kpb

2013 K-Movies Screening (Nowe Kino Koreańskie): Home from Home

2013 K-MOVIES SCREENING: HOME FROM HOME
środa, 24 kwietnia 2013, godz. 17.15
W marcu w Kinie Pod Baranami zainaugurowany został nowy cykl pokazów filmowych - 2013 K-Movies Screening, organizowany we współpracy z Koreańskim Centrum Kultury w Warszawie. W każdą ostatnią środę miesiąca prezentujemy krakowskim widzom współczesne produkcje koreańskiej kinematografii.

24 kwietnia o 17.15 zapraszamy na niemiecko-koreański dokument pt. Home from Home. Seans poprzedzi krótkie wprowadzenie Dominiki Kaszuby

Na każdego widza czeka koreański przysmak!

BILETY:
13 złO FILMIE:

HOME FROM HOME | ENDSTATION DER SEHNSÜCHTE
reż. Sung Hyung Cho, Korea Południowa/Niemcy 2009, 99’ (film dokumentalny)

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Busan
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie: Panorama

Dokument opowiada o losach trzech Koreanek, które w latach 70-tych wyjechały do Niemiec, by pracować jako pielęgniarki. Tam wyszły za mąż i założyły rodziny. Po 30 latach wraz ze swoimi bliskimi wróciły do ojczyzny i zamieszkały w północnej części Korei Południowej, Namhe. Życie tutaj różniło się od tego, jakie dotychczas wiodły w Niemczech. Europejska kultura i zwyczaje, w których żyły przez ponad ćwierć wieku, znacznie odbiegające od azjatyckich tradycji, stworzyły barierę, która wydawała im się nie do pokonania. Kobiety zaczęły myśleć o powrocie do Niemiec. Jednak koreańskie serca oraz wrodzony upór sprawiły, że przyjaciółki nie poddały się i zainicjowały stworzenie niemieckiego miasteczka w Korei. W małym mieście można znaleźć sklepy z niemieckimi produktami np. tradycyjną kiełbasą, domy oraz mieszkania w typowo niemieckim stylu.

Zwyczaje i tradycje łączą się tutaj w zaskakujący sposób, sprawiając, że ludzie zapominają o tysiącach kilometrów dzielących ich od Europy. To miasteczko jest swoistym mostem pomiędzy dwiema odrębnymi kulturami - niemiecką i koreańską. Pomaga jego mieszkańcom na nowo poznać Koreę, a przy tym nie zapomnieć o Niemczech.
ORGANIZATOR
:
Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie


Bookmark and Share

archiwum