kpb

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

tytuł oryginalny: La fameuse invasion des ours en Sicile

reżyseria: Lorenzo Mattotti

czas trwania: 82 min.
produkcja: Francja 2019
premiera: 2020-09-12
język: dubbing PL
Polish dubbing

Dawno, dawno temu, kiedy Sycylię zamieszkiwały dostojne niedźwiedzie… to klasyczny początek przewrotnej i intrygującej animowanej baśni o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy.


Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka w poszukiwaniu księcia. Dobre intencje władcy zostają jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy – kierowani żądzą władzy i chciwością – atakują przybyszów. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić? W krainie pełnej magicznych postaci, gdzie wszystko jest możliwe, zaczyna się walka o miłość, wpływy i władzę.


Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię miał swoją premierę na festiwalu w Cannes w 2019 roku. Był pokazywany w sekcji „Un Certain Regard”, która prezentuje filmy uciekające od tradycyjnej formy, z niecodziennym podejściem do sztuki filmowej. Jako jedna z niewielu animacji w tej kategorii, film został bardzo pozytywnie odebrany, zyskując miano obrazu nie tylko odpowiedniego dla dzieci, ale też artystycznie i tematycznie angażującego dorosłych widzów.


Polska wersja językowa filmu może się poszczycić głosami Andrzeja Chyry i Romana Gutka.

 

Wcześniej w ramach wydarzenia: 6. Festiwal Filmowy KINO DZIECI 2019

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share