kpb

Osiem gór - pokaz przedpremierowy

OSIEM GÓR
(reż. Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch)

pokaz przedpremierowy

sobota, 27 maja 2023, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13350_9.jpg

Wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i miłości – platonicznej, ale mocniejszej niż jakakolwiek skała, na którą można by się wspiąć. Osiem gór - najnowszy film twórcy Mojego pięknego syna, można zobaczyć w naszym Kinie przedpremierowo, w sobotę, 27 maja.

Trzydziestoletni Pietro (Luca Marinelli znany z filmu Martin Eden) porzuca zatłoczone miasto i rusza w podróż we włoskie Alpy, aby odnaleźć siebie. Malownicze górskie szczyty, kojarzące się głównemu bohaterowi z beztroskim dzieciństwem, przypomną mu, co w życiu jest naprawdę ważne.

Zrealizowany przez Felixa van Groeningena (Mój piękny syn) i Charlotte Vandermeersch (prywatnie partnerkę reżysera) film, jest ekranizacją bestsellerowej powieści Paulo Cognettiego. Sercem tej poruszającej opowieści jest temat relacji człowieka z majestatyczną i nieposkromioną naturą, przepięknie sfilmowaną przez belgijskiego operatora Rubena Impensa (Titane, Belgica, Mięso).


BILETY:
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:
OSIEM GÓR | LE OTTO MONTAGNE
(Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch) IT/GB/FR 2022, 147'


MFF w Cannes 2022 - wygrana: Nagroda Jury - Najlepszy film (Charlotte Vandermeersch, Felix Van Groeningen)
MFF w Cannes 2022 - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Charlotte Vandermeersch, Felix Van Groeningen)
MFF w Valladolid 2022 - wygrana: Nagroda Indywidualna - Najlepsze zdjęcia (Ruben Impens), Nagroda Specjalna - Nagroda Złotych Blogów (Charlotte Vandermeersch, Felix Van Groeningen)Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.


ZWIASTUN:
WCZEŚNIEJSZE POKAZY:
sobota, 25 marca 2023, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

czwartek, 13 kwietnia 2023, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

poniedziałek, 8 maja 2023, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

wtorek, 16 maja 2023, godz. 20.30
Kino Pod Baranami


PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum