kpb

Letnie Tanie Kinobranie 2019: Tydzień 6.

LETNIE TANIE KINOBRANIE
13. wakacyjny festiwal filmowy
w Kinie Pod Baranami

28 czerwca - 29 sierpnia 2019

 

TYDZIEŃ 6. (2 - 8 sierpnia): FILMY, KTÓRE CIĘ PORUSZĄ

 

// KINOBRANIE - 13. Summer Film Festival at Kino Pod Baranami
June 28 - August 29, 2019

 


grafka: BLEKA | www.bleka.pl

 

53 wojny i tylko 7 uczuć. Zabawa, zabawa... i po zabawie. Nie przejdziesz obok tego obojętnie. W kinie, pod osłoną ciemności, możesz nie wstydzić się łez.

 
W piątek, 2 sierpnia, w Kinie Pod Baranami rusza szósty tydzień 13. wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. Na ekranie filmy takich twórców jak Nadine Labaki, Marek Koterski, Felix van Groeningen, Andriej Zwiagincew i Kinga Dębska oraz gwiazdy, m.in. Mads Mikkelsen, Carey Mulligan, Julia Roberts, Timothée Chalamet, Agata Kulesza.

 
Wygodne fotele, zgaszone światło, kojąca cisza. Spokojne wnętrza sal kinowych, pełne miłośników X muzy, tak bardzo różnią się od gwarnych ulic, rozgrzanych promieniami letniego słońca. To właśnie w nich od ponad stu dwudziestu lat widzowie doświadczają magii zagęszczonej, filmowej rzeczywistości. Odcięci od dystrakcji świata zewnętrznego wsiadają do emocjonalnego rollercoastera, który pozwala im na przeżywanie niemal wszystkich istniejących emocji.

 
O tej właściwości kina przypomną tytuły zgromadzone w programie szóstego tygodnia Kinobrania. Wśród filmów o szczególnej sile poruszania znalazły się pełne skrajnych emocji opowieści o potyczkach człowieka z niesprzyjającą rzeczywistością. Jeszcze dzień życia, zdobywca Europejskiej Nagrody Filmowej dla najlepszego filmu animowanego, jest przejmującym zapisem trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera, Ryszarda Kapuścińskiego, do ogarniętej wojną i chaosem Angoli, która stała się punktem zwrotnym w jego życiu i popchnęła go w kierunku reportażu. O wrogim otoczeniu sporo wie także grany przez Madsa Mikkelsena główny bohater Arktyki - śnieżnej odysei człowieka, który utknął na lodowej pustyni. Również protagonistka Girl Lucasa Dhonta musi zmagać się z pełnym wyzwań środowiskiem prestiżowej szkoły baletowej, gdzie na porządku dziennym styka się z niewygodnymi pytaniami, zaczepkami i kąśliwymi uwagami. Mimo wielkiego wsparcia ze strony bliskich Lara (w tej roli nagrodzony w Cannes Victor Polster), doświadcza wielu trudności w procesie realizacji swojego największego marzenia: wydostania się z chłopięcego ciała i stania się w pełni dziewczyną.
 
 
Można się spierać z pełnym ironii porzekadłem głoszącym, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Jedno jest jednak pewne - relacje z krewnymi są niewyczerpanym źródłem rozmaitych emocji. Doskonale zdają sobie z tego sprawę twórcy filmowi, którzy często biorą na warsztat relacje rodzinne. W swoim najnowszym filmie Niemiłość, zrobił to mistrz rosyjskiego kina, Andriej Zwiagincew, twórca Lewiatana i Eleny. Jego pozornie zimne, a w rzeczywistości wręcz buzujące od wzajemnych pretensji i krzywd dzieło, to osadzona w Moskwie opowieść o nieumiejętności kochania, materializmie oraz skrajnym egoizmie współczesnego człowieka. W zupełnie innym czasie i miejscu rozgrywa się akcja reżyserskiego debiutu aktora Paula Dano Kraina wielkiego nieba. Oparty na powieści laureata Nagrody Pulitzera Richarda Forda, subtelny rodzinny dramat, przenosi widza na amerykańską prowincję lat 60., gdzie na nowo układają sobie życie Jeanette (Carey Mulligan) i Jerry (Jake Gyllenhaal). Tragiczne losy rodzinne przedstawia poruszające Kafarnaum Nadine Labaki (Karmel, Dokąd teraz?), będące portretem żyjących poniżej granicy ubóstwa mieszkańców Libanu. Mały Zain (fenomenalny naturszczyk Zain Al Rafeea) ucieka z pełnego patologii domu. Żyje na ulicy, spotykając panoramę ekscentrycznych postaci, które z czasem stają się jego nową, niestereotypową rodziną.

 
Poruszających historii z życia wziętych jak zwykle dostarczają doskonałe filmy dokumentalne, coraz częściej wybierane przez widzów z kinowego repertuaru. The Dawn Wall to pełna siły i determinacji historia Tommy’ego Caldwella i Kevina Jorgesona - dwóch sportowców, którzy w styczniu 2015 roku skupili na sobie uwagę świata, podejmując próbę wspięcia się na tytułową, pozornie niemożliwą do pokonania, 900-metrową ścianę w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii. Wspinacze zamieszkali na pionowej ścianie na wiele tygodni, wzbudzając przy okazji szalone zainteresowanie mediów. Ponadto na ekranie Kina Pod Baranami pojawi się olśniewająca Whitney Houston, której tragiczne losy ujął w swoim najnowszym dokumencie Kevin Macdonald (Ostatni król Szkocji, Czekając na Joe). Whitney to wyjątkowe spojrzenie na życie, zawrotną karierę oraz powolny upadek tej obdarzonej niespotykanym talentem gwiazdy.

 
Intrygujący dwugłos oferują filmy Powrót Bena i Mój piękny syn. Oba dotyczą niezwykle aktualnego w USA problemu uzależniania się młodych ludzi z zamożnej klasy średniej od ciężkich narkotyków. W pierwszym z nich, w rolę tytułowego Bena wciela się specjalista od ról skonfliktowanych nastolatków Lucas Hedges (Manchester by the Sea, Trzy billboardy za Ebbing, Missouri), a partneruje mu bezkonkurencyjna Julia Roberts. Natomiast w drugim, głównego bohatera gra jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia - Timothée Chalamet. Materiału do filmu dostarczyły prawdziwe losy Nicka Sheffa, które zostały opisane w dwóch książkach: Na głodzie (jego autorstwa) oraz Mój piękny syn, napisanej przez ojca, Davida Sheffa, w którego wciela się Steve Carell

 
Podczas szóstego tygodnia Kinobrania licznie zaprezentuje się nasza rodzima kinematografia. Na ekranie zagości pouczająca Zabawa, zabawa Kingi Dębskiej, przedstawiająca historie trzech kobiet znajdujących się w różnych fazach alkoholowego uzależnienia. W rolach głównych: Agata Kulesza, Dorota Kolak i Maria Dębska. O niezwykłej, kobiecej bohaterce opowiadają 53 wojny Ewy Bukowskiej, powstałe na podstawie książki Miłość z kamienia autorstwa Grażyny Jagielskiej, żony korespondenta wojennego, Wojciecha Jagielskiego. Podsumowania przeżytych podczas Kinobrania emocji dostarczy najnowszy film znawcy polskiej mentalności, Marka Koterskiego. 7 uczuć to oparte na zaskakującym i brawurowym pomyśle dzieło, wracające do postaci Adama Miauczyńskiego, który w celu poprawienia jakości swojego dorosłego życia, cofa się do dzieciństwa by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Na ekranie plejada polskich gwiazd, m.in. Michał Koterski, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura, Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra, Tomasz Karolak i Joanna Kulig

 

 

Bilet na każdy film w cenie 8 złotych.

*Z wyjątkiem

DZIESIĘCIU STRZAŁÓW W DZIESIĄTKĘ
10 filmowych hitów po 10 złotych
- filmy oznaczone ikonką

 

Prosimy o punktualne przybywanie na seanse - nasz blok reklamowo-zwiastunowy jest naprawdę krótki :)

 

Filmy w oryginalnych wersjach językowych z polskimi napisami.
Wybrane polskie i zagraniczne filmy również z angielskimi napisami.
- filmy oznaczone ikonką

 

W Pizzerii Vincenti (ul. Szewska 27 i ul. Wielopole 18) - dla widzów Kinobrania (za okazaniem biletu kinowego) - 15% zniżki.

 

Oficjalny hasztag festiwalu: #Kinobranie2019

 

W tym roku, po raz pierwszy w historii Letniego Taniego Kinobrania, przyznana zostanie Nagroda Publiczności. Uczestnicy festiwalu wybiorą najlepszy film spośród wszystkich produkcji, które znalazły się w programie imprezy.

 

PROGRAM:


TYDZIEŃ 6. (2 - 8 sierpnia):
FILMY, KTÓRE CIĘ PORUSZĄ


53 WOJNY | 53 WARS
(Ewa Bukowska) PL 2018, 83'
PL

sobota, 3 sierpnia, g. 16.15 // Saturday, August 3, 4.15 p.m.
niedziela, 4 sierpnia, g. 22.15 // Sunday, august 4, 10.15 p.m.
poniedziałek, 5 sierpnia, g. 16.00 // Monday, August 5, 4 p.m.


7 UCZUĆ | 7 EMOTIONS
(Marek Koterski) PL 2018, 116'
PL

piątek, 2 sierpnia, g. 22.15 // Friday, August 2, 10.15 p.m.
sobota, 3 sierpnia, g. 18.00 //
Saturday, August 3, 6 p.m.
niedziela, 4 sierpnia, g. 15.00 // Sunday, August 4, 3 p.m.
poniedziałek, 5 sierpnia, g. 20.00 // Monday, August 5, 8 p.m.


ARKTYKA | ARCTIC
(Joe Penna) IS 2018, 97'
EN

piątek, 2 sierpnia, g. 18.00 // Friday, August 2, 6 p.m.
poniedziałek, 5 sierpnia, g. 15.00 // Monday, August 5, 3 p.m.
środa, 7 sierpnia, g. 16.00 // Wednesday, August 7, 4 p.m.


GIRL | GIRL
(Lukas Dhont) NL/BE 2018, 105'
FR/NL/EN

niedziela, 4 sierpnia, g. 20.15 // Sunday, August 4, 8.15 p.m.
poniedziałek, 5 sierpnia, g. 14.00 //
Monday, August 5, 2 p.m.
wtorek, 6 sierpnia, g. 16.15 // Tuesday, August 6, 4.15 p.m.


JESZCZE DZIEŃ ŻYCIA | ANOTHER DAY OF LIFE
(Damian Nenow, Raúl de la Fuente) PL/ES/BE/DE/HU 2018, 85'
PL/PT

piątek, 2 sierpnia, g. 16.00 // Friday, August 2, 4 p.m.
wtorek, 6 sierpnia, g. 15.00 // Tuesday, August 6, 3 p.m.
czwartek, 8 sierpnia, g. 22.15 // Thursday, August 8, 10.15 p.m.


KAFARNAUM | CAPHARNAÜM
(Nadine Labaki) LB/US 2018, 126'
AR/AM

sobota, 3 sierpnia, g. 14.00 // Saturday, August 3, 2 p.m.
niedziela, 4 sierpnia, g. 18.00 // Sunday, August 4, 6 p.m.
poniedziałek, 5 sierpnia, g. 22.15 // Monday, August 5, 10.15 p.m.
wtorek, 6 sierpnia, g. 14.00 // Tuesday, August 6, 2 p.m.


KRAINA WIELKIEGO NIEBA | WILDLIFE
(Paul Dano) US 2018, 104'
EN

wtorek, 6 sierpnia, g. 18.15 // Tuesday, August 6, 6.15 p.m.
środa, 7 sierpnia, g. 14.00 // Wednesday, August 7, 2 p.m.
czwartek, 8 sierpnia, g. 16.00 // Thursday, August 8, 4 p.m.


MÓJ PIĘKNY SYN | BEAUTIFUL BOY
(Felix van Groeningen) US 2018, 121'
EN

piątek, 2 sierpnia, g. 15.00 // Friday, August 2, 3 p.m.
sobota, 3 sierpnia, g. 23.15 //
Saturday, August 3, 11.15 p.m.
środa, 7 sierpnia, g. 17.45 // Wednesday, August 7, 5.45 p.m.
czwartek, 8 sierpnia, g. 20.00 // Thursday, August 8, 8 p.m.


NIEMIŁOŚĆ | LOVELESS | NELYUBOV
(Andriej Zwiagincew) RU/FR/BE/DE 2017, 127'
RU

piątek, 2 sierpnia, g. 20.00 // Friday, August 2, 8 p.m.
sobota, 3 sierpnia, g. 22.00 // Saturday, August 3, 10 p.m.
niedziela, 4 sierpnia, godz. 14.00 // Sunday, August 4, 2 p.m.
czwartek, 8 sierpnia, g. 13.45 // Thursday, August 8, 1.45 p.m.


POWRÓT BENA | BEN IS BACK
(Peter Hedges) US 2018, 103'
EN

piątek, 2 sierpnia, g. 14.00 // Friday, August 2, 2 p.m.
środa, 7 sierpnia, g. 22.15 //
Wednesday, August 7, 10.15 p.m.
czwartek, 8 sierpnia, g. 18.00 //
Thursday, August 8, 6 p.m.


THE DAWN WALL | THE DAWN WALL
(Josh Lowell, Peter Mortimer) AT 2017, 100'
EN

piątek, 2 sierpnia, g. 23.15 // Friday, August 2, 11.15 p.m.
wtorek, 6 sierpnia, g. 22.00 // Tuesday, August 6, 10 p.m.
czwartek, 8 sierpnia, g. 15.00 // Thursday,  August 8, 3 p.m.


WHITNEY | WHITNEY
(Kevin Macdonald) GB/US 2018, 120'
EN

sobota, 3 sierpnia, g. 15.00 // Saturday, August 3, 3 p.m.
poniedziałek, 5 sierpnia, g. 17.45 // Monday, August 5, 5.45 p.m.
środa, 7 sierpnia, g. 20.00 // Wednesday, August 7, 8 p.m.


ZABAWA ZABAWA | PLAYING HARD
(Kinga Dębska) PL 2018, 88'
PL

sobota, 3 sierpnia, g. 20.15 // Saturday, August 3, 8.15 p.m.
niedziela, 4 sierpnia, g. 16.15 // Sunday, August 4, 4.15 p.m.
wtorek, 6 sierpnia, g. 20.15 // Tuesday, August 6, 8.15 p.m.

środa, 7 sierpnia, g. 15.00 // Wednesday, August 7, 3 p.m.

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum