kpb

Oscarowe nadrabianie zaległości

OSCAROWE NADRABIANIE ZALEGŁOŚCI
w Kinie Pod Baranami

9-11 marca 2018

 

 

Już w najbliższy weekend na ekrany Kina Pod Baranami powrócą produkcje filmowe, które zyskały uznanie Amerykańskiej Akademii Filmowej. W programie m.in. Blade Runner 2049 Dennisa Villeneuve, Fantastyczna kobieta Sebastiána Lelio, Uciekaj! Jordana Peele oraz przebojowa animacja studia Pixar Coco. Zapraszamy!

 

PROGRAM:

piątek, 9 marca
20.30 
FANTASTYCZNA KOBIETA
 | UNA MUJER FANTÁSTICA
reż. Sebastián Lelio, Chile/USA/Niemcy/Hiszpania 2017, 105'

 

sobota, 10 marca
20.30
BLADE RUNNER 2049 | BLADE RUNNER 2049
reż. Denis Villeneuve, UK/USA/Kanada 2017, 163'

 

niedziela, 11 marca
13.30 COCO
| COCO, reż. Lee Unkrich, Adrian Molina, USA 2017, 109’
(polska wersja językowa)

20.30 UCIEKAJ! | GET OUT, reż. Jordan Peele, USA 2017, 103’

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

Pokaz filmu Coco: 20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

 

O FILMACH:

BLADE RUNNER 2049 | BLADE RUNNER 2049
reż. Denis Villeneuve, UK/USA/Kanada 2017, 163'

Oscary 2018: najlepsze zdjęcia (Roger Deakins), najlepsze efekty specjalne
Nagrody BAFTA 2018: najlepsze zdjęcia (Roger Deakins), najlepsze efekty specjalne
Nagrody Critics' Choice 2018: najlepsze zdjęcia (Roger Deakins)

Akcja filmu dzieje się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach przedstawionych w 1982 roku. Oficer policji Los Angeles trafia na ukrywaną przez lata informację, która może pogrążyć resztki społeczeństwa w chaosie. Odkrycie prowadzi go do poszukiwań Ricka Deckarda, byłego łowcy androidów, który zaginął trzydzieści lat temu.

 

ZWIASTUN:

 

COCO | COCO
dir. Lee Unkrich, Adrian Molina, USA 2017, 109’


© 2017 Disney/Pixar

Oscary 2018: najlepszy pełnometrażowy film animowany, najlepsza piosenka ("Remember Me" wyk. Miguel (XVII) i Natalia Lafourcade
Złote Globy 2018: najlepszy film animowany
Nagrody BAFTA 2018: najlepszy film animowany
Nagrody Critics' Choice: najlepszy film animowany, najlepsza piosenka ("Remember Me" wyk. Benjamin Bratt)
Nagrody Annie 2018: najlepszy pełnometrażowy film animowany, najlepsza animacja postaci, najlepszy dubbing, najlepsze efekty animowane, najlepszy montaż, najlepsza reżyseria, najlepsza konstrukcja postaci w animowanym filmie kinowym, najlepsza muzyka, najlepszy scenariusz, najlepsza scenografia, najlepszy storyboarding
Nagrody National Board of Review 2017: najlepszy film animowany
 

Dwunastoletni Miguel żyje w maleńkiej meksykańskiej wiosce. W jego rodzinie od pokoleń muzyka jest absolutnie zakazana, a tymczasem Miguel marzy o tym, aby pójść w ślady swojego idola, sławnego muzyka i piosenkarza Ernesto de la Cruz. Jedynym członkiem rodziny, którego chłopiec darzy sympatią jest jego prababcia Coco. Zdesperowany chce pokazać światu swój talent a to - za sprawą serii przedziwnych wydarzeń - doprowadzi go do tajemniczej i niezwykle barwnej Krainy Umarłych. W towarzystwie uroczego oszusta Hectora, chłopiec wyruszy na spotkanie przygody i spróbuje rozwikłać tajemnicę z przeszłości swojej rodziny.

 

ZWIASTUN: 

 

FANTASTYCZNA KOBIETA | UNA MUJER FANTÁSTICA
reż. Sebastián Lelio, Chile/USA/Niemcy/Hiszpania 2017, 105’

 

Oscary 2018: najlepszy film nieanglojęzyczny
MFF w Berlinie 2017: konkurs główny, specjalne wyróżnienie Jury Ekumenicznego, najlepszy scenariusz (Sebastián Lelio, Gonzalo Maza), nagroda Teddy dla najlepszego filmu o tematyce LGBT

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

 

ZWIASTUN:

 

UCIEKAJ! | GET OUT
reż. Jordan Peele, USA 2017, 103’

Oscary 2018: najlepszy scenariusz oryginalny
Nagrody BAFTA: Wschodząca Gwiazda (Daniel Kaluuya)
Nagrody Critics' Choice 2018: najlepszy film sci-fi/horror, najlepszy scenariusz oryginalny (Jordan Peele)
Film Independent Spirit Awards 2018: najlepszy film, najlepszy reżyser (Jordan Peele)
Czarne Szpule 2018: najlepszy film, najlepszy reżyser (Jordan Peele), najlepszy aktor (Daniel Kaluuya), najlepszy przełomowy występ aktora (Daniel Kaluuya), najlepszy debiut reżyserski (Jordan Peele), najlepsza muzyka (Michael Abels), najlepszy scenariusz (Jordan Peele)
Nagrody Gotham 2017: najlepsza przełomowa praca reżysera (Jordan Peele), najlepszy scenariusz (Jordan Peele), Nagroda Publiczności
Nagrody National Board of Review 2017: najlepszy debiut reżyserski (Jordan Peele)

Historia młodego czarnoskórego chłopaka, Chrisa Washingtona (Daniel Kaluuya), który wybiera się z zapoznawczą wizytą do posiadłości rodziców jego białej dziewczyny, Rose Armitage (Allison Williams). Szybko orientuje się, że w domu panuje dosyć dziwna atmosfera. Nie spodziewa się jednak, że powodem zaproszenia nie jest wyłącznie chęć poznania go przez rodziców Rose. Chris wierzy, że wszechobecne napięcie w domu Armitage'ów wynika z przyczyn rasowych. Niedługo jednak odkryje zadziwiającą prawdę. Prawdę, jakiej nie mógł się spodziewać.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum