kpb

na erkanach

Dwóch papieży 13-12-2019

Dwóch papieży

Fernando Meirelles oraz Anthony McCarten przedstawiają opowieść ukazującą kulisy jednej z najbardziej brzemiennych w skutki zmian na najwyższych szczeblach władzy ostatnich dwóch tysięcy lat. Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Kraina miodu (Honeyland) 20-12-2019

Kraina miodu (Honeyland)

Kręcony przez ponad trzy lata, na grodzony m.in. na Festiwalu Sundance HONEYLAND skupia się na życiu jednej z ostatnich nomadycznych pszczelarek z Macedonii oraz jej kruchych relacjach z pszczołami i ulami.

Kod Dedala 20-12-2019

Kod Dedala

Film inspirowany kulisami wydania „Inferno” Dana Browna. Dziewięciu tłumaczy zostaje zamkniętych w luksusowym bunkrze. Mają wspólnie pracować nad przekładem książki, na którą czekają miliony fanów. Praca marzeń okazuje się jednak więzieniem.

Pan T. 25-12-2019

Pan T.

Pełna czarnego humoru, seksu i wzruszeń, zaskakująco współczesna historia o Polsce z absurdalnych czasów, w których rzeczy bardzo nieprawdopodobne były całkiem możliwe. Przesycona nostalgią podróż do niezwykłego świata, w którym słynni pisarze i poeci ukradkiem komentowali zło otaczającego ich świata.

Oficer i szpieg 27-12-2019

Oficer i szpieg

Epicki thriller OFICER I SZPIEG na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa to jedno ze szczytowych osiągnięć w karierze Romana Polańskiego. Na festiwalu w Wenecji film został uhonorowany Wielką Nagrodą Jury oraz prestiżową nagrodą FIPRESCI i są to pierwsze od dekady laury dla polskiego twórcy na weneckiej imprezie.