kpb

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię - pokazy w Kinie Pod Baranami

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię (reż. Lorenzo Mattotti)
- pokazy w Kinie Pod Baranami

12 - 13 września 2020, g. 13.00
19 - 20 września 2020, g. 12.45

Kino Pod Baranami

 

W sobotę i niedzielę, 19 i 20 września zapraszamy wszystkich widzów w wieku od 6 lat na seanse pełnometrażowego filmu animowanego Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię, który na festiwalu w Cannes w 2019 roku, gdzie miał swoja premierę zyskał miano obrazu nie tylko odpowiedniego dla dzieci, ale też artystycznie i tematycznie angażującego dorosłych widzów.

 

Dawno, dawno temu, kiedy Sycylię zamieszkiwały dostojne niedźwiedzie… to klasyczny początek przewrotnej i intrygującej animowanej baśni o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy.

Polska wersja językowa filmu może się poszczycić głosami Andrzeja Chyry i Romana Gutka.

 

BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)

 

O FILMIE:

SŁYNNY NAJAZD NIEDŹWIEDZI NA SYCYLIĘ
| LA FAMEUSE INVASION DES OURS EN SICILE
(Lorenzo Mattotti) FR 2019, 82’

 

Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka w poszukiwaniu księcia. Dobre intencje władcy zostają jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy – kierowani żądzą władzy i chciwością – atakują przybyszów. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić? W krainie pełnej magicznych postaci, gdzie wszystko jest możliwe, zaczyna się walka o miłość, wpływy i władzę.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum