kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Taxi - Teheran

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Taxi - Teheran, reż. Jafar Panahi
czwartek, 28 maja 2015, godz. 22.30W czwartek, 28 maja o godzinie 22.30, Kino Pod Baranami zaprasza studentów na nagrodzony Złotym Niedźwiedziem film Jafara Panahiego - Taxi-Teheran.

Krótką prelekcję wygłosi Michał Kucharczyk - student filmoznawstwa i iranistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lubi wymieniać opinie w miłym gronie. W wolnym czasie siada przy komputerze i strzela do tytanów.Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.

5 pieczątek z Nocnikowego pokazu, daje 6 wejście na Nocnik gratis.

Za okazaniem biletu z nocnikowego seansu
- bania za free w Betel Klub
(Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


TAXI-TEHERAN | TAXI
reż. Jafar Panahi, Iran 2015, 82’

Audiowizualna pocztówka z Iranu.

Podróżujący po Teheranie jako taksówkarz reżyser na przykładzie kolejnych pasażerów z humorem pokazuje nam absurdy i grozę życia w jego ojczyźnie. Chociaż pojawia się tu dosadna krytyka instytucji cenzury czy opresyjnego systemu, film przepełniony jest miłością do perskiej kultury i Irańczyków. Dzięki niemu dowiadujemy się na temat Iranu więcej prawdy niż z mediów w ostatniej dekadzie. 

Jestem filmowcem. Nie potrafię robić nic innego niż filmy. Kino jest dla mnie formą ekspresji i sensem mojego życia. Nic nie jest w stanie powstrzymać mnie przed kręceniem. Nawet w ostateczności, kiedy wydaje się, że nie będzie to już więcej możliwe, zaglądam do środka siebie i znajduję tam pomysły na to, w jaki sposób stworzyć kolejny obraz w warunkach, w jakich się znalazłem, mimo ograniczeń. Jafar Panahi

Pokazuje nam prawdziwe oblicze Iranu. Wirtualna Polska

Kwintesencja kina autorskiego. Onet.pl

Taxi, mimo że realizowane w warunkach amatorskich, jest najdojrzalszą wypowiedzią Panahiego. Polityka

Subtelny, zabawny i humanistyczny. The Guardian

Olśniewające skrzyżowanie życia i sztuki. Variety

PARTNERZY:

              

  


PATRONI:

      

    

Bookmark and Share

archiwum