kpb

Goya. Śladami mistrza - pokaz specjalny

GOYA. ŚLADAMI MISTRZA
(reż. José Luis López-Linares)

sobota, 14 stycznia 2023, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13219_4.jpg


W sobotę, 14 stycznia, zapraszamy na specjalny pokaz pokazywanego premierowo na ostatnim festiwalu w Cannes dokumentu Goya. Śladami mistrza. Film odkrywa przed nami tajemnice geniusza, który z rozmachem portretował niespokojnego ducha swojej epoki.

 

Sekrety łączących brutalność i delikatność świata, jego przepych i nędzę; będących zapisem wewnętrznych zmagań obrazów, rozszyfrowuje dla nas francuski scenarzysta, pisarz i dramaturg Jean-Claude Carrière. Każdy znajdzie tu coś, co go uspokoi albo przestraszy, zaskoczy lub pocieszy – mówi o zachwycającym malarstwie Goyi.

 


BILETY:
30 zł (normalny)
25 zł (ulgowy)
23 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

GOYA. ŚLADAMI MISTRZA 
| L'OMBRE DE GOYA PAR JEAN-CLAUDE CARRIÈRE
(José Luis López-Linares) FR/ES/PT 2022, 90’

Goya. Śladami mistrza to przewodnik po najważniejszych dla malarza miejscach (jak rodzinny dom w maleńkim Fuendetodos), kluczowych wydarzeniach z jego życia i najwspanialszych dziełach. Francuski scenarzysta, pisarz i dramaturg Jean-Claude Carrière błyskotliwie i ze swadą opowiada o zamiłowaniu Goyi do malowania kobiecych stóp, rozwiązuje zagadkę tajemniczych gestów, tłumaczy, jak choroby i utrata słuchu wprowadziły czerń na płótna mistrza.

 

 

ZWIASTUN:WCZEŚNIEJSZE POKAZY:

sobota, 7 stycznia 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum