kpb

Midsommar. W biały dzień

tytuł oryginalny: Midsommar

reżyseria: Ari Aster
aktorzy: Florence Pugh, Will Poulter, Jack Reynor

czas trwania: 147 min.
produkcja: USA 2019
premiera: 2019-07-05
język: angielski, szwedzki
napisy: polskie
in English and Swedish with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

To, czego boisz się najbardziej, czai się w pełnym słońcu.


Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót.


Midsommar. W biały dzień to nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju Dziedzictwo. Hereditary stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych gwiazdy młodego pokolenia: Florence Pugh (Lady M., Pasażer), Will Poulter (Czarne lustro: Bandersnatch, Więzień labiryntu) oraz Jack Reynor (Transformers: Wiek zagłady, Makbet).

 

| A couple travels to Sweden to visit a rural hometown's fabled mid-summer festival. What begins as an idyllic retreat quickly devolves into an increasingly violent and bizarre competition at the hands of a pagan cult.

 

Prezentowany w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2022 - Tydzień 3: Kalejdoskop zjawisk, Kinobranie z Muzeum Manggha - pokaz w ogrodzie: Midsommar. W biały dzień oraz Kino Objazdowe - plenerowe pokazy filmowe w Małopolsce

 

Wcześniej w ramach: Pokaz przedpremierowy, kinio samochodowe Rozrywka, Letnie Tanie Kinobranie 2020: tydzień 3. T jak tajemnica oraz Letnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 3: Kino z tajemnicą.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share