kpb

Dojrzałe Kino: Twarz

środa, 18 kwietnia 2018, godz. 11.00  

 

  

 

W środę, 18 kwietnia, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale filmu Twarz Małgorzaty Szumowskiej z Mateuszem Kościukiewiczem w roli głównej.

 

Jedna z najbardziej cenionych polskich reżyserek Małgorzata Szumowska (W imię..., Body/Ciało) prezentuje inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami opowieść o młodym mężczyźnie, który z powodu wypadku musiał poddać się operacji przeszczepu twarzy. Po powrocie do rodzinnej wsi okazuje się, że dla swoich bliskich i sąsiadów stał się nagle obcym człowiekiem. W roli głównej wystąpił Mateusz Kościukiewicz (Wszystko co kocham, Amok), któremu towarzyszą Agnieszka Podsiadlik, nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie Baby Bump oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Schillera.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:    

TWARZ | MUG
reż. Małgorzata Szumowska, Polska 2017, 92’


fot. Bartosz Mrozowski

MFF w Berlinie 2018: Srebrny Niedźwiedź, konkurs główny

Jacek mieszka wraz ze swoją rodziną w małej wsi na południu Polski. Jest fanem zespołu Metallica, nosi długie włosy, dżinsową kamizelkę i skórzane spodnie. Chociaż sąsiedzi mają go za dziwaka, w rzeczywistości jest wesołym, kochającym człowiekiem. Niedawno znalazł dziewczynę, zaręczył się, planują wspólną przyszłość. Ustalony z góry bieg życia zakłóca nieszczęśliwy wypadek, na skutek którego mężczyzna dosłownie traci swoją twarz. Po nowatorskiej operacji przeszczepu w jednym ze śląskich szpitali Jacek wraca do domu, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować.  

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

 

 

      

 
       

 

 

  

Bookmark and Share

archiwum