kpb

Okruchy dnia - pokaz specjalny

OKRUCHY DNIA (reż. James Ivory)
- pokaz specjalny

sobota, 28 października 2017, godz. 21.30
Kino Pod Baranami

 


 
Z okazji przyznania literackiej Nagrody Nobla pisarzowi Kazuo Ishiguro, zapraszamy na pokaz nominowanej do ośmiu Oscarów ekranizacji jego powieści Okruchy dnia w ramach programu filmowego Festiwalu Conrada. Na ekranie Anthony Hopkins, Emma Thompson i Hugh Grant.

 

 

 

 

5 października Akademia Szwedzka ogłosiła, że tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury otrzymał brytyjski pisarz japońskiego pochodzenia, Kazuo Ishiguro, autor takich książek, jak Nie opuszczaj mnie i Kiedy byliśmy sierotami.

 

Kino Pod Baranami zaprasza na pokaz filmu Okruchy dnia Jamesa Ivory'ego, zrealizowanego na podstawie trzeciej powieści artysty pod tym samym tytułem, uhonorowanej Nagrodą Bookera. To opowieść o majordomusie pewnego angielskiego lorda, który całe życie podporządkował jednej roli - idealnego sługi. W rolach głównych wystąpili znakomici brytyjscy aktorzy Anthony Hopkins oraz Emma Thompson, którym towarzyszą m.in. Hugh Grant i Christopher Reeve. Film nominowano do Oscara w ośmiu, a do Złotych Globów w pięciu kategoriach. Anthony Hopkins za swoją rolę otrzymał nagrodę BAFTA oraz statuetkę Davida di Donatello Włoskiej Akademii Filmowej. Projekcja Okruchów dnia towarzyszyć będzie programowi filmowemu Festiwalu Conrada.

 

BILETY:

18 zł (normalny) | 14 zł (ulgowy)

* Bilety dostępne w kasach Kina oraz ONLINE

 

O FILMIE:
 
OKRUCHY DNIA | THE REMAINS OF THE DAY
reż. James Ivory, USA/Wielka Brytania 1993, 134'

Nagrody National Board of Review 1993: najlepszy aktor (Anthony Hopkins)
Oscary 1994: 8 nominacji
Złote Globy 1994: 5 nominacji
Nagrody BAFTA 1994: najlepszy aktor (Anthony Hopkins)
Nagrody Włoskiej Akademii Filmowej David di Donatello: najlepszy aktor zagraniczny (Anthony Hopkins)
Nagrody Włoskiego Syndykatu Dziennikarzy Filmowych 1995: Srebrna Wstążka dla najlepszego reżysera zagranicznego (James Ivory)

Stevens to służący idealny. Jego życiową pasją i ambicją stała się troska o to, by w Darlington Hall wszystko funkcjonowało zgodnie z odwiecznymi zasadami. W imię osiągnięcia zawodowej perfekcji zrezygnował on całkowicie z życia osobistego i własnych zainteresowań. Wstydliwie też skrywa przed światem uczucie, jakim darzy ochmistrzynię, pannę Kenton.

Fascynująca i perfekcyjnie zrealizowana ekranizacja trzeciej, uhonorowanej prestiżową nagrodą Booker Prize powieści Kazuo Ishiguro. W rolach głównych wystąpili Anthony Hopkins oraz Emma Thompson.

 

ZWIASTUN w j. angielskim:

 

Bookmark and Share

archiwum