kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: The Florida Project (przedpremiera!)

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
THE FLORIDA PROJECT (reż. Sean Baker)
- pokaz przedpremierowy

sobota, 16 grudnia 2017, godz. 10.00
Kino Pod Baranami

 

 

W sobotę, 16 grudnia, zapraszamy na Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów.  W programie przedpremierowy pokaz filmu The Florida Project w reżyserii Seana Bakera. Bilety dla uczniów tylko 10 zł!

 

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

 

Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

 

W ramach grudniowego spotkania zobaczymy - na tydzień przed polską premierą - film The Florida Project - okrzyknięte przez krytykę jednym z najlepszych filmów roku, najnowsze dzieło Seana Bakera (Mandarynka). To historia małej Moonee, która wraz z paczką przyjaciół odkrywa magię mieszkania w zapuszczonym motelu tuż przy parku rozrywki. W rolach głównych młodziutka Brooklynn Prince i Willem Dafoe.

 

Zapraszamy!

 

BILETY dla uczniów: 10 zł 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

O FILMIE:

THE FLORIDA PROJECT | THE FLORIDA PROJECT
reż. Sean Baker, USA 2017, 115'

MFF w Hamburgu 2017: nominacja do nagrody Art Cinema, Nagroda Krytyków (Sean Baker)
Nagrody Gotham 2017: 3 nominacje - najlepszy film pełnometrażowy, najlepszy aktor (Willem Dafoe), najlepszy debiut (Brooklynn Prince)

Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, z zewnątrz przypominający pałac z bajki. Ale w pokojach, które wynajmuje się na godziny, raczej nie spotka się księżniczki. Mieszkają tu za to rozmaici dziwacy, życiowi przegrani i zarabiające najniższą krajową sprzątaczki. Moonee, nie zważając na okoliczności, niczym odkrywca z przygodowej powieści przemierza okoliczne nieużytki, jakby były najgęstszą dżunglą i wymyśla z kolegami kolejne psikusy. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie musi podejmować jej mama, by opłacić pokój na kolejny tydzień, dziewczynka jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

 

ZWIASTUN:

 

UCZESTNICY O SMAKu:

"Trudno mi znaleźć argumenty, które mogłyby przemawiać przeciwko SMAK-owi, może pomijając wczesną porę spotkań. Więc jeśli tylko uwielbiasz kino, lubisz atmosferę kin studyjnych i nie przeszkadza Ci wczesna pora spotkań, to SMAK jest czymś dla Ciebie. Nawet jeśli lubisz kino tylko od czasu do czasu, to warto po prostu przyjść i przekonać się na własnej skórze, czy taka konwencja Ci odpowiada, czy też nie."

Olga Filip, II LO w Krakowie

Zachęcamy do lektury całej relacji na stronie
 

 
Bookmark and Share

archiwum