kpb

Lekcja miłości (Lessons of Love)

tytuł oryginalny: Lekcja miłości

reżyseria: Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja

czas trwania: 72 min.
produkcja: Polska 2019
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles
info: wirtualne spotkanie z reżyserkami

"Ta cząstka życia należy do mnie!" stwierdza Jola – ekscentryczna, kochająca kolorowe stroje kobieta tuż przed siedemdziesiątką. Po pięćdziesięciu latach zdobywa się na ważny krok – ucieka z Włoch, od małżeńskiego koszmaru, do swojego rodzinnego Szczecina. Tam wreszcie żyje tak, jak zawsze marzyła: tańczy, śpiewa, pisze wiersze i piosenki. Jej teksty opowiadają o miłości, której nigdy nie zaznała. W oczach Joli świat jest romantyczny, kolorowy, dramatyczny.


Pewnej nocy na parkiecie w Cafe Uśmiech poznaje Wojtka – starszego od siebie mężczyznę, który zakochuje się w niej bez pamięci. Wszystkie przyjaciółki Joli, a także szóstka jej dzieci, namawiają ją do rozwodu z Bogdanem, alkoholikiem, który został we Włoszech. Tylko ksiądz stara się ją od tego odwieść, twierdząc, że powinna wybaczyć i pozostać wierną do końca. Jola się waha i nie wie, co robić. Zmierzyć się z trudnym rozwodem i wyjść na nowo za mąż? A może po prostu żyć chwilą i nie wracać do przeszłości? Czy odważy się żyć swoim życiem?

Film produkcji HBO Europe


| For decades, Jola did what was expected of her. As a mother of six and the wife of an abusive husband, she would put on her make-up and colourful clothes to pretend everything was fine. One day something breaks inside her and she finds the strength to escape a toxic relationship and start living life to the fullest. She is letting loose with her girlfriends and finds herself thrust into a new romance at a Latino dancing class.

The drama evolves when the conservative powers of her generation try to justify her husband’s violence. A highly cinematic and joyful journey into a woman’s battle to reinvent herself at her best age of life, when she’s nearly 70.

 

Film prezentowany w ramach Pokazów specjalnych.

 

Wcześniej w ramach Weekendu z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity 2020.

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share