kpb

Wiosna Filmów 2019

WIOSNA FILMÓW
10-16 czerwca 2019
Kino Pod Baranami


W dniach 10 - 16 czerwca już po raz piąty zapraszamy na Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW, prezentujący najgłośniejsze filmy sezonu. To wyjątkowa okazja, by w jednym miejscu zobaczyć produkcje docenione na najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwalach.

 
Wiosna Filmów to pokazy siedmiu filmów, które zdobyły uznanie widowni i krytyki podczas licznych seansów na światowych festiwalach. Te niezwykle różnorodne pod względem treści i formy dzieła składają się na intrygujący obraz współczesnego światowego kina, w którym miejsce dla siebie znajdą zarówno arcydzieła slow cinema, ciepłe adaptacje literackich bestsellerów czy autobiograficzne dramaty.


Pokazywana w ramach prestiżowej sekcji Directors’ Fortnight na Festiwalu w Cannes Petra niewątpliwie należy do pierwszej z wymienionych kategorii. Powolna narracja najnowszego filmu Jaime Rosalesa, przypominającego grecką tragedię, z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom niespiesznych opowieści o międzyludzkich relacjach i skrywanych tajemnicach. Sekrety, mówiąc dokładniej, natury językowej, są kluczowym elementem tegorocznego triumfatora na MFF w Berlinie. Synonimy to bliska sercom wszystkim uczącym się języków obcych autobiograficzna opowieść o próbie odnalezienia się w zupełnie nowej rzeczywistości. Na autentycznych wydarzeniach z życia oparty jest także film Yuli opowiadający o słynnym baletmistrzu z Hawany, Carlosie Acosta, który wystąpił również w głównej roli.


Wiele opowiadanych w ramach Wiosny Filmów historii wywodzi się z literatury. Film Nikolausa Leytnera, Trafikant, to wzruszająca historia niezwykłej przyjaźni młodego chłopaka ze słynnym Zygmuntem Freudem, z Wiedniem pod rządami nazistów w tle. Rola twórcy psychoanalizy jest jednym z ostatnich ekranowych występów zmarłego niedawno Bruno Ganza. Na popularnej powieści autorstwa Davida Foenkinosa oparty jest również pełen humoru film Tajemnica Henriego Picka, zawierający liczne nawiązania do dzieł rosyjskich klasyków – Fiodora Dostojewskiego oraz Aleksandra Puszkina. Historię zaczerpniętą z kart bestsellera Lyndy Rutledge opowiada nowy film Julie Bertuccelli, Pamiątki Claire Darling. W postać głównej bohaterki - ekscentrycznej matrony wyprzedającej cały swój dobytek na trawniku przed domem - wcieliła się wielka francuska aktorka, Catherine Deneuve.


W programie Wiosny Filmów znalazło się również nagrodzone Kryształowym Globem na MFF w Karlowych Warach, najnowsze dzieło rumuńskiego reżysera Radu Jude - Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy. Wyjątkowo długi tytuł filmu stanowi nawiązanie do słów marszałka Iona Antonescu, który swoją przemową w 1941 roku rozpoczął czystki etniczne na froncie wschodnim.

 

BILETY:
23 zł
(normalny)
16 zł (ulgowy)
Karnet (7 filmów): 77 zł

Pierwsze 10 osób, które kupią karnet na pokazy w ramach Wiosny Filmów, otrzyma festiwalowe gadżety!

 


PROGRAM:

poniedziałek, 10 czerwca
19.00
SYNONIMY
| SYNONYMES
reż. Nadav Lapid, Francja/Izrael/Niemcy 2019, 123’

Podobny obraz

 
wtorek, 11 czerwca
19.00
PETRA
| PETRA
reż. Jaime Rosales, Hiszpania/Francja/Dania 2018, 107’

Znalezione obrazy dla zapytania petra film


środa, 12 czerwca
19.00
PAMIĄTKI CLAIRE DARLING
| LA DERNIÈRE FOLIE DE CLAIRE DARLING
reż. Julie Bertuccelli, Francja 2018, 94’

Znalezione obrazy dla zapytania pamiątki claire darling


czwartek, 13 czerwca
19.00
TRAFIKANT
| DER TRAFIKANT
reż. Nikolaus Leytner, Austria/Niemcy 2018, 117’

Znalezione obrazy dla zapytania DER TRAFIKANT


piątek, 14 czerwca
19.00
NIE OBCHODZI MNIE, CZY PRZEJDZIEMY DO HISTORII JAKO BARBARZYŃCY

| ÎMI ESTE INDIFERENT DACA ÎN ISTORIE VOM INTRA CA BARBARII
reż. Radu Jude, Rumunia/Niemcy/Bułgaria/Francja/Czechy 2018, 140’

Znalezione obrazy dla zapytania ÎMI ESTE INDIFERENT DACA ÎN ISTORIE VOM INTRA CA BARBARII


sobota, 15 czerwca
19.00
YULI
| YULI
reż. Icíar Bollaín, Hiszpania 2018, 115’

Znalezione obrazy dla zapytania yuli


niedziela, 16 czerwca
19.00
TAJEMNICA HENRIEGO PICKA
| LE MYSTÈRE HENRI PICK
reż. Rémi Bezançon, Francja/Belgia 2019, 100’

Znalezione obrazy dla zapytania LE MYSTÈRE HENRI PICK


Bookmark and Share

archiwum