kpb

Spotkanie Filozoficzne: Infinite Storm (przedpremierowo!)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE
INFINITE STORM (reż. Małgorzata Szumowska)

pokaz przedpremierowy z dyskusją
wtorek, 24 maja 2022, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

 

 

We wtorek, 24 maja, zapraszamy na majową odsłonę cyklu Spotkań Filozoficznych. W programie przedpremierowy pokaz pierwszego filmu, który Małgorzata Szumowska zrealizowała w Stanach Zjednoczonych. Infinite Storm to trzymająca w napięciu opowieść o stracie, ryzyku i odwadze. Po seansie do wspólnej dyskusji inspirowanej filmem zaprosi filozofka, Anna Piskorska.

 

Infinite Storm Małgorzaty Szumowskiej to zapierająca dech w piersiach wyprawa w jedno z najbardziej niebezpiecznych górskich pasm świata, gdzie porywy wiatru sięgają 300 km na godzinę, a pogoda zmienia się nieustannie. W środku tego białego piekła znajduje się Pam Bales - dojrzała kobieta po przejściach, traktująca wyprawę jako formę autoterapii.


Film Infinite Storm przypomina, że piękno i groza bywają nierozłączne, a życiowe kryzysy są nieuniknione, tak jak gwałtowne załamania pogody. Główną rolę w tym inspirowanym prawdziwą historią thrillerze zagrała hollywoodzka gwiazda Naomi Watts (Niemożliwe, Birdman, Mulholland Drive), w idealnych proporcjach łącząc kruchość z niezłomnością. Infinite Storm z fantastycznymi zdjęciami Michała Englerta to kolejny wspólny projekt tego reżysersko-operatorskiego duetu, mającego na koncie m.in. Śniegu już nigdy nie będzie i Body/Ciało.


Film Infinite Storm zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Spotkań Filozoficznych, które są okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.
 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi mgr Anna Piskorska z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Premiera filmu Infinite Storm: 27 maja 2022

 

BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)
 

O FILMIE:
INFINITE STORM | INFINITE STORM
(Małgorzata Szumowska) PL/GB/US/AU 2022, 98’

Pam Bales (Naomi Watts), wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się największą siłą: ktoś umrze, jeśli nie udzieli mu pomocy. Ale jeśli zdecyduje się pomóc, sama też może zginąć. Infinite Storm wciąga widza w sam środek monumentalnego pejzażu, szalejących żywiołów i ekstremalnych emocji.

 

ZWIASTUN:

 

 

PATRONAT MEDIALNY:
Magazyn Filozofuj!

 

 

PARTNERZY:

Bookmark and Share

archiwum