kpb

Jednym głosem - pokaz przedpremierowy

JEDNYM GŁOSEM (reż. Maria Schrader)
pokaz przedpremierowy
sobota, 19 listopada 2022, godz. 18.15
Kino Pod Baranami

 


Autentyczność, szczerość i kobieca solidarność. Jednym głosem Marii Schrader to poruszający zapis drobiazgowego dziennikarskiego śledztwa, które dało początek ruchowi #metoo. Film będzie można zobaczyć u nas przedpremierowo w sobotę, 19 listopada.


Niemiecka aktorka i reżyserka, twórczyni serialu Unorthodox Maria Schrader, w filmie Jednym głosem podjęła temat molestowania seksualnego, jakiego przez lata dopuszczał się jeden z najpotężniejszych producentów Hollywood, Harvey Weinstein. Autorką scenariusza do filmu - opartego na książce Powiedziała. Śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina i zapoczątkowało ruch #metoo - jest Rebecca Lenkiewicz, współtwórczyni nagrodzonej Oscarem Idy Pawła Pawlikowskiego.


Bohaterkami Jednym głosem są dwie dziennikarki New York Timesa, Megan Twohey i Jodi Kantor, które odkryły przed światem mroczne oblicze branży rozrywkowej i oddały głos ofiarom wieloletnich nadużyć. Na ekranie wcieliły się w nie Carey Mulligan (Obiecująca. Młoda. Kobieta) oraz Zoe Kazan (I tak cię kocham).


Premiera filmu: 25 listopada 2022


BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

JEDNYM GŁOSEM | SHE SAID
(Maria Schrader) US 2022, 135’

W 2017 światem wstrząsnęła informacja o wielkim skandalu w Hollywood. Reporterki New York Timesa, Megan Twohey i Jodi Kantor przedstawiły historię, która skruszyła milczenie wokół tematu molestowania seksualnego przez najpotężniejszego producenta Hollywood - Harveya Weinsteina. Wykorzystywanie, szantażowanie i tuszowanie przestępstw przez szefa Miramaxu i The Weinstein Company trwało od dziesięcioleci. Publikacja New York Timesa zapoczątkowała ruch #MeToo. 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum