kpb

Baranki Dzieciom: Dziwne przygody Koziołka Matołka - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI DZIECIOM:
DZIWNE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA
- pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 7 listopada 2021, g. 11.00
Kino Pod Baranami

 

W niedzielę, 7 listopada, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy najmłodszych widzów na kolejną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom. Na ekranie pojawi się słynny Koziołek Matołek, wciąż poszukujący legendarnego Pacanowa. Po seansie mali widzowie wezmą udział w inspirowanych jego przygodami warsztatach plastycznych, które poprowadzi Agnieszka Doniec. 

 

Tytułowy bohater - Koziołek Matołek - poszukuje legendarnego Pacanowa, gdzie podobno “kozy kują”. Podczas wędrówki trafia w różne zakątki kuli ziemskiej, przeżywając wiele dramatycznych i śmiesznych przygód. Koziołek Matołek to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza (rysunki) - bohater jednej z pierwszych w Polsce powieści obrazkowych dla dzieci.

 

BILETY: 12 zł

 

POKAZ BAJEK (czas trwania: 37’)

DZIWNE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA - zestaw bajek
(varia) PL 1969-1971, 37'

 

GWIAZDOR FILMOWY
(Ryszard Słapczyński) PL 1971, 9'

Koziołek Matołek trafia na plan filmowy, gdzie skutecznie dezorganizuje pracę całej ekipy i przekonuje się, jak trudno być gwiazdą filmową.

 

KUCHARZ OKRĘTOWY
(Ryszard Słapczyński) PL 1969, 8'

Tym razem Koziołek Matołek przez przypadek dostaje się na pokład statku. Zupełnie niespodziewanie zostaje kucharzem okrętowym.

 

PO DRUGIEJ STRONIE TĘCZY
(Piotr Szpakowicz) PL 1970, 9'

Matołek spotyka fakira, który pokazuje mu sztuczki magiczne. Następnie sztukmistrz zamyka nieboraka w bibliotece, aby ten posiadł stosowną wiedzę. Koziołek spuszcza się po linie i ucieka.

 

PRZYJACIEL ZWIERZĄT
(Piotr Szpakowicz) PL 1971, 9'

Sympatyczny koziołek o imieniu Matołek przemierza świat w poszukiwaniu Pacanowa. Wszędzie, gdzie trafia, poznaje wielu nowych przyjaciół i przeżywa niezapomniane przygody. Tym razem udziela pomocy jelonkowi, który wpadł w sidła.

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’):

Warsztaty plastyczne poprowadzi Agnieszka Doniec - animatorka kultury i edukatorka. Od kilku lat związana jest z Muzeum Fotografii w Krakowie. Kocha koty i Caravaggia.

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum