kpb

Wenecja. Awangarda bez granic - pokaz specjalny filmu z muzyką Hani Rani

WENECJA. AWANGARDA BEZ GRANIC
(reż. Michele Mally)

pokaz specjalny filmu z muzyką Hani Rani
piątek, 16 grudnia 2022, godz. 18.00

Kino Pod Baranami

 

https://www.kinonh.pl/pliki/wgrane/image/fotosy/2022/SZTUKA_NA_EKRANIE_2022/WENECJA__AWANGARDA_BEZ_GRANIC/glw_Wenecja_B1__.jpg_standa.jpg

 

Tajemnicze zakątki Wenecji i ujmująca muzyka Hani Rani. To połączenie pojawi się na naszym ekranie 16 grudnia, na seansie filmu dokumentalnego Wenecja. Awangarda bez granic, który prezentuje niezwykłe bogactwo miasta na wodzie. Autorką muzyki do dokumentu - a także jego bohaterką - jest kompozytorka i instrumentalistka Hania Rani, która w ubiegłym roku wystąpiła na 22. Festiwalu Filmu Niemego.


Wenecja. Awangarda bez granic to przejmujący dokument pokazujący przepiękne zakątki ikonicznego włoskiego miasta, w którym sztuka i historia splecione są w nierozerwalnym uścisku. Film pokazuje piękno weneckiej architektury i dzieł sztuki włoskich mistrzów: Tycjana, Belliniego, Tintoretto i innych.


W filmie występuje, dzieląc się refleksjami na temat Wenecji, sztuki i swojej twórczości, Hania Rani, która skomponowała również muzykę do dokumentu. Sceny w filmie, w których Hania Rani wykonuje muzykę to piękne, kameralne, intymne i wzniosłe momenty.


Dla widzów Kina Pod Baranami będzie to kolejne spotkanie z Hanią Rani. Ta znakomita polska pianistka i kompozytorka, laureatka czterech Fryderyków, podczas zeszłorocznego 22. Festiwalu Filmu Niemego w Krakowie wykonała na żywo - w duecie Dobrawą Czocher - muzykę do niemego dramatu Kobieta znikąd Louisa Delluca.


Film Wenecja. Awangarda bez granic w Krakowie - tylko w Kinie Pod Baranami!


BILETY: 
30 zł (normalny)
25 zł (ulgowy)
23 zł (klubowy)


O FILMIE:

WENECJA. AWANGARDA BEZ GRANIC | VENICE: INFINITELY AVANT-GARDE
(Michele Mally) IT/GB 2022, 92’

Canale Grande i inne, kultowe wręcz miejsca, zapisane w pamięci, nawet jeśli nie widziane na żywo. Bogactwo muzeów, szaleństwo zabawy i barwne refleksy wody na płótnach Turnera, karnawał i splendor, niesamowite wille na wyspie Lido i prestiżowy Festiwal Filmowy, pejzaże Canaletta, dzieła takich artystów jak Bellini, Tycjan, Tintoretto, Veronese...


Nęcąca urokiem dekadencji, a jednocześnie prężnie w czołówce. Od początku pełna sprzeczności, kosmopolityczna Wenecja zawsze była miastem handlowej i kulturalnej wymiany ze Wschodem, miastem otwartym na przyszłość i jej inspiracje. Wenecja poddawała się gorączce nieustannego odkrywania jej na nowo przez jej mieszkańców i podróżnych. Pozwalała, by jej tożsamość wciąż się kształtowała i nie uległa skostnieniu.


Carlo Cecchi, mistrz włoskiego teatru, który pracował z wielkimi intelektualistami i twórcami kultury XX wieku, przybliża nam pamięć tego miasta. Wenecję chłonie również Hania Rani. Ceniona młoda polska pianistka i kompozytorka, genialna artystka sceny współczesnej muzyki poważnej, w muzeach i wąskich uliczkach szuka inspiracji, by skomponować ścieżkę dźwiękową do tegoż filmu. Dwa spojrzenia rożnych pokoleń łączy w jedną opowieść narratorka, Lella Costa. Głos włoskiej aktorki przypomina: Wenecja zawsze była kobietą.

 

HANIA RANI ZAPRASZA NA FILM:

 

 

ZWIASTUN:

 

 

WCZEŚNIEJSZE POKAZY:

poniedziałek, 7 listopada 2022, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

czwartek, 17 listopada 2022, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

sobota, 19 listopada 2022, godz. 14.30
Kino Pod Baranami

środa, 7 grudnia 2022, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

Bookmark and Share

archiwum