kpb

SMAK, czyli Spotkanie Młodych Amatorów Kina: High Life (przedpremierowo!)

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
HIGH LIFE (reż. Claire Denis)
sobota, 9 marca 2019, godz. 10.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na marcowe Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Na ekranie pierwszy anglojęzyczny film legendarnej francuskiej reżyserki Claire Denis: High Life z Robertem Pattinsonem, Juliette Binoche i Agatą Buzek. Bilety dla uczniów: 10 zł.


 
Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutować o tym, co zobaczyli.
 
Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez jednego z licealistów, a wieńczy intensywna wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują ich uczestnicy.

 

Podczas marcowego spotkania licealiści zobaczą rozgrywający się w przestrzeni kosmicznej film High Life. To pierwszy anglojęzyczny film słynnej francuskiej reżyserki Claire Denis, twórczyni takich filmów jak Czekolada, Nanette, Piękna praca czy Isabelle i mężczyźni. Reżyserka, podejmująca w swojej pracy tematy kolonializmu, migracji, a także cielesności i seksualności słynie z bezkompromisowego podejścia do kina. Odrzuca typowe dla Hollywood rozwiązania i kroczy własną drogą, często czerpiąc z własnej biografii. W swoim najnowszym filmie High Life, Claire Denis zabiera widzów w gwiezdną podróż ku nieznanemu, podczas której pragnienie życia będzie ścierało się z definitywnym końcem wszystkiego. W tej napisanej na nowo kosmicznej odysei, porównywanej do największych dzieł Kubricka i Tarkowskiego, w rolach głównych wystąpili Robert Pattinson (saga Zmierzch, Good Time), Juliette Binoche (Angielski pacjent, Sponsoring, Martwe wody) i Agata Buzek (Rewers, Niewinne).

 

Gospodarzem spotkania będzie Grzegorz Jarek, uczeń 4 klasy elektroniki w Zespole Szkół Łączności w Krakowie.

 

Premiera filmu: 15 marca 2019 roku.

 

BILETY dla uczniów: 10 zł


Przypominamy o specjalnej ofercie promocyjnej dla uczniów krakowskich szkół - Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.

 

 
O FILMIE:

HIGH LIFE | HIGH LIFE
reż. Claire Denis, Niemcy/Francja/Wielka Brytania/Polska/USA 2018, 110'


MFF w San Sebastián 2018: Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI (Claire Denis)
MFF w Ghent 2018: najlepsza muzyka (Stuart Staples), Konkurs Główny
Nagrody Louisa Delluca 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu
MFF w Toronto 2018: nominacja do nagrody People's Choice

 

Gdzieś w odległej galaktyce, poza naszym układem słonecznym. Monte wychowuje swoją córeczkę Willow w całkowitej izolacji na pokładzie statku kosmicznego. Stał się ojcem wbrew własnej woli – pobrano jego spermę i użyto jej do inseminacji Boyse. Kiedyś byli częścią załogi eks-więźniów i skazańców, których wysłano niczym króliki doświadczalne w kosmos, aby odnaleźli czarną dziurę najbliższą Ziemi. Teraz, po latach, na pokładzie pozostał sam Monte i jego córka.

 

ZWIASTUN:

 

 
PATRON MEDIALNY: 

Bookmark and Share

archiwum