kpb

Dojrzałe Kino: Truflarze

środa, 19 stycznia 2022, godz. 11.00

 

 

 

Zapraszamy seniorów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 19 stycznia, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie zagoszczą Truflarze - nieszablonowy dokument będący czarującą impresją na temat życia tytułowych zbieraczy trufli. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Truflarze to magiczny i pełen ciepła film o osobach, które znalazły swój przepis na szczęście. Ten wyjątkowy dokument, wyprodukowany przez Lucę Guadagnino - reżysera Tamtych dni, tamtych nocy - zachwyca widzów i krytyków na całym świecie. Truflarze to malarska opowieść o świecie, który przemija oraz o ludziach żyjących w pełnej harmonii z naturą.


Bohaterami dokumentu są tytułowi zbieracze trufli, którzy od lat, w lasach włoskiego Piemontu, zbierają razem ze swymi psami cenne grzyby i nie wyobrażają sobie, że mogliby robić cokolwiek innego.


Gospodynią spotkania wokół filmu Truflarze będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.


BILETY dla seniorów: 17 zł


O FILMIE:

TRUFLARZE | THE TRUFFLE HUNTERS
(Michael Dweck, Gregory Kershaw) IT/DE/US 2020, 84'

Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż. Dla grupy uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

Bookmark and Share

archiwum