kpb

Baranki dzieciom (wiosna 2020): Baranki witają wiosnę

BARANKI WITAJĄ WIOSNĘ
- zestaw bajek,  40’

oraz warsztaty plastyczne
niedziela, 8 marca 2020, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

W niedzielę, 8 marca o godzinie 11.00, zapraszamy najmłodszych widzów na pokaz w ramach wiosennej edycji cyklu Baranki Dzieciom. Tym razem dzieci, wspólnie z Reksiem, Skrzatem, Bolkiem i Lolkiem przygotują się do wiosny. Po seansie zestawu animacji wezmą udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Joannę Żyłowską.

 


W PROGRAMIE:

BARANKI WITAJĄ WIOSNĘ – zestaw bajek
(varia) PL 1976-1985, 40’


 

REKSIOWA WIOSNA
(Józef Ćwiertnia) PL 1980
Nadchodzi wiosna i słońce grzeje coraz mocniej, czas więc pozbyć się zimowej sierści. Nie wystarczy jednak zadbać o samego siebie, trzeba jeszcze doprowadzić do ładu podwórko, zasiać trawę, posadzić kwiaty oraz pomóc ptakom naprawić ich budkę lęgową. Teraz można w pełni cieszyć się wiosną!


REKSIO SADOWNIK
(Lechosław Marszałek) PL 1976
Reksio buduje domek dla ptaków powracających wiosną do kraju. Mieszkańcy budki okazują się niezwykle pożyteczni - dbają o to, by szkodniki nie zniszczyły rozkwitających drzew owocowych. Na drzewach pojawiają się wkrótce soczyste czereśnie.


BOLEK I LOLEK: MALI OGRODNICY
(Ryszard Lepióra) PL 1976
Bolek i Lolek zabierają się za wiosenne porządki: sadzą rośliny, walczą ze szkodnikami, budują domek dla ptaków. Ich praca zostaje nagrodzona - w ogrodzie rozkwitają piękne, kolorowe kwiaty i dojrzewają owoce.


SKRZAT: WĘDRÓWKI SKRZATA
(Edward Wątor) PL 1985
Mały Skrzat wybiera się na swoją pierwszą samodzielną wycieczkę, podczas której znajduje pisklę, które wypadło z gniazda. Otacza je opieką i troską oraz szuka jego matki. Broni też malca przed drapieżnym jastrzębiem. Po zmroku Skrzat znajduje schronienie dla siebie i pisklaka w bezpiecznej dziupli.
 

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska (Joanna tworzy) - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE. Współtworzy Ambasadę Krakowian, gdzie organizuje targi i prowadzi warsztaty.

 

BILETY: 12 zł

 

BARANKI DZIECIOM: WIOSNA 2020 - PROGRAM:

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!Partnerzy cyklu:

                


     

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

                   

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum