kpb

Spotkanie Filozoficzne: Podejrzana (przedpremiera!)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE:
PODEJRZANA
(reż. Park Chan-wook)
pokaz przedpremierowy
czwartek, 2 lutego 2023, godz. 19.30
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13250_1.jpg

 

Podejrzana - pomysłowo mylący tropy, stylowy kryminał Park Chan-wooka będzie można zobaczyć przedpremierowo w ramach kolejnego Spotkania Filozoficznego. Ten nagrodzony na Festiwalu w Cannes koreański film wyświetlimy w czwartek, 2 lutego, o godzinie 19.30. Dyskusję po seansie poprowadzi filozofka, Anna Piskorska.


Pierwsze w 2023 roku Spotkanie Filozoficzne to projekcja najnowszego filmu Park Chan-wooka Podejrzana. W historii złożonej relacji udręczonego policjanta (Hae-il Park) z tajemniczą emigrantką (Tang Wei) zauważyć można wiele elementów typowych dla kina noir - takich jak sprowadzająca zagładę na mężczyzn femme fatale czy spowite mgłą miasto. Jednocześnie Podejrzana pomysłowo ucieka od gatunkowych klisz. Kryminał przeplata się tu z telenowelą, smutek z humorem, a melancholia z impulsywnością.


Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi mgr Anna Piskorska z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Spotkania Filozoficzne to cykl będący okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy. Realizowane we współpracy z Gutek Film pokazy od kilku lat odbywają się w Kinie Pod Baranami.

Premiera filmu Podejrzana: 3 lutego 2023

 

Zapraszamy również do naszej wirtualnej sali (www.e-kinopodbaranami.pl), gdzie dostępny online jest wcześniejszy filmy Park Chan-wooka Służąca.


BILETY: 
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

PODEJRZANA | HE-EO-JIL KYEOL-SIM
(Chan-wook Park) KR 2021, 138' 

MFF w Cannes 2022: najlepszy reżyser, udział w konkursie głównym
FF w Jerozolimie 2022: Najlepszy film międzynarodowy (nominacja)
BAFTA 2023 - nominacje: Najlepszy reżyser (Chan-wook Park), Najlepszy film nieanglojęzyczny (Chan-wook Park, Dae-suk Go)
Złote Globy 2023 - nominacja: Najlepszy film nieanglojęzyczny

 

Zafascynowany Zawrotem głowy koreański reżyser Park Chan-wook (Służąca, Oldboy) spłaca dług zaciągnięty u Alfreda Hitchcocka – i robi to w niesamowitym stylu. W jego nagrodzonym w Cannes za reżyserię filmie żonaty policjant poznaje młodą wdowę, której mąż zginął w wypadku. Już wkrótce zaczyna nocować pod jej oknem, obserwując codzienność kobiety. Z czasem wyniszczająca obsesja zamienia się w miłość. A może miłość zamienia się w obsesję? Podejrzana to chyba najpiękniejszy romantyczny film roku, o miłości, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było. Ale skoro jej nie było, to dlaczego tak boli?

 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY:
Magazyn Filozofuj!

 

 

PARTNERZY:

Bookmark and Share

archiwum