kpb

na erkanach

Głos (The Voice) 16-06-2023

Głos (The Voice)

Nowicjat zakonu jezuitów to surowa forma próby. Przez dwa lata odcięcia od społeczeństwa i udogodnień cywilizacji młodzi mężczyźni mają dość czasu, aby rozważyć pytanie: czy życie zakonne jest dla mnie?

Całe to piękno i krew 16-06-2023

Całe to piękno i krew

Nominacja do Oscara i Złoty Lew w Wenecji. Niezwykły portret Nan Goldin – fotografki i aktywistki, która całą energię poświęca założonej przez siebie grupie aktywistycznej PAIN, stającej w obronie osób uzależnionych od środków przeciwbólowych.

Asteroid City 16-06-2023

Asteroid City

Produkcja rozgrywa się w fikcyjnym amerykańskim, pustynnym mieście około 1955 roku. Do miejscowości przyjeżdżają uczniowie i rodzice z całego kraju, aby wziąć udział w konwencji. Konwencja jednak zostaje spektakularnie zakłócona przez zmieniające się na świecie wydarzenia.

Niezwykła wędrówka Harolda Fry 16-06-2023

Niezwykła wędrówka Harolda Fry

Historia niezwykłego człowieka, który wyrusza w niezwykłą podróż. Harold wiedzie życie bez szczególnego celu, dopóki nie dowiaduje się, że jego dawna przyjaciółka Queenie umiera.

Pamfir 23-06-2023

Pamfir

Surowy i przejmujący do szpiku kości film pokazywany na zeszłorocznym festiwalu w Cannes. Mroczny portret ukraińskiej prowincji w formie kryminalnego dramatu.

Chłopiec z niebios 23-06-2023

Chłopiec z niebios

Pochodzący z prowincji Adam dostaje się na studia teologiczne na prestiżowym uniwersytecie w Kairze. Uduchowiony chłopak trafia w sam środek gry pomiędzy teologami i państwowymi watażkami. Film przywodzi na myśl słynną powieść Stendhala Czerwone i czarne.

Winny czy niewinny 23-06-2023

Winny czy niewinny

Sylvie (Anouk Grinberg) zakochuje się w Michelu (Roschdy Zem), drobnym przestępcy mającym wkrótce wyjść z więzienia. Ku wyraźnemu niezadowoleniu syna kobiety (w tej roli reżyser i scenarzysta Louis Garrel) para poważnie planuje wspólną przyszłość.

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia 30-06-2023

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

1969. Apogeum wyścigu kosmicznego między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim. Jones jest zdeterminowany, aby wyjawić nikczemną działalność nazistowskich naukowców licznie stojących za programami kosmicznymi.

Nostalgia 07-07-2023

Nostalgia

Felice Lasco powraca po 40 latach do Neapolu i swojej matki. Wiedziony poczuciem winy i tęsknotą, otumaniony naiwną wiarą w rozgrzeszenie, nie zauważa, że Sanità, dzielnica katakumb, nędznych suteren i splątanych uliczek, zasysa go jak bagno.

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One 14-07-2023

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego zespół IMF rozpoczynają swoją najniebezpieczniejszą misję. Są na tropie nowej, przerażającej broni, która zagraża ludzkości. Muszą zdążyć zanim broń wpadnie w niepowołane ręce. Stawką jest kontrola nad przyszłością i losami świata.

Oppenheimer 21-07-2023

Oppenheimer

Najnowszy film Wybitnego reżysera Christophera Nolana (MROCZNY RYCERZ, INTERSTELLAR). Scenariusz filmu autorstwa Nolana, powstał w oparciu o nagrodzoną Pulitzerem biografię Roberta Oppenheimera, autorstwa Kai Birda Martina J.Sherwina.

Barbie 21-07-2023

Barbie

Świat Barbie to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. No, chyba że ktoś przeżywa akurat kryzys egzystencjalny w całej pełni. Albo jest Kenem...