kpb

Dojrzałe Kino: Juliusz

środa,  19 września 2018, godz. 11.00 

 

  

 

W środę, 19 września, w ramach kolejnego spotkania Dojrzałego Kina odbędzie się pokaz debiutanckiej komedii Aleksandra Pietrzaka Juliusz z udziałem Wojciecha Mecwaldowskiego i Jana Peszka. Bilety dla seniorów w cenie 14 zł. Zapraszamy!  

 

Juliusz to pełnometrażowy debiut Aleksandra Pietrzaka, reżysera nagradzanych krótkich metraży Mocna kawa wcale nie jest taka zła oraz Ja i mój tata, prezentowanego w ramach cyklu Najlepsze polskie 30'. To pełna fantastycznych dialogów, zabawna historia nauczyciela plastyki, który próbuje nakłonić swojego ojca-artystę. do zwolnienia tempa. Chociaż jego zdaniem dwa zawały powinny być wystarczającym argumentem do życiowych zmian, senior jest innego zdania. W roli głównej wystąpił  Wojciech Mecwaldowski, któremu towarzyszą Jan Peszek, Anna Smołowik i Rafał Rutkowski. W dodatkowych, zaskakujących rolach wystąpili Jerzy Skolimowski, Andrzej Chyra i Maciej Stuhr.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:    

JULIUSZ | JULIUSZ
reż. Aleksander Pietrzak, Polska 2018, 98'


fot. Gigant Films

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: konkurs główny

Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest ojciec – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii. Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum