, Maura Tierney, Amy Ryan

czas trwania: 121 min.
produkcja: USA 2018
premiera: 2019-01-04
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Złote Globy 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego (Timothée Chalamet)


Historia rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. Mój piękny syn to opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.


Mój piękny syn to najnowsze dzieło Felixa van Groeningena (nominacja do Oscara za film W kręgu miłości). Scenariusz powstał na podstawie wspomnień Davida Sheffa  (Mój piękny syn) i jego syna Nica (Na głodzie), które stały się bestsellerami, zajmując pierwsze miejsca na liście New York Timesa. W rolach głównych wystąpili Steve Carell i Timothée Chalamet.

 

| Based on the best-selling pair of memoirs from father and son David and Nic Sheff, Beautiful Boy chronicles the heartbreaking and inspiring experience of survival, relapse, and recovery in a family coping with addiction over many years.

 

 

Wcześniej w ramach: Mój piękny syn - pokazy przedpremierowe (MOS), Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 6: Filmy, które cię poruszą oraz Letnie Tanie Kinobranie 2020,
tydzień 8.: B jak Bliskość.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share