kpb

Niemożliwe

tytuł oryginalny: Lo imposible

reżyseria: Juan Antonio Bayona
aktorzy: Naomi Watts, Ewan McGregor, Tom Holland, Geraldine Chaplin

czas trwania: 114 min.
produkcja: Hiszpania/USA 2012

Oscary i Złote Globy 2013, nominacje: najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Naomi Watts
5 Hiszpańskich Nagród FIlmowych Goya 2013, w tym: najlepsza reżyseria
- 9 nominacji w tym za najlepszy film

 

Oparty na faktach rodzinny dramat katastroficzny z Naomi Watts i Ewanem McGregorem w rolach głównych. Historia rodziny, która w chwili uderzenia fali tsunami w wybrzeże tajskie w 2004 roku, znajdowała się w samym sercu dramatu.

Niemożliwe to poruszająca opowieść o sile przetrwania zrealizowana przez Juana Antoniego Bayonę (Sierociniec).  

Tajlandia, 2004 rok. Maria (Naomi Watts) i Henry (Ewan McGregor) wraz z trójką synów postanawiają spędzić święta Bożego Narodzenia w samym sercu tropikalnego raju. Przepiękny hotel położony w malowniczym otoczeniu palm, złocistej plaży i błękitnego oceanu wydaje się być gwarancją wymarzonego odpoczynku. Raj jednak zamieni się w prawdziwe piekło. Pewnego dnia, nad ranem, od strony morza dochodzi przerażający huk. Maria, Henry i wszyscy mieszkańcy hotelu zamierają w bezruchu. W chwilę później cała plaża, budynki i znajdujący się na niej ludzie zostają zmieceni przez monstrualną falę tsunami. Woda zabiera wszystkich i wszystko. Wszystko... z wyjątkiem nadziei.

„Prawdziwie poruszający film, który stawia widza w samym środku każdej sceny, używając autentycznych lokalizacji i wzorując się na postaciach, które naprawdę przeżyły tsunami.” The Guardian 

Wcześniej w ramach Letnie Tanie Kinobranie 2013, tydzień 2: Okno na świat.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share