kpb

Wenecja. Awangarda bez granic

tytuł oryginalny: Venice: Infinitely Avant-Garde

reżyseria: Michele Mally

czas trwania: 92 min.
produkcja: Włochy / Wielka Brytania 2022
język: angielski, włoski
napisy: polskie
in English and Italian with Polish subtitles

Canale Grande i inne, kultowe wręcz miejsca, zapisane w pamięci, nawet jeśli nie widziane na żywo. Bogactwo muzeów, szaleństwo zabawy i barwne refleksy wody na płótnach Turnera, karnawał i splendor, niesamowite wille na wyspie Lido i prestiżowy Festiwal Filmowy, pejzaże Canaletta, dzieła takich artystów jak Bellini, Tycjan, Tintoretto, Veronese...


Nęcąca urokiem dekadencji, a jednocześnie prężnie w czołówce. Od początku pełna sprzeczności, kosmopolityczna Wenecja zawsze była miastem handlowej i kulturalnej wymiany ze Wschodem, miastem otwartym na przyszłość i jej inspiracje. Wenecja poddawała się gorączce nieustannego odkrywania jej na nowo przez jej mieszkańców i podróżnych. Pozwalała, by jej tożsamość wciąż się kształtowała i nie uległa skostnieniu.


Carlo Cecchi, mistrz włoskiego teatru, który pracował z wielkimi intelektualistami i twórcami kultury XX wieku, przybliża nam pamięć tego miasta. Wenecję chłonie również Hania Rani. Ceniona młoda polska pianistka i kompozytorka, genialna artystka sceny współczesnej muzyki poważnej, w muzeach i wąskich uliczkach szuka inspiracji, by skomponować ścieżkę dźwiękową do tegoż filmu. Dwa spojrzenia rożnych pokoleń łączy w jedną opowieść narratorka, Lella Costa. Głos włoskiej aktorki przypomina: Wenecja zawsze była kobietą.


| A tour of the magical city, Venice: Infinitely Avant Garde showcases masterpieces by Tiepolo, Canaletto, Rosalba Carriera and the intellectuals who fell in love with Venice.

 

Prezentowany w ramach Wenecja. Awangarda bez granic - pokaz specjalny filmu z muzyką Hani Rani.

 

HANIA RANI ZAPRASZA NA FILM:

 

 

ZWIASTUN:

 

Bookmark and Share