kpb

Manhattan Short Film Festival - po raz 16. w Kinie Pod Baranami

MANHATTAN SHORT FILM FESTIVAL
- po raz 16. w Kinie Pod Baranami
niedziela, 3 października 2021, godz. 18.30
Kino Pod Baranami

 

 

W niedzielę, 3 października, już po raz szesnasty zapraszamy na pokaz Manhattan Short Film Festival! To wydarzenie filmowe, które łączy widzów na całym świecie. Podczas pokazów w ciągu jednego tygodnia widzowie na różnych kontynentach oglądają i oceniają zestaw 10 filmów zakwalifikowanych do finału imprezy.


Manhattan Short Film Festival to festiwal, który odbywa się jednocześnie w setkach kin na różnych kontynentach. Od szesnastu lat oglądają go również Nasi widzowie. W tym roku zaprezentowanych zostanie 10 tytułów - z aż 970 zgłoszonych! Podczas październikowego wieczoru, widzowie Kina Pod Baranami zdecydują, który z tytułów zasługuje na główną nagrodę Festiwalu, dając mu szansę na rywalizację w oscarowym wyścigu.


Filmy prezentowane w ramach festiwalu to przede wszystkim ciekawe, autorskie spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Zrealizowane przez 16-latka Death By Handshake to pełen lekkości portret pandemicznego Nowego Jorku. Humoru nie brak także w irlandzkim Rough, francuskim Archibald's Syndrome oraz kanadyjskim Monsieur Cashemire, którego ekscentryczny bohater skrywa niejedną tajemnicę. Animowana Aurora i aktorskie Out of Time pokazują rozmaite aspekty ludzkiej egzystencji widziane oczami kobiet-reżyserek.


Mimo krótkiego czasu trwania, filmy prezentowane podczas Manhattan Short Film Festival nie boją się trudnych tematów. Norweskie The Kicksled Choir oferuje świeże spojrzenie na międzyludzkie konflikty, podczas gdy afgańskie Bad Omen przedstawia trudne warunki życia tamtejszych wdów. Włoskie Closed To The Light przywołuje cierpienia włoskiej ludności z czasów II wojny światowej, a brytyjski Ganef pokazuje problem dziedziczenia traumy.


Filmy zaprezentowane zostaną w oryginalnych wersjach językowych z angielskimi napisami, bez polskiego tłumaczenia.


Więcej informacji o festiwalu na stronie www.manhattanshort.com.


Międzynarodowa grupa na Facebooku poświęcona festiwalowi: www.facebook.com/groups/manhattanshort


Widzowie uczestniczący w pokazie biorą udział w głosowaniu na NAJLEPSZY FILM oraz NAJLEPSZEGO AKTORA/AKTORKĘ. Wszystkie głosy zostaną przekazane organizatorom festiwalu, a zwycięzcy w obu kategoriach zostaną ogłoszeni 4 października 2021 r. na stronie ManhattanShort.com.


Czas trwania pokazu: 147’ (w tym przerwa: 7’)


BILETY:
24 zł
(normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy)


O FILMACH:

ARCHIBALD’S SYNDROME
(Daniel Perez) FR 2019, 19’


Naśladownictwo może być najszczerszą formą pochlebstwa, ale dla Archibalda jest prawdziwym utrapieniem. Wszystko zmienia się, gdy podczas napadu na bank poznaje pewną wyjątkową kobietę.

 

 

AURORA
(Jo Meuris) US 2020, 5’

Animowana opowieść o małej dziewczynce, która zakochuje się w pięknym koniu o imieniu Aurora, a następnie uczy się wiele o miłości, przyjaźni i dorastaniu.

 

 

BAD OMEN
(Salar Pashtoonyar) AF 2020, 16’

Inspirowany prawdziwymi historiami afgańskich wdów, portret opresyjnej rzeczywistości. Kabul, Afganistan. Pari, wdowa i matka, walczy o zakup okularów na receptę, aby móc dalej pracować jako krawcowa.

 

 

CLOSED TO THE LIGHT
(Nicola Piovesan) IT 2020, 10’

Poklatkowa, filmowa animacja przedstawiająca cierpienia ludności włoskiej Lombardii, w czasach II wojny światowej. Zatrzymany w czasie obraz bólu.

 

 

DEATH BY HANDSHAKE
(Hudson Flynn) US 2020, 9’

Utalentowany nastolatek radzi sobie z ograniczeniami podczas pandemii Covid-19, kręcąc dowcipny list miłosny do swojego rodzinnego miasta, Nowego Jorku. Twórca filmu, szesnastoletni Hudson Flynn jest najmłodszym finalistą w historii Manhattan Short Film Festival.

 

 

GANEF
(Mark Rosenblatt) GB 2020, 14’

Mała dziewczynka, wystraszona mroczną opowieścią swojej matki, zaczyna wierzyć, że uwielbiana przez nią sprzątaczka jest złowrogim złodziejem.

 

 

MONSIEUR CACHEMIRE
(Iouri Philippe Paillé) CA 2020, 16’

Pracownik banku, specjalizujący się w udzielaniu kredytów, wydobywa mroczne sekrety z przeszłości ekscentrycznego i tajemniczego klienta ubiegającego się o pożyczkę.

 

 

OUT OF TIME
(Delphine Montaigne) FR 2020, 9’

Matka Felixa zostaje wezwana do szkolnego dyrektora, który grozi chłopcu zakazem wstępu na teren instytucji. Pomysłowy Felix ma kilka pomysłów jak wyjść cało z tej opresji.

 

 

ROUGH
(Adam Patterson, Declan Lawn) IE 2020, 13’

Po irlandzkich ulicach grasują gangi, wymierzające sprawiedliwość na własną rękę. Celem ich ataków są zwykle młodzi mężczyźni, jednak pewnego dnia wydają wyrok śmierci na… małego pieska.

 

 

THE KICKSLED CHOIR
(Torfinn Iversen) NO 2020, 18’

Chłopiec marzy o dołączeniu do lokalnego chóru. Jednak kiedy jego ojciec wdaje się w bójkę z uchodźcą, plany te stają pod znakiem zapytania.

 

 

TRAILER ORYGINALNY:

 

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum