kpb

Baranki witają wiosnę

czas trwania: 40 min.
produkcja: Polska

info: Baranki Dzieciom

ZESTAW BAJEK (czas trwania: 40')

REKSIOWA WIOSNA
(Józef Ćwiertnia) PL 1980, 10' 
Nadchodzi wiosna i słońce grzeje coraz mocniej, czas więc pozbyć się zimowej sierści. Nie wystarczy jednak zadbać o samego siebie, trzeba jeszcze doprowadzić do ładu podwórko, zasiać trawę, posadzić kwiaty oraz pomóc ptakom naprawić ich budkę lęgową. Teraz można w pełni cieszyć się wiosną!

 

REKSIO SADOWNIK
(Lechosław Marszałek) PL 1976, 10' 
Reksio buduje domek dla ptaków powracających wiosną do kraju. Mieszkańcy budki okazują się niezwykle pożyteczni - dbają o to, by szkodniki nie zniszczyły rozkwitających drzew owocowych. Na drzewach pojawiają się wkrótce soczyste czereśnie.

 

BOLEK I LOLEK: MALI OGRODNICY
(Ryszard Lepióra) PL 1976, 10' 
Bolek i Lolek zabierają się za wiosenne porządki: sadzą rośliny, walczą ze szkodnikami, budują domek dla ptaków. Ich praca zostaje nagrodzona - w ogrodzie rozkwitają piękne, kolorowe kwiaty i dojrzewają owoce.

 

SKRZAT: WĘDRÓWKI SKRZATA
(Edward Wątor) PL 1985, 10' 
Mały Skrzat wybiera się na swoją pierwszą samodzielną wycieczkę, podczas której znajduje pisklę, które wypadło z gniazda. Otacza je opieką i troską oraz szuka jego matki. Broni też malca przed drapieżnym jastrzębiem. Po zmroku Skrzat znajduje schronienie dla siebie i pisklaka w bezpiecznej dziupli.

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40')

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - absolwentka wydziału Architektury Wnętrz i Studium Pedagogicznego krakowskiej ASP im. Jana Matejki. Projektantka, weganka, joginka. Jako Joanna tworzy od lat kreuje artystyczne wydarzenia dla dorosłych i dzieci, m.in.: Kółko Plastyczne dla Dorosłych.

 

Prezentowany w ramach Baranki Dzieciom: Baranki witają wiosnę - pokaz bajek i warsztaty plastyczne.

 

Wcześniej w ramach: Baranki Dzieciom (wiosna 2020)

Bookmark and Share