kpb

Premiera Psychologiczna: Osiem gór (Przedpremiera!)

PREMIERA PSYCHOLOGICZNA:
OSIEM GÓR
(reż. Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch)
pokaz przedpremierowy i dyskusja
poniedziałek, 22 maja 2023, godz. 18.15
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13513_1.jpg

Wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i przyjaźni, oparta na bestsellerowej książce Paulo Cognettiego. Osiem gór - najnowszy film Felixa van Groeningena - będzie można zobaczyć przedpremierowo 22 maja, w ramach cyklu Premiery Psychologiczne. Po pokazie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzą psycholożki: Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.

Trzydziestoletni Pietro (Luca Marinelli znany z filmu Martin Eden) porzuca zatłoczone miasto i rusza w podróż we włoskie Alpy, aby odnaleźć siebie. Malownicze górskie szczyty, kojarzące się głównemu bohaterowi z beztroskim dzieciństwem, przypomną mu, co w życiu jest naprawdę ważne.

Zrealizowany przez Felixa van Groeningena (Mój piękny syn) i Charlotte Vandermeersch (prywatnie partnerkę reżysera) film, jest ekranizacją bestsellerowej powieści Paulo Cognettiego. Sercem tej poruszającej opowieści jest temat relacji człowieka z majestatyczną i nieposkromioną naturą, przepięknie sfilmowaną przez belgijskiego operatora Rubena Impensa (Titane, Belgica, Mięso).

Po seansie rozmowę o filmie poprowadzą psycholożki: Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.

Dla uczestników pokazu Wydawnictwo Sonia Draga przekazało kilka egzemplarzy książki Osiem gór Paulo Cognettiego.

PREMIERY PSYCHOLOGICZNE to cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka.

O PROWADZĄCYCH:
Anna Nicieja – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Poprzez liczne wolontariaty i staże zdobywa doświadczenie z dziedziny psychologii klinicznej, psychologii osobowości i psychoterapii. Współprowadziła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

Katarzyna Staleńczyk – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, przemyśleń i źródło nowych spostrzeżeń. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej, psychopatologii i psychoterapii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD oraz współtworzyła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.


BILETY:
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:
OSIEM GÓR | LE OTTO MONTAGNE
(Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch) IT/GB/FR 2022, 147'


MFF w Cannes 2022 - wygrana: Nagroda Jury - Najlepszy film (Charlotte Vandermeersch, Felix Van Groeningen)
MFF w Cannes 2022 - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Charlotte Vandermeersch, Felix Van Groeningen)
MFF w Valladolid 2022 - wygrana: Nagroda Indywidualna - Najlepsze zdjęcia (Ruben Impens), Nagroda Specjalna - Nagroda Złotych Blogów (Charlotte Vandermeersch, Felix Van Groeningen)Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.


ZWIASTUN:PATRONI MEDIALNI:

        

Bookmark and Share

archiwum