kpb

Dziwne przygody Koziołka Matołka - zestaw II

tytuł oryginalny: Dziwne Przygody Koziołka Matołka

czas trwania: 60 min.

Tytułowy bohater - Koziołek Matołek - poszukuje legendarnego Pacanowa, gdzie podobno “kozy kują”. Podczas wędrówki trafia w różne zakątki kuli ziemskiej, przeżywając wiele dramatycznych i śmiesznych przygód. Koziołek Matołek to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza (rysunki) - bohater jednej z pierwszych w Polsce powieści obrazkowych dla dzieci.
 
GWIAZDOR FILMOWY
reż. Ryszard Słapczyński, Polska 1971, 9'
Koziołek Matołek trafia na plan filmowy, gdzie skutecznie dezorganizuje pracę całej ekipy i przekonuje się, jak trudno być gwiazdą filmową.
 
KUCHARZ OKRĘTOWY
reż. Ryszard Słapczyński, Polska 1969, 8'
Tym razem Koziołek Matołek przez przypadek dostaje się na pokład statku. Zupełnie niespodziewanie zostaje kucharzem okrętowym.
 
PO DRUGIEJ STRONIE TĘCZY
reż. Piotr Szpakowicz, Polska 1970, 9'
Matołek spotyka fakira, który pokazuje mu sztuczki magiczne. Następnie sztukmistrz zamyka nieboraka w bibliotece, aby ten posiadł stosowną wiedzę. Koziołek spuszcza się po linie i ucieka.
 
PRZYJACIEL ZWIERZĄT
reż. Piotr Szpakowicz, Polska 1971, 9'
Sympatyczny koziołek o imieniu Matołek przemierza świat w poszukiwaniu Pacanowa. Wszędzie, gdzie trafia, poznaje wielu nowych przyjaciół i przeżywa niezapomniane przygody. Tym razem udziela pomocy jelonkowi, który wpadł w sidła.

 

Pokaz w ramach: Baranki Dzieciom (wiosna 2019): Komiksowe Baranki

Bookmark and Share