kpb

Manhattan Short Film Festival 2021

tytuł oryginalny: Manhattan Short Film Festival 2021

reżyseria: varia

czas trwania: 147 min.
produkcja: Francja, USA, Afganistan, Włochy, Wielka Brytania, Kanada, Irlandia, Norwegia 2019-2020
napisy: angielskie
with English subtitles

PROGRAM:
czas trwania:
147’ (w tym przerwa: 7’)


ARCHIBALD’S SYNDROME
(Daniel Perez) FR 2019, 19’


Naśladownictwo może być najszczerszą formą pochlebstwa, ale dla Archibalda jest prawdziwym utrapieniem. Wszystko zmienia się, gdy podczas napadu na bank poznaje pewną wyjątkową kobietę.

 

 

AURORA
(Jo Meuris) US 2020, 5’

Animowana opowieść o małej dziewczynce, która zakochuje się w pięknym koniu o imieniu Aurora, a następnie uczy się wiele o miłości, przyjaźni i dorastaniu.

 

 

BAD OMEN
(Salar Pashtoonyar) AF 2020, 16’

Inspirowany prawdziwymi historiami afgańskich wdów, portret opresyjnej rzeczywistości. Kabul, Afganistan. Pari, wdowa i matka, walczy o zakup okularów na receptę, aby móc dalej pracować jako krawcowa.

 

 

CLOSED TO THE LIGHT
(Nicola Piovesan) IT 2020, 10’

Poklatkowa, filmowa animacja przedstawiająca cierpienia ludności włoskiej Lombardii, w czasach II wojny światowej. Zatrzymany w czasie obraz bólu.

 

 

DEATH BY HANDSHAKE
(Hudson Flynn) US 2020, 9’

Utalentowany nastolatek radzi sobie z ograniczeniami podczas pandemii Covid-19, kręcąc dowcipny list miłosny do swojego rodzinnego miasta, Nowego Jorku. Twórca filmu, szesnastoletni Hudson Flynn jest najmłodszym finalistą w historii Manhattan Short Film Festival.

 

 

GANEF
(Mark Rosenblatt) GB 2020, 14’

Mała dziewczynka, wystraszona mroczną opowieścią swojej matki, zaczyna wierzyć, że uwielbiana przez nią sprzątaczka jest złowrogim złodziejem.

 

 

MONSIEUR CACHEMIRE
(Iouri Philippe Paillé) CA 2020, 16’

Pracownik banku, specjalizujący się w udzielaniu kredytów, wydobywa mroczne sekrety z przeszłości ekscentrycznego i tajemniczego klienta ubiegającego się o pożyczkę.

 

 

OUT OF TIME
(Delphine Montaigne) FR 2020, 9’

Matka Felixa zostaje wezwana do szkolnego dyrektora, który grozi chłopcu zakazem wstępu na teren instytucji. Pomysłowy Felix ma kilka pomysłów jak wyjść cało z tej opresji.

 

 

ROUGH
(Adam Patterson, Declan Lawn) IE 2020, 13’

Po irlandzkich ulicach grasują gangi, wymierzające sprawiedliwość na własną rękę. Celem ich ataków są zwykle młodzi mężczyźni, jednak pewnego dnia wydają wyrok śmierci na… małego pieska.

 

 

THE KICKSLED CHOIR
(Torfinn Iversen) NO 2020, 18’

Chłopiec marzy o dołączeniu do lokalnego chóru. Jednak kiedy jego ojciec wdaje się w bójkę z uchodźcą, plany te stają pod znakiem zapytania.

 

 

 

Wcześniej w ramach Manhattan Short Film Festival - po raz 16. w Kinie Pod Baranami.

 

 

TRAILER ORYGINALNY:

Bookmark and Share