kpb

Służąca (The Handmaiden)

tytuł oryginalny: Ah-ga-ssi

reżyseria: Park Chan-wook
aktorzy: Kim Min-hee, Ha Jung-woo, Kim Tae-ri, Cho Jin-woong, Moon So-ri, Kim Hae-sook

czas trwania: 144 min.
produkcja: Korea Południowa 2016
premiera: 2016-11-04
język: koreański, japoński
napisy: polskie, angielskie
in Korean and Japanese with Polish and English subtitles
info: Kino samochodowe Rozrywka

MFF w Cannes 2016: konkurs główny, oficjalna selekcja

Najnowszy film Park Chan-wooka, twórcy Oldboya i Pani Zemsty. Przewrotny thriller oparty na bestsellerowej powieści Sarah Waters Złodziejka.

Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę - dziedziczkę wielkiej fortuny - aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą - posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą. Służąca to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi.

Park Chan-wook stworzył porażające wizualnie i trzymające do końca w napięciu widowisko, w którym nic nie jest tym, czym się początkowo wydaje. Służąca podbiła serca widowni tegorocznego festiwalu w Cannes, gdzie film miał swoją światową premierę.

Park Chan-wook zbudował na ekranie elegancką, szkatułkową opowieść z drobiazgową konstrukcją. Intryga goni intrygę, tajemnica przykrywa inną tajemnicę, błahe szczegóły okazują się mieć nieprzeciętne znaczenie, a niewinne postacie - drugie oblicze. Stopklatka.pl

Fantastycznie nakręcona Służąca spełnia wszystkie oczekiwania i nieustannie zaskakuje. To zabawny, perwersyjny thriller erotyczny i historia miłosna w jednym. The Hollywood Reporter

Film dla widzów powyżej 15 roku życia.

Pokaz w kinie samochodowym Rozrywka.

Wcześniej prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 2: Kobieta i życie
ZWIASTUN:

Bookmark and Share