kpb

The Florida Project

tytuł oryginalny: The Florida Project

reżyseria: Sean Baker
aktorzy: Brooklynn Prince, Willem Defoe, Bria Vinaite, Valeria Cotto

czas trwania: 112 min.
produkcja: USA 2017
premiera: 2017-12-22
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Oscary 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego (Willem Defoe)
Złote Globy 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego (Willem Defoe)
Nagrody National Board of Review 2017: najlepszy aktor drugoplanowy (Willem Defoe)
MFF w Hamburgu 2017: nominacja do nagrody Art Cinema, Nagroda Krytyków (Sean Baker)
Nagrody Gotham 2017: 3 nominacje - najlepszy film pełnometrażowy, najlepszy aktor (Willem Dafoe), najlepszy debiut (Brooklynn Prince)

Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, z zewnątrz przypominający pałac z bajki. Ale w pokojach, które wynajmuje się na godziny, raczej nie spotka się księżniczki. Mieszkają tu za to rozmaici dziwacy, życiowi przegrani i zarabiające najniższą krajową sprzątaczki. Moonee, nie zważając na okoliczności, niczym odkrywca z przygodowej powieści przemierza okoliczne nieużytki, jakby były najgęstszą dżunglą i wymyśla z kolegami kolejne psikusy. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie musi podejmować jej mama, by opłacić pokój na kolejny tydzień, dziewczynka jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

Okrzyknięty przez krytykę jednym z najlepszych filmów roku, film Seana Bakera (Mandarynka) wyprodukowany w znanym niezależnym studiu A24. W rolach głównych młodziutka Brooklynn Prince i nominowany do Oscara i Złotego Globu Willem Dafoe.

 

| Set over one summer, the film follows precocious 6-year-old Moonee as she courts mischief and adventure with her ragtag playmates and bonds with her rebellious but caring mother, all while living in the shadows of Disney World.

 

Film prezentowany w ramach: Kinobranie 2018: pokaz na dziedzińcu #3: The Florida Project

Wcześniej w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2018: tydzień 4: Czas leczy rany,
The Florida Project - pokaz przedpremierowy

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share