kpb

Dojrzałe Kino: Infinite Storm

środa, 22 czerwca 2022, godz. 11.00

 

 

 

W środę, 22 czerwca, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. W programie: Infinite Storm w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej - trzymająca w napięciu opowieść o stracie, ryzyku i odwadze. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Infinite Storm Małgorzaty Szumowskiej to zapierająca dech w piersiach wyprawa w jedno z najbardziej niebezpiecznych górskich pasm świata, gdzie porywy wiatru sięgają 300 km na godzinę, a pogoda zmienia się nieustannie. W środku tego białego piekła znajduje się Pam Bales - dojrzała kobieta po przejściach, traktująca wyprawę jako formę autoterapii.


Film Infinite Storm przypomina, że piękno i groza bywają nierozłączne, a życiowe kryzysy są nieuniknione, tak jak gwałtowne załamania pogody. Główną rolę w tym inspirowanym prawdziwą historią thrillerze zagrała hollywoodzka gwiazda Naomi Watts (Niemożliwe, Birdman, Mulholland Drive), w idealnych proporcjach łącząc kruchość z niezłomnością. Infinite Storm z fantastycznymi zdjęciami Michała Englerta to kolejny wspólny projekt tego reżysersko-operatorskiego duetu, mającego na koncie m.in. Śniegu już nigdy nie będzie i Body/Ciało.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Infinite Storm będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja

 

BILETY dla seniorów: 17 zł

 

O FILMIE:

INFINITE STORM | INFINITE STORM
(Małgorzata Szumowska) PL/GB/US/AU 2022, 98’

Pam Bales (Naomi Watts), wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się największą siłą: ktoś umrze, jeśli nie udzieli mu pomocy. Ale jeśli zdecyduje się pomóc, sama też może zginąć. Infinite Storm wciąga widza w sam środek monumentalnego pejzażu, szalejących żywiołów i ekstremalnych emocji.

 

ZWIASTUN:

  

 

   

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

Bookmark and Share

archiwum