kpb

Dojrzałe Kino - Frankofonia (pokaz przedpremierowy)


środa, 15 czerwca 2016, godz. 11.00W środę (15 czerwca) o godzinie 11.00 zapraszamy na przedpremierowy pokaz Frankofonii, najnowszego filmu rosyjskiego mistrza, Aleksandra Sokurowa (Rosyjska arka, Ojciec i syn, Aleksandra, Faust), który uhonorowano Nagrodą Specjalną festiwalu w Wenecji.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl .

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł


FRANKOFONIA | FRANCOFONIA
reż. Aleksandr Sokurow, Francja/Niemcy 2015, 90' 
(premiera filmu: 17 czerwca 2016)

72. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji 2015: nagroda specjalna

Dwoje ludzi, których los połączył się w Paryżu w latach okupacji Francji przez faszystowskie Niemcy - Francuz Jacques Jaujard, dyrektor Luwru, i Niemiec Franz Graf Wolff Metternich, przedstawiciel administracji wojskowej na okupowanym terenie. Pokonany i zwycięzca. Przeciwnicy zostają sojusznikami, którzy jednoczą swoje wysiłki, aby wśród ruin Europy uratować cenne zbiory muzealne, dzieła sztuki będące światowym dziedzictwem kultury.

Możliwe, że wybitny rosyjski reżyser zobaczył wcześniej Obrońców skarbów i tak wkurzył się po seansie, że postanowił o losach dzieł sztuki w okupowanej Francji opowiedzieć bez walecznych Amerykanów, gwiazdorskiej obsady i gatunkowych klisz. Po swojemu - czyli monumentalnie, przewrotnie, badając tyleż podjęty temat, co pojemność filmowego języka. Adam Kruk, Filmweb.plzrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum