Kinobranie z Muzeum Manggha - pokaz w ogrodzie: Truflarze
KINOBRANIE Z MUZEUM MANGGHA - pokaz w ogrodzie
TRUFLARZE
(reż. Michael Dweck, Gregory Kershaw)
wtorek, 19 lipca 2022, godz. 21.30
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Konopnickiej 26
19 lipca zapraszamy na nowy cykl plenerowych pokazów w ramach Letniego Taniego Kinobrania. Projekcje odbywać się będą w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W pierwszej kolejności na ekranie pojawią się czarujący dokument Truflarze autorstwa duetu Michael Dweck-Gregory Kershaw. Pokaz odbędzie się
Do listy festiwalowych lokalizacji dołącza nowe miejsce: ogród Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, w którym od połowy lipca odbywać się będą plenerowe pokazy pod hasłem Kinobranie z Muzeum Manggha.
Pierwszym tytułem, jaki obejrzą zgromadzeni w muzealnym ogrodzie widzowie (wtorek, 19 lipca) będzie pełen uroku dokument Truflarze zrealizowany przez reżyserski duet Michael Dweck-Gregory Kershaw. Ten wyprodukowany przez Lucę Guadagnino (Tamte dni, tamte noce) film, zabiera widzów do szczęśliwego świata włoskich zbieraczy trufli, żyjących w harmonii z otaczających ich naturą. Pokaz poprzedzi prelekcja (nagranie wideo) Jarosława Orłowskiego - członka Polskiego Towarzystwa Mykologicznego, autora bloga i kanału YouTube pod nazwą Grzybofil.
Pokazy odbędą się w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). Do dyspozycji widzów będzie stanowisko muzealnej kawiarni Café Manggha.
W przypadku złej pogody pokaz zostanie przeniesiony na inny termin.
KOLEJNE POKAZY:
A POTEM TAŃCZYLIŚMY - czwartek, 21 lipca 2022, g. 21.15
BILETY: 15 zł
Miejsca nienumerowane.
O FILMIE:
TRUFLARZE | THE TRUFFLE HUNTERS
(Michael Dweck, Gregory Kershaw) IT/DE/US 2020, 84'
Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż. Dla grupy uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów.
ZWIASTUN:
PATRON MEDIALNY: