kpb

MONUMENT - pokaz filmu z udziałem Jagody Szelc

MONUMENT (reż. Jagoda Szelc)
-  pokaz filmu z udziałem Jagody Szelc
czwartek, 15 listopada 2018, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 15 listopada, zapraszamy na pokaz MONUMENTU - nagrodzonego w Gdyni dyplomowego filmu studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Po seansie spotkanie z twórczynią filmu, Jagodą Szelc.

 

MONUMENT to nowy projekt Jagody Szelc, twórczyni wielokrotnie nagradzanego filmu Wieża. Jasny dzień. Tym razem podjęła się pracy nad dyplomowym filmem studentów wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. To pełna napięcia opowieść o grupie młodych ludzi, którzy przyjeżdżają na praktyki do hotelu na prowincji. Dyscyplinowani na każdym kroku przez surową menadżerkę placówki szybko się orientują, że hotel oferuje swoim klientom niecodzienne usługi. Niepokojącą atmosferę tego miejsca dodatkowo wzmacnia tytułowy monument - tajemnicza budowla na terenie hotelu.

W swoim najnowszym dziele Szelc udowadnia, że sukces debiutanckiego filmu nie miał nic wspólnego ze szczęściem czy przypadkiem. MONUMENT to mocna, rozgrywająca się w aurze mrocznej niesamowitości historia, balansująca na granicy thrillera psychologicznego i horroru. Jury konkursu Inne Spojrzenie tegorocznej edycji festiwalu w Gdyni przyznało filmowi Nagrodę Specjalną za nowatorską narrację filmową i konsekwentne podążanie własną drogą twórczą.

Film prezentowany będzie z angielskimi napisami.

 

Po seansie zapraszamy na spotkanie z Jagodą Szelc oraz aktorkami Dorotą Łukasiewicz-Kwietniewską i Zuzanną Lit. Rozmowę poprowadzi Anita Piotrowska.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

MONUMENT | MONUMENT
reż. Jagoda Szelc, Polska 2018, 108'

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: Nagroda Specjalna Jury w konkursie Inne Spojrzenie

Nie znali się, bo byli zbieraniną studentów z różnych lat.
Wiedzieli, że obudzili się nad ranem w zimnym busie.
Wiedzieli, że praktyki mają się odbyć w hotelu pod okiem doświadczonej Managerki.
Wiedzieli, że będzie to dla nich duża próba, nie wiedzieli jak trudna.
Nie wiedzieli, że czas jest względny, a przestrzeń staje się figurą niemożliwą.
Monument.
Dyplomowy film studentów wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki w reżyserii Jagody Szelc, która po rewelacyjnym debiucie Wieża. Jasny dzień jeszcze bardziej intensywnie flirtuje z konwencją horroru, w jego najbardziej wyrafinowanej psychologicznie odmianie.

 

JAGODA SZELC:

MONUMENT jest i był dla mnie ratunkiem. Bardzo dużo ludzi mówiło mi, żebym uważała bo mogę wszystko teraz przekreślić. Żebym kalkulowała swoją "tak zwaną karierę". Więc postanowiłam, że jeśli tak sprawy się mają to natychmiast muszę wykonać na sobie lot głową na mokrą szmatę. Poszerzyć się. (...) Ludzie lubią dawać rady innym ludziom kompletnie ich nie znając. Nie wiedząc, jakie jest inne centrum. Ja nie chcę robić filmów do końca życia. Będę natomiast to robić tylko z pozycji absolutnego zera. Tak postanowiłam i tego się trzymam.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum