kpb

Truflarze

tytuł oryginalny: The Truffle Hunters

reżyseria: Michael Dweck, Gregory Kershaw
aktorzy: Piero Botto, Sergio Cauda, Maria Cicciù

czas trwania: 84 min.
produkcja: Włochy/Grecja/USA 2020
premiera: 2021-12-24
język: włoski
napisy: polskie
in Italian with Polish subtitles

Magiczny, czarujący, pełen ciepła i humoru film o ludziach, którzy znaleźli swój przepis na szczęście – od lat, w lasach włoskiego Piemontu, zbierają razem ze swoimi psami trufle i nie wyobrażają sobie, że mogliby robić cokolwiek innego.

 

Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż. Dla grupy uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów.


Wyprodukowany przez Lucę Guadagnino, reżysera Tamtych dni, tamtych nocy wyjątkowy dokument, który zachwycił widzów i krytyków na całym świecie.


Prasa o filmie:

Zostawi was z szerokim uśmiechem na twarzy
Peter Bradshaw, The Guardian


Opowieść o radości życia i znalezienia w nim czegoś, co naprawdę kochasz
Karen Han, Polygon


Ujmujące, zabawne kino, którego wszyscy potrzebujemy. Zatrzymaj się i zobacz jak piękny jest świat
Ann Hornaday, The Washington Post


Pochwała idei: mniej znaczy więcej
Kevin Maher, The Times


Ten film to celebracja życia!
Stephanie Bunbury, Sydney Morning Herald


Jak żyć szczęśliwie i uważnie? Ten film cię tego nauczy
A.O. Scott, New York Magazine


| Deep in the forests of Piedmont, Italy, a handful of men, seventy or eighty years old, hunt for the rare and expensive white Alba truffle-which to date has resisted all of modern science's efforts at cultivation.

 

Wcześniej w ramach: Truflarze - pokaz przedpremierowy, Truflarze - pokaz przedpremierowy #2, Europejskiego Dnia Kina Artystycznego 2021, Truflarze - pokazy przedpremierowe #3, Truflarze - pokazy przedpremierowe #4, Truflarze - pokazy przedpremierowe #5, Truflarze - pokaz przedpremierowy #6Letnie Tanie Kinobranie 2022 - Tydzień 1: Kalejdoskop emocji oraz Kinobranie z Muzeum Manggha - pokaz w ogrodzie: Truflarze.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share