kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina – inauguracja sezonu: Nie martw się, kochanie

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
– inauguracja sezonu 2022/2023
NIE MARTW SIĘ, KOCHANIE
(reż. Olivia Wilde)

sobota, 24 września 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 


24 września zapraszamy na nowy sezon Spotkań Młodych Amatorów Kina – dyskusyjnego klubu filmowego dla młodzieży. Otworzy go głośny film Olivii Wilde Nie martw się, kochanie, w którego obsadzie znaleźli się m.in. Florence Pugh i Harry Styles. Pokaz poprzedzi prelekcja przygotowana przez jednego z widzów, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla uczniów: 13 zł.

 
Pod koniec września do naszego kina wraca SMAK – dyskusyjny klub filmowy, w którym kochający kino młodzi widzowie mogą oglądać premierowe nowości, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutować o tym, co zobaczyli.

 
Nowy sezon SMAKu otworzy spotkanie z filmem Nie martw się, kochanie. To odważny i zachwycający wizualnie thriller psychologiczny, nakręcony przez aktorkę Olivię Wilde, która w 2019 roku zadebiutowała jako reżyserka świetnie przyjętą Szkołą melanżu (oryg. Booksmart).

 
W Nie martw się, kochanie pobrzmiewają echa kultowych Żon ze Stepford, Blue Velvet a nawet Truman Show. Akcja filmu jest osadzona w konserwatywnej społeczności o jasnym podziale ról: mężczyźni każdego ranka całują swoje żony na pożegnanie i wychodzą do pracy, a w tym czasie kobiety zajmują się domem i dziećmi. Miasteczko Victory, ze swoimi przytulnymi domami i starannie przystrzyżonymi trawnikami, zdaje się idealnym miejscem do życia. Całość jest jednak podszyta narastającym niepokojem i tajemnicami, które zaczynają wychodzić na jaw.


W obsadzie filmu znaleźli się: Florence Pugh (Małe kobietki, Midsommar. W biały dzień), Harry Styles (Dunkierka, Eternals), Chris Pine (Wonder Woman, Aż do piekła) i Gemma Chan (Eternals, Bajecznie bogaci Azjaci).

 
BILETY dla uczniów: 13 zł

 
ZIELONA KARTA
Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami, przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film.

 
O FILMIE:
 
NIE MARTW SIĘ, KOCHANIE | DON'T WORRY DARLING
(Olivia Wilde) US 2022, 122’

Alice (Florence Pugh) i Jack (Harry Styles) mają szczęście mieszkać w wyidealizowanej społeczności Victory. Jest to eksperymentalne miasteczko pracownicze dla zatrudnionych przy ściśle tajnym Projekcie Victory oraz ich rodzin.

 
Optymizm społeczny lat 50. XX wieku, uosabiany przez szefa, Franka (Chris Pine) – korporacyjnego wizjonera i trenera motywacyjnego – przenika każdy aspekt codziennego życia w tej zintegrowanej pustynnej utopii. Mężczyźni spędzają każdy dzień w siedzibie Projektu Victory, pracując nad „rozwojem nowoczesnych materiałów”. Ich żony zaś – w tym elegancka partnerka Franka, Shelley (Gemma Chan) – cieszą się pięknem, luksusami i rozpasaniem swojego osiedla. Życie w nim jest doskonałe, a potrzeby każdego mieszkańca są zaspokajane przez pracodawców. W zamian proszą oni tylko o dyskrecję i niekwestionowane oddanie sprawie Victory. Na powierzchni idyllicznego życia pojawiają się jednak pęknięcia, a spod atrakcyjnej fasady wyzierają przebłyski czegoś strasznego.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum