kpb

Lekcja miłości - pokazy specjalne (MOS)

Lekcja miłości
(reż. Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja)

pokazy specjalne
sobota - niedziela, 20-21 lutego 2021, godz. 14.00 
Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)

 

 

 

W weekendowe, 20-21 lutego zapraszamy do sali w Małopolskim Ogrodzie Sztuki na pokazy specjalne dokumentu Lekcja miłości autorstwa Małgorzaty Goliszewskiej i Kasi Mateji. Bohaterką filmu jest Jola - ekscentryczna, kochająca kolorowe stroje kobieta tuż przed siedemdziesiątką, która po wielu latach nieszczęśliwego małżeństwa zaczyna życie na nowo.

 

Po pięćdziesięciu latach Jola zdobywa się na ważny krok – ucieka z Włoch, od małżeńskiego koszmaru, do swojego rodzinnego Szczecina. Tam wreszcie żyje tak, jak zawsze marzyła: tańczy, śpiewa, pisze wiersze i piosenki. Jej teksty opowiadają o miłości, której nigdy nie zaznała. W oczach Joli świat jest romantyczny, kolorowy, dramatyczny.

 

BILETY:
24 zł
(normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)

 

Pokazy odbywają się z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. W salach kinowych dostępnych jest 50% miejsc, a podczas pobytu w kinie należy zasłaniać usta oraz nos i zachowywać dystans. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk.

 

O FILMIE:

LEKCJA MIŁOŚCI | LEKCJA MIŁOŚCI
(Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja) PL 2019, 72’
Film prezentowany z angielskimi napisami.


Pewnej nocy na parkiecie w Cafe Uśmiech Jola poznaje Wojtka – starszego od siebie mężczyznę, który zakochuje się w niej bez pamięci. Wszystkie przyjaciółki Joli, a także szóstka jej dzieci, namawiają ją do rozwodu z Bogdanem, alkoholikiem, który został we Włoszech. Tylko ksiądz stara się ją od tego odwieść, twierdząc, że powinna wybaczyć i pozostać wierną do końca. Jola się waha i nie wie, co robić. Zmierzyć się z trudnym rozwodem i wyjść na nowo za mąż? A może po prostu żyć chwilą i nie wracać do przeszłości? Czy odważy się żyć swoim życiem?

 

ZWIASTUN:

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum