kpb

Dojrzałe Kino: Broad Peak

środa, 14 września 2022, godz. 11.00

 

 

 

W środę, 14 września, tradycyjnie o godzinie 11.00 zapraszamy seniorów na kolejny pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie Broad Peak - rywalizująca o Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni produkcja, opowiadająca o życiu himalaisty Macieja Berbeki oraz głośnej wyprawie na tytułowy szczyt, w której wspinacz brał udział w 2013 roku. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Film Broad Peak rozpoczyna się w 1988 roku, kiedy to po nieudanej próbie zdobycia K2, legendarny polski himalaista Maciej Berbeka wziął udział w ataku na sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Nowy kierunek ekspedycji zmienia jego życie w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał. Dwadzieścia pięć lat później, polski wspinacz dostaje kolejną szansę na stawienie czoła ośmiotysięcznikowi - jednej z najniebezpieczniejszych gór świata.


W obsadzie filmu znaleźli się: Ireneusz Czop (jako Maciej Berbeka), Maja Ostaszewska (jako żona himalaisty, Ewa Dyakowska-Berbeka) oraz Dawid Ogrodnik, Marcin Czarnik, Piotr Głowacki i Łukasz Simlat. Twórcą Broad Peak jest Leszek Dawid - ceniony dokumentalista i reżyser filmów fabularnych (Jesteś Bogiem, Ki).

 

Film Broad Peak prezentowany jest jedynie przez dwa tygodnie, w dziesięciu wybranych kinach w Polsce.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Broad Peak będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

 

BILETY dla seniorów: 17 zł

 


O FILMIE:

BROAD PEAK | BROAD PEAK
(Leszek Dawid) PL 2022, 101’

Złote Lwy 2022 - nominacja: Złote Lwy - Udział w konkursie głównym (Leszek Dawid)


Oparta na prawdziwych wydarzeniach, dramatyczna historia Macieja Berbeki – legendarnego polskiego himalaisty, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. To z jego perspektywy poznajemy kulisy pierwszego w historii zimowego wejścia na szczyt Broad Peak, którego dokonali Polacy w 2013 roku.


Opowieść o pięknej, ale i niszczycielskiej pasji oraz niesamowitej determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi. To również wzruszająca historia wielkiej, ale i trudnej miłości, jaka połączyła Maćka i Ewę Berbeków.

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

 

 

 

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum