kpb

na erkanach

Jutro będzie nasze 24-05-2024

Jutro będzie nasze

Mocny, a jednocześnie zabawny i pełen emocji kobiecy głos, który stał się jednym z największych przebojów kinowych we Włoszech. JUTRO BĘDZIE NASZE to debiut komiczki i aktorki Paoli Cortellesi, która, podążając śladem Phoebe Waller-Bridge (FLEABAG), zagrała w nim także główną rolę.

Kolacja pożegnalna 24-05-2024

Kolacja pożegnalna

Co może pójść nie tak w trakcie kolacji w gronie przyjaciół? Czarna komedia nakręcona w zaledwie siedem dni, jest oryginalnym debiutem niemieckiego reżysera Lukasa Nathratha, który został nagrodzony m.in. na festiwalu w Locarno.

Furiosa: Saga Mad Max 24-05-2024

Furiosa: Saga Mad Max

Wyczekiwany powrót do kultowego dystopijnego świata, stworzonego przez, nagrodzonego Oscarem genialnego George’a Millera, ponad 30 lat temu w filmach z serii MAD MAX z Anyą Taylor-Joy i Chrisem Hemsworthem w rolach głównych.

Smak wolności 31-05-2024

Smak wolności

Młoda kucharka Waria pracuje w przydrożnej knajpie, gdzie nikt nie potrzebuje jej “eleganckich potraw”. Decyduje się uciec jak najdalej od domu, do prawdziwej stolicy restauracji, aby pokazać, że jest w stanie być szefową kuchni w europejskiej restauracji.

Jedno życie 31-05-2024

Jedno życie

Prawdziwa historia zwykłego człowieka, który przeciwstawił się hitlerowskiej machinie zagłady. Znakomita obsada w poruszającej opowieści o odwadze, poświęceniu i wdzięczności, które mogą odmienić świat.

Garfield (napisy PL) 31-05-2024

Garfield (napisy PL)

Garfield jest najbardziej znanym kotem na świecie. Jest leniuchem, który uwielbia lasagne i nie cierpi poniedziałków. W wersji oryginalnej: Chris Pratt jako Garfield i Samuel L. Jackson jako Vic - ojciec Garfielda. Gramy z polskimi napisami!

Garfield (Dubbing PL) 31-05-2024

Garfield (Dubbing PL)

Garfield jest najbardziej znanym kotem na świecie. Jest leniuchem, który uwielbia lasagne i nie cierpi poniedziałków. Po nieoczekiwanym spotkaniu ze swoim dawno zaginionym ojcem – niechlujnym ulicznym kotem Vicem– Garfield i jego psi przyjaciel Odie zmuszeni są porzucić swoje doskonałe leniwe życie i dołączyć do Vica w zabawnym napadzie.

Księżniczka Mononoke 07-06-2024

Księżniczka Mononoke

Zapierająca dech w piersiach Księżniczka Mononoke przenosi widzów do świata leśnych stworzeń, demonów i magii. Ta proekologiczna animacja Hayao Miyazakiego zadaje pytania o relację człowieka z przyrodą, wpisaną w naturę przemoc czy o granice podziałów na dobro i zło.

W głowie się nie mieści 2 12-06-2024

W głowie się nie mieści 2

Powrót do umysłu Riley, obecnie świeżo upieczonej nastolatki. Centrala sterowania przechodzi gruntowny remont, bo pojawiły się nowe Emocje! Radość, Smutek, Złość, Strach i Odraza, które dotąd z powodzeniem kierowały całym przedsięwzięciem, z pewnym wahaniem witają nowego przybysza: Niepewność.

Do granic 14-06-2024

Do granic

Film Alejandro Rojasa i Juana Sebastiána Vasqueza, choć w dużej mierze rozgrywa się w jednym niewielkim pokoju, zaskakuje swoją intensywnością. Ta świetnie napisana i poprowadzona opowieść o związkowych niedomówieniach trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Królestwo zwierząt 14-06-2024

Królestwo zwierząt

Film Thomasa Cailleya otworzył ubiegłoroczną, prestiżową canneńską sekcję Un Certain Regard, a jego akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości. W dotkniętym przedziwną epidemią świecie, w którym część ludzkości zaczyna przeobrażać się i mutować w zwierzęco-człowiecze hybrydy.

Ruchomy zamek Hauru 21-06-2024

Ruchomy zamek Hauru

Jeden z najbardziej popularnych filmów Hayao Miyazakiego, który zabiera nas do świata pełnego kontrastów, magii i streampunkowej technologii. To niezwykła adaptacja powieści Diany Wynne Jones o tym samym tytule, na bazie której japoński mistrz stworzył autonomiczne dzieło w swoim niepodrabialnym stylu.

Tylko my dwoje 21-06-2024

Tylko my dwoje

Przejmująca opowieść o toksycznej relacji i próbie odzyskania wolności z gwiazdą europejskiego kina Virginie Efirą w roli głównej. Scenariusz filmu, oparto na bestsellerowej powieści Érica Reinhardta