kpb

na erkanach

Obraz pożądania 30-10-2020

Obraz pożądania

Oparty na klasycznej powieści noir Charlesa Willeforda, zaadaptowany przez Scotta B. Smitha OBRAZ POŻĄDANIA jest poruszającą, ponadczasową opowieścią o niebezpiecznej ambicji, toczącą się wśród idyllicznych krajobrazów północnych Włoch.

Tylko zwierzęta nie błądzą 06-11-2020

Tylko zwierzęta nie błądzą

Nowy film cenionego reżysera Dominika Molla oparty na bestsellerowej powieści kryminalnej autorstwa Colin Niel. Trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka. Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w jedną tajemnicę.

Słudzy 13-11-2020

Słudzy

Osadzony w realiach zimnej wojny, pasjonujący czarny kryminał Ivana Ostrochovský’ego opowiada o zderzeniu wiary i ideologii oraz o potężnej sile manipulacji, po którą sięgają zarówno słudzy Boga, jak i słudzy systemu.

Helmut Newton. Piękno i bestia 13-11-2020

Helmut Newton. Piękno i bestia

Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Zwykły skandalista? Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami, czy przedmiotami?

Elegia dla bidoków 13-11-2020

Elegia dla bidoków

Oparty na powieści J.D. Vance’a film w reżyserii laureata Oscara, Rona Howarda, to bardzo osobiste i poruszające wspomnienia, z których wyłania się obraz doświadczeń tworzących życie rodzinne. Historia rodziny J.D. to opowieść o trzech fascynujących pokoleniach i ich zmaganiach, by przetrwać i odnieść sukces.

Pod tym samym niebem 13-11-2020

Pod tym samym niebem

Simone to zamożny chirurg, syn ocalałego z Holocaustu Żyda. Ze względu na trudną relację z ojcem, stara się zupełnie odciąć od przeszłości. Pewnego dnia zostaje świadkiem wypadku, którego ofiara ma wytatuowana na piersi swastykę. Simone staje przed moralnym dylematem.

Fisheye 13-11-2020

Fisheye

Fisheye to wizjer, a zarazem jedyny kontakt ze światem Anny, która właśnie dokonała wielkiego odkrycia naukowego. Niestety nie dane jest jej nacieszyć się owocami swojej pracy. Zostaje porwana i poddana obserwacji w zamknięciu.

Jeszcze jest czas 20-11-2020

Jeszcze jest czas

Viggo Mortensen w swoim szczerym, poruszającym i pełnym czułości debiucie reżyserskim w aktorskim duecie z Lance’em Henriksenem, którego znakomita rola wymieniana jest wśród pewnych nominacji do Oscara. Konserwatywny ojciec przeprowadza się ze swojej wiejskiej farmy, aby zamieszkać z rodziną syna w Los Angeles.

Na rauszu 27-11-2020

Na rauszu

Wielopłaszczyznowa historia grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka czegoś mocniejszego pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Film jednocześnie prowokuje i bawi, skłania do myślenia, płaczu i śmiechu.

Martin Eden 27-11-2020

Martin Eden

Intrygująca opowieść o nieoczywistym uczuciu i politycznym przebudzeniu inspirowana bestsellerem Jacka Londona. Z chwilą, gdy tytułowy bohater filmu Pietra Marcella, wywodzący się z klasy robotniczej Martin Eden, spotka na swej drodze Elenę, nie ma wątpliwości, że to miłość od pierwszego wejrzenia.

Śmierć na Nilu 18-12-2020

Śmierć na Nilu

Thriller detektywistyczny w reżyserii Kennetha Branagha na motywach powieści Agathy Christie z 1937 r. Sielankowy nastrój miodowego miesiąca młodej pary, spędzającej podróż poślubną na luksusowym statku rzecznym, zostaje przerwany przez ponure zdarzenie. Beztroska wycieczka po Egipcie zmienia się w poszukiwania mordercy.

Mank 20-12-2020

Mank

Hollywood z lat 30. w oczach zjadliwego krytyka społecznego i alkoholika – Hermana J. Mankiewicza, który ściga się, by skończyć scenariusz OBYWATELA KANE'a dla Orsona Wellesa.

Szalone noce z Emily 15-01-2021

Szalone noce z Emily

Komedia biograficzna o twórczości jednej z najwybitniejszych amerykańskich poetek, Emily Dickinson, i jej miłości do Susan Gilbert. W roli głównej znakomita Molly Shannon, gwiazda programu Saturday Night Live.

Zabij to i wyjedź z tego miasta 22-01-2021

Zabij to i wyjedź z tego miasta

Animacja Mariusza Wilczyńskiego to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni.

Nie czas umierać 02-04-2021

Nie czas umierać

25. film z serii o Jamesie Bondzie, po raz piąty z Danielem Craigiem wcielającym się w rolę agenta 007. James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc.