kpb

na erkanach

Dwóch papieży 13-12-2019

Dwóch papieży

Fernando Meirelles oraz Anthony McCarten przedstawiają opowieść ukazującą kulisy jednej z najbardziej brzemiennych w skutki zmian na najwyższych szczeblach władzy ostatnich dwóch tysięcy lat. Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie 19-12-2019

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Lucasfilm i reżyser J. J. Abrams łączą siły po raz kolejny, aby zabrać widzów w podróż do odleglej galaktyki. GWIEZDNE WOJNY: SKYWALKER. ODRODZENIE to finał sagi o Skywalkerach.

Kraina miodu (Honeyland) 20-12-2019

Kraina miodu (Honeyland)

Kręcony przez ponad trzy lata, na grodzony m.in. na Festiwalu Sundance HONEYLAND skupia się na życiu jednej z ostatnich nomadycznych pszczelarek z Macedonii oraz jej kruchych relacjach z pszczołami i ulami.

Kod Dedala 20-12-2019

Kod Dedala

Film inspirowany kulisami wydania „Inferno” Dana Browna. Dziewięciu tłumaczy zostaje zamkniętych w luksusowym bunkrze. Mają wspólnie pracować nad przekładem książki, na którą czekają miliony fanów. Praca marzeń okazuje się jednak więzieniem.

Osierocony Brooklyn 20-12-2019

Osierocony Brooklyn

Akcja filmu opartego na powieści Jonathana Lethemana rozgrywa się w latach 50. XX wieku w Nowym Jorku, opowiada historię Lionela Essroga — samotnego prywatnego detektywa, który postanawia rozwikłać zagadkę morderstwa swojego mentora i jedynego przyjaciela. W roli głównej Edward Norton.

Pan T. 25-12-2019

Pan T.

Pełna czarnego humoru, seksu i wzruszeń, zaskakująco współczesna historia o Polsce z absurdalnych czasów, w których rzeczy bardzo nieprawdopodobne były całkiem możliwe. Przesycona nostalgią podróż do niezwykłego świata, w którym słynni pisarze i poeci ukradkiem komentowali zło otaczającego ich świata.

Oficer i szpieg 27-12-2019

Oficer i szpieg

Epicki thriller OFICER I SZPIEG na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa to jedno ze szczytowych osiągnięć w karierze Romana Polańskiego. Na festiwalu w Wenecji film został uhonorowany Wielką Nagrodą Jury oraz prestiżową nagrodą FIPRESCI i są to pierwsze od dekady laury dla polskiego twórcy na weneckiej imprezie.

Koty 03-01-2020

Koty

Laureat Oscara® Tom Hooper przedstawia zapierającą dech w piersiach filmową wersję kultowego musicalu Andrew Lloyda Webbera. Filmowa wersja to ukłon w stronę nowej generacji –spektakularne sceny, niezwykła scenografia oraz style taneczne – od baletu po taniec współczesny, hip-hop, jazz, tapu i street-dance.

Judy 03-01-2020

Judy

Porywająca opowieść o jednej z największych gwiazd kina i piosenki, której niezapomniany przebój 'Over the Rainbow' przyniósł nieśmiertelność. W roli głównej fenomenalna Renée Zellweger.