kpb

Gdzie śpiewają raki

tytuł oryginalny: Where the Crawdads Sing

reżyseria: Olivia Newman
aktorzy: Daisy Edgar-Jones, Taylor John Smith, Harris Dickinson, Michael Hyatt

czas trwania: 125 min.
produkcja: USA 2022
premiera: 2022-08-19
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Film Gdzie śpiewają raki jest oparty na bestsellerowej powieści Delli Owens. Historia opowiada o Kyi, która została porzucona przez rodzinę i samotnie dorastała na niebezpiecznych bagnach Karoliny Północnej.


Przez lata w miasteczku Barkley Cove krążyły plotki o dziewczynie z bagien, przez co Kya nigdy nie zbliżyła się do społeczności. W rzeczywistości Kya nie jest taką, za jaką uważają ją mieszkańcy. To bardzo wrażliwa i inteligentna dziewczyna, której brakuje bliskości  drugiego człowieka.


Kiedy Kya powoli otwiera się na nowy i zaskakujący świat, dziewczyna zostaje podejrzana o morderstwo. W miarę rozwoju sprawy werdykt dotyczący tego, co faktycznie się wydarzyło, staje się coraz bardziej niejasny, grożąc ujawnieniem wielu tajemnic kryjących się na bagnach.


W filmie Gdzie śpiewają raki zobaczymy Daisy Edgar-Jones, Taylora Johna Smitha (Ostre przedmioty), Harrisa Dickinsona (King’s Man: Pierwsza misja), Michaela Hyatta i Davida Strathairna (Nomadland).


Film wyreżyserowała Olivia Newman na podstawie scenariusza napisanego przez nominowaną do Oscara® Lucy Alibar (Bestie z południowych krain).


| A woman who raised herself in the marshes of the deep South becomes a suspect in the murder of a man she was once involved with.


Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2023
- Tydzień 3: Kolor pomarańczowy.


Wcześniej w ramach Gdzie śpiewają raki - pokaz przedpremierowy.

Bookmark and Share