kpb

Baranki w Pieluchach: Mała mama

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
MAŁA MAMA (reż. Céline Sciamma)
czwartek, 26 maja 2022, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W czwartek 26 maja, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie zagości Mała mama – jeden z najgłośniejszych tytułów zeszłorocznego Berlinale, w którym francuska reżyserka Céline Sciamma eksploruje bogate życie wewnętrzne ośmioletniej Nelly.

 

Trudno o lepszy film na świętowanie Dnia Matki (26 maja)! Mała mama Céline Sciammy to pełna czułości i uważności, minimalistyczna opowieść o rodzinie. Przewodniczką po złożonych relacjach i emocjach łączących jej poszczególnych członków, jest ośmioletnia Nelly - wrażliwa dziewczynka, która pewnego dnia spotyka osobliwie znajomą rówieśnicę, noszącą takie samo imię jak jej mama.

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

 

O FILMIE:

MAŁA MAMA | PETITE MAMAN
(Céline Sciamma) FR 2021, 72’

MFF w San Sebastian 2021: Nagroda publiczności
MFF w Toronto 2021: Udział w sekcji “Prezentacje specjalne”
MFF w Berlinie 2021: Udział w konkursie głównym
MFF Nowe Horyzonty 2021: OPPO Pokazy galowe - Udział w sekcji


W Małej mamie francuska reżyserka eksploruje bogate życie wewnętrzne dziecięcej bohaterki. Ośmioletnią Nelly poznajemy w momencie, gdy dziewczynka dowiaduje się o śmierci swojej babci. Nie tylko przeżywa własną żałobę, lecz także przygląda się silnym emocjom targającym całą rodziną. W postawie Nelly zaskakująca dojrzałość łączy się z dziecięcą wiarą w potęgę wyobraźni. To właśnie dzięki niej na drodze dziewczynki staje w pewnym momencie rówieśniczka, która wydaje się łudząco podobna do jej matki. Sciamma przygląda się temu niecodziennemu spotkaniu z zaciekawieniem i czułością, która nadaje filmowi uniwersalność i wzbogaca go o wymiar terapeutyczny. Mała mama to bowiem nic innego, jak spełniona fantazja o zaprzyjaźnieniu się z własnym rodzicem.

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum