kpb

Fantastyczna kobieta

tytuł oryginalny: Una mujer fantástica

reżyseria: Sebastián Lelio
aktorzy: Daniela Vega, Francisco Reyes, Luis Gnecco, Antonia Zegers

czas trwania: 104 min.
produkcja: Chile/USA/Niemcy/Hiszpania 2017
premiera: 2017-10-06
język: hiszpański
napisy: polskie
in Spanish with Polish subtitles

MFF w Berlinie 2017: udział w konkursie głównym, specjalne wyróżnienie Jury Ekumenicznego, najlepszy scenariusz (Sebastián Lelio, Gonzalo Maza), nagroda Teddy dla najlepszego filmu o tematyce LGBT

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

 

Reżyser Fantastycznej kobiety wykazał się wyczuciem, obsadzając w głównej roli debiutantkę: zachwycająca Daniela Vega łączy na ekranie zmysłowość z siłą, a wrażliwość z uporem. Sebastián Lelio (twórca Świętej rodziny, Roku tygrysa czy Glorii) stworzył bohaterkę, która w pojedynkę – i w nienagannym makijażu – staje do walki z uprzedzeniami. Marina jest fantastyczną kobietą: nie daje się wpisać w żaden schemat i bezkompromisowo idzie pod prąd.

 

Niesamowity, bardzo angażujący portret kobiety, mającej ponadludzką zdolność akceptacji siebie, bez względu na to, co myślą inni.
The Playlist

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share